Wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej i chodnika drogi powiatowej nr 1920G m. Gołubie
Powiat Kartuski - Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00503924
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00503924/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-22 12:58
- Lokalizacja
- Kartuzy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea01f214-6109-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5891648543
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00503924 z dnia 2023-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej i chodnika drogi powiatowej nr 1920G m. Gołubie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kartuski - Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687253
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 26
1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 58 681 07 15
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdpk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdp.kartuzy.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_kartuzy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi na terenie Powiatu Kartuskiego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej i chodnika drogi powiatowej nr 1920G m. Gołubie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea01f214-6109-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00503924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00000919/30/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej i chodnika drogi powiatowej nr 1920G m. Gołubie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00422719
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605) w trybie zamówienia z wolnej ręki w oparciu o art. 305 ust. 2 ustawy, ponieważ w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty (zamówienie w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp, ogłoszenie o zamówieniu nr ogłoszenia: 2023/BZP 00375790/01 z dnia 31.08.2023 r. – roboty budowlane).
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-a44bdccd-47e2-11ee-a60c-9ec5599dddc1
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP4.26.02.9.2023.MS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej i chodnika drogi powiatowej nr 1920G m. Gołubie.
2. Roboty będą prowadzone na drodze powiatowej nr 1920G w miejscowości Gołubie będącej w zarządzie tut. Zarządu Dróg Powiatowych.
3. Zakres robót obejmuje odcinek o długości 420m w tym remont nawierzchni bitumicznej na długości 200m.
4. Inwestycja rozpoczyna się w km 4+556,00 DP 1920G (koniec inwestycji polegającej na przebudowie DP nr 1920G). Zadanie kończy się w km 4+972,00 DP 1920G (skrzyżowanie z ulicą Porucznika Dambka).
5. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie następujących robót:
remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych,
rozbiórka chodników z płytek betonowych/kostki betonowej,
rozbiórka krawężników i obrzeży,
frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
poszerzenie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz SMA,
wykonanie poboczy,
ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych,
wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej,
wykonanie utwardzonego pobocza z kostki brukowej betonowej,
wykonanie wpustów ulicznych z przykanalikami,
wykonanie rozbiórki i ponownego ułożenia progu zwalniającego.
6. Materiał z frezowania należy odwieźć na plac składowy ZDP w Kartuzach tj. do miejscowości Sierakowice ul. Brzozowa 1.
7. Opis istniejącego stanu zagospodarowania terenu.
W stanie istniejącym w miejscu planowanego zadania droga powiatowa 1920G posiada nawierzchnię bitumiczną. Wzdłuż jezdni biegną chodniki o nawierzchni betonowej (z kostki/płytek chodnikowych). Inwestycja przebiega w obszarze, na którym przeważa zabudowa mieszkalna jednorodzinna.
8. Wykonawca po zakończeniu prac musi uporządkować teren robót.
9. Zaleca się, aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. Każdy z wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
10. Do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót drogowych będących przedmiotem zamówienia – projekt należy zaopiniować w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kartuzach i Komendzie Powiatowej Policji
w Kartuzach a następnie uzyskać zatwierdzenie z Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
11. Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
12. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
14. Materiały i urządzenia niezbędne do realizacji prac zapewnia Wykonawca.
15. Ewentualne zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia - przedmiarach robót i specyfikacji technicznej nazw własnych poszczególnych materiałów należy traktować jako podanie przykładowych propozycji materiałowych, które każdorazowo należy czytać z dopiskiem „lub inne równoważne o nie gorszych parametrach”. Podanie konkretnych nazw materiałowych stanowi jedynie wyznacznik pożądanego standardu i jakości materiałów, które zostaną zastosowane do realizacji zamówienia.
16. Komplet dokumentacji technicznej znajduje się w załączniku nr 1 do zaproszenia.
Zamówienia nie podzielono na części w ramach niniejszego postępowania z uwagi na fakt, iż jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Nadmierne koszty wykonania zamówienia w przypadku ewentualnego podziału zamówienia na części, potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Podział na części mógłby zniechęcić Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu do złożenia oferty, jako zbyt małe i nieopłacalne zamówienie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 482253,17 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 482253,17 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 482253,17 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Piotr Szela Usługi Ogólnobudowlane "Szelbruk"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891915553
7.3.3) Ulica: Mirachowska 66
7.3.4) Miejscowość: Sierakowice
7.3.5) Kod pocztowy: 83-340
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 482253,17 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |