„Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na 3 części”

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00504076
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00504076/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-22 13:10
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c264325a-61c2-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty inżynieryjne i budowlaneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00504076 z dnia 2023-11-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na 3 części”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: +48 58 326 18 88

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-gd@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.wody.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na 3 części”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c264325a-61c2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00504076

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

odbudowę urządzeń małej retencji wodnej” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Środowisko, Działanie 11.1. Ograniczenie zagrożeń naturalnych, dofinansowanego z WFOŚ i GW w Gdańsku.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00427629

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GD.ROZ.2710.45.2023.ZP.LW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zamówienia pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na trzy części”.
Część zamówienia nr 1: cz. nr 2 - Budowa zastawki na rzece Wiercica przy jez. Połęczyńskim.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1.1 do SWZ zawierający:
a) Projekt Budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę,
b) Projekt Wykonawczy,
c) Przedmiar Robót,
d) Operat wodnoprawny z decyzją o pozwoleniu wodnoprawnym,
e) DUŚ,
f) STWiORB.
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45243600-8 - Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych

4.5.5.) Wartość części: 39004,45 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zamówienia pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na trzy części”.
Część zamówienia nr 2: cz. nr 3 - Budowa zastawki na Strudze Niedamowo
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1.2 do SWZ zawierający:
a) Projekt Budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę,
b) Projekt Wykonawczy,
c) Przedmiar Robót,
d) Operat wodnoprawny z decyzją o pozwoleniu wodnoprawnym,
e) DUŚ,
f) STWiORB.
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45243600-8 - Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych

4.5.5.) Wartość części: 152545,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zamówienia pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na trzy części”.
Część zamówienia nr 3: cz. nr 6 - Budowa zastawki na rzece Stara Rzeka
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1.3 do SWZ zawierający:
a) Projekt Budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę,
b) Projekt Wykonawczy,
c) Przedmiar Robót,
d) Operat wodnoprawny z decyzją o pozwoleniu wodnoprawnym,
e) DUŚ,
f) STWiORB.
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45243600-8 - Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych

4.5.5.) Wartość części: 186018,80 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 23.10.2023r. do godz. 10:00 wpłynęły do Zamawiającego następujące oferty:
Oferta 1 - Budownictwo Inżynieryjne „HYDROSOLUTION” Krystian Formela, ul. Mączna 3 lok. 13, 82-300 Elbląg, NIP 5891917055, cena oferty brutto 147.600,00 zł
Oferta 2 - INTOP LTD Sp. z o.o., Żeromskiego 32, 81-369 Gdynia, NIP 5840200146, cena oferty brutto 75.584,73 zł
Oferta 3 - ATJ Budownictwo Sp. z o.o., ul. Obornicka 117 lok. 5, 62-002 Suchy Las, NIP 9721333038, cena oferty brutto 45.098,87 zł
Oferta 4 - Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych Wojciech Czapiewski, ul. Gdańska 41, 89-632 Brusy, NIP 5552081045, cena oferty brutto 59.578,74 zł
Oferta 5 - DREW-KOS Sp. z o.o., ul. Lawendowe Wzgórze 14/64, 80-175 Gdańsk, NIP 5833453314, cena oferty brutto 58.169,46 zł
Oferta 6 - VIABET Sp. z o.o., ul. Lęborka 6A, 83-340 Sierakowice, NIP 5892011546, cena oferty brutto 70.615,47 zł
Oferta 7 - BIG MACHINERY Robert Bednarz, ul. Azaliowa 2, 86-302 Mały Rudnik, NIP 8762033723, cena oferty brutto 41.797,85 zł

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto 47.975,47 zł
Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 23.10.2023 roku.

Na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający w dniu 23 października 2023 roku wezwał wykonawcę BIG MACHINERY Robert Bednarz do udzielenia wyjaśnień – wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W wyznaczonym terminie tj. do 26 października 2023 roku Wykonawca nie udzielił wyjaśnień, w związku z tym oferta podlega odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną.

Na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w dniu 31 października 2023 roku wezwał Wykonawcę którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 7 listopada 2023 roku Wykonawca nie złożył dokumentów. W związku z tym na podstawie art. 128 ust. 1 Pzp Zamawiający w dniu 8 listopada 2023 roku wezwał Wykonawcę do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 10 listopada 2023 roku Wykonawca nie uzupełnił podmiotowych środków dowodowych.
W związku z powyższym oferta złożona przez ATJ Budownictwo Sp. z o.o., ul. Obornicka 117 lok. 5, 62-002 Suchy Las podlega odrzuceniu, gdyż została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Uwzględniając powyższe Zamawiający ustalił, iż pozostałe oferty złożone w niniejszym postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

W tym stanie rzeczy Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp. Nie istnieje bowiem możliwość zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do wysokości kwoty oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 23.10.2023r. do godz. 10:00 wpłynęły do Zamawiającego następujące oferty:
Oferta 1 - Budownictwo Inżynieryjne „HYDROSOLUTION” Krystian Formela, ul. Mączna 3 lok. 13, 82-300 Elbląg, NIP 5891917055, cena oferty brutto 427.890,00 zł
Oferta 2 - INTOP LTD Sp. z o.o., Żeromskiego 32, 81-369 Gdynia, NIP 5840200146, cena oferty brutto 241.209,15 zł
Oferta 3 - ATJ Budownictwo Sp. z o.o., ul. Obornicka 117 lok. 5, 62-002 Suchy Las, NIP 9721333038, cena oferty brutto 234.396,50 zł
Oferta 5 - DREW-KOS Sp. z o.o., ul. Lawendowe Wzgórze 14/64, 80-175 Gdańsk, NIP 5833453314, cena oferty brutto 330.592,40 zł
Oferta 7 - BIG MACHINERY Robert Bednarz, ul. Azaliowa 2, 86-302 Mały Rudnik, NIP 8762033723, cena oferty brutto 287.536,47 zł

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto 187.630,35 zł
Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 23.10.2023 roku.

Na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w dniu 31 października 2023 roku wezwał Wykonawcę którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 7 listopada 2023 roku Wykonawca nie złożył dokumentów. W związku z tym na podstawie art. 128 ust. 1 Pzp Zamawiający w dniu 8 listopada 2023 roku wezwał Wykonawcę do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 10 listopada 2023 roku Wykonawca nie uzupełnił podmiotowych środków dowodowych.
W związku z powyższym oferta złożona przez ATJ Budownictwo Sp. z o.o., ul. Obornicka 117 lok. 5, 62-002 Suchy Las podlega odrzuceniu, gdyż została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Uwzględniając powyższe Zamawiający ustalił, iż pozostałe oferty złożone w niniejszym postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

W tym stanie rzeczy Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp. Nie istnieje bowiem możliwość zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do wysokości kwoty oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 08.11.2023r. Zamawiający w zakresie części zamówienia nr 3 przedmiotowego postępowania dokonał wyboru oferty złożonej przez Wykonawcę ATJ Budownictwo Sp. z o.o. (62-002 Suchy Las) ul. Obornicka 117 lok 5 jako najkorzystniejszej (oferta uzyskała największą ilość punktów ze względu na przyjęte w pkt 15 SWZ kryteria oceny ofert: cena oferty brutto 60%, okres gwarancji i rękojmi 40%). Ponadto Zamawiający zobowiązał ww. Wykonawcę do stawienia się w dniu 15.11.2023r. o godz. 10:00 do siedziby Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy ul. Rogaczewskiego 9/19 celem zawarcia umowy.
Zgodnie z pkt 17.2 SWZ przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany był:
a) wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca zobowiązany był uzyskać przed podpisaniem umowy akceptację treści gwarancji lub poręczenia przez Zamawiającego;
b) przedstawić kopię uprawnień i kopię aktualnego zaświadczenia o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego dla osób, o których mowa w pkt 7.2.4.2 SWZ, które będą skierowane do realizacji zamówienia.
Jeszcze przed pokonaniem wyboru oferty najkorzystniejszej tj. w dniu 07.11.2023r. Wykonawca poinformował Zamawiającego, że jest zmuszony zrezygnować z udziału w postępowaniu. Jako powód rezygnacji podał nakładające się terminy wykonania z innym postępowaniem, które równolegle wygrał.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 18.11.2023r. W tym czasie nie może zmienić ani wycofać swojej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zatem pismo Wykonawcy o rezygnacji z udziału w postępowaniu zamawiający uznał jako bezskuteczne.

Wykonawca w wyznaczonym dniu nie stawił się na zawarcie umowy. Wobec powyższego należy uznać, iż Wykonawca uchylił się od zawarcia przedmiotowej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zgodnie z treścią art. 263 ustawy Pzp: Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.

W związku z regulacjami zawartymi w art. 263 ustawy Pzp Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania. Mając na względzie powyższe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp - wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 ustawy Pzp.

2023-11-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane