„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach – zad. 2 – RFRD – przejścia aktywne”
Miasto Suwałki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00504226
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00504226/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-22 13:21
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4dbf22f-794d-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 8442155152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00504226 z dnia 2023-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach – zad. 2 – RFRD – przejścia aktywne”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Suwałki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4dbf22f-794d-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach – zad. 2 – RFRD – przejścia aktywne”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4dbf22f-794d-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00504226
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033765/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.46 Aktywne przejścia dla pieszych-poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na ul W Polskiego w Suwałkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00474432
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.76.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 73170,73 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie aktywnego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem na ul. Wojska Polskiego w Suwałkach na wysokości budynku nr 9.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno Użytkowy (PFU) – załącznik nr 1, mapy sytuacyjno-poglądowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 6 ustawy Pzp. postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W dniu 3 listopada 2023 r. Miasto Suwałki wszczęło postępowanie pn: „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach – zad. 2 – RFRD – przejścia aktywne” z terminem złożenia ofert na dzień 21 listopada 2023 r., godz. 9:00.
W dniu 17 listopada 2023 r. zamawiający otrzymał od jednego z Wykonawców pytania do postępowania. Zgodnie z art. 274 ust. 2 i ust. 3 ustawy Pzp., Zamawiający zobligowany jest do udzielenia odpowiedzi nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie ww. wskazanym, musi przedłużyć termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert.
W dniach 20-21 listopada 2023 r. (do terminu złożenia ofert) na platformie ezamówienia wystąpiły problemy techniczne (w załączeniu komunikaty Urzędu Zamówień Publicznych), które spowodowały, że ogłoszenie o zmianie terminu złożenia i otwarcia ofert wysłane do publikatora nie zostało upublicznione.
Mając na uwadze art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp., który stwierdza, że umowa podlega unieważnieniu jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia bez uprzedniego zamieszczenia w BZP ogłoszenia zmieniającego ogłoszenie wszczynające postępowanie, jeżeli zmiany miały znaczenie do sporządzenia ofert. W przedmiotowym postępowaniu zmiana terminu złożenia i otwarcia ofert miała znaczenie do sporządzenia ofert.
Mając powyższe na względzie, na podstawie art. 255 pkt 6 w związku z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Zamawiający unieważnia ww. postępowanie.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
ZP.271.76.2023| 2023-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |