Skwer przy ul. Bogusławskiego
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00504295
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00504295/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-22 13:36
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-37a58aac-73d8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00504295 z dnia 2023-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Skwer przy ul. Bogusławskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Skwer przy ul. Bogusławskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37a58aac-73d8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00504295
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021954/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.34 Skwer przy ul.Bogusławskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00464639
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.52.2023.PMA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 182967,47 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Informacje ogólne
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj Skweru przy ul.Bogusławskiego, tj. projektu zagospodarowania architektoniczno-budowlanego oraz jego realizacja.
UWAGA!
Zamawiający informuje, iż ROBOTY BUDOWLANE polegające na wykonaniu chodnika z deski modrzewiowej ryflowanej, a także dostawie z montażem pojedynczej ławki bujanej, stołu do gry w szachy, pojedynczych ławek, tablicy o patronie skweru i słupków oraz usług posadzenia roślin dla etapu II, nie wchodzą w zakres przedmiotowego zamówienia, dlatego NIE NALEŻY ICH KALKULOWAĆ W CENIE OFERTY i stanowić będą zakres zamówienia podobnego polegającego na powtórzeniu robót budowlanych w rozumieniu art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp.
2. Lokalizacja (adres inwestycji):
Skwer znajduje się przy ul. Bogusławskiego, dz. nr 150, 151, 162 z obrębu 7-08-09.
3. Zakres prac obejmuje, w szczególności :
1) Zagospodarowanie terenu polegające na budowie chodnika oraz montażu obiektów małej architektury, wraz z aranżacją terenu zieleni na terenie Skweru przy ul. Bogusławskiego zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego (zwanego dalej PFU) opracowanego w sierpniu 2023 r. przez Panią Annę Piasecką-Bulwan, przekazanego jako załącznik do SWZ;
2) Wykonanie dokumentacji projektowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021.2454) - w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót budowlanych, na podstawie przekazanego przez Zamawiającego Programu Funkcjonalno-Użytkowego, obejmującej wykonanie projektu wykonawczego, wykonanie Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, dalej STWiOR i przedmiaru robót;
3) Pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji robót;
4) Wykonanie kompletnych robót budowlano-montażowych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz STWiOR;
5) Wykonanie dokumentacji powykonawczej, po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy.
UWAGA!
Zamawiający informuje, iż ROBOTY BUDOWLANE polegające na wykonaniu chodnika z deski modrzewiowej ryflowanej, a także dostawie z montażem pojedynczej ławki bujanej, stołu do gry w szachy, pojedynczych ławek, tablicy o patronie skweru i słupków oraz usług posadzenia roślin dla etapu II, nie wchodzą w zakres przedmiotowego zamówienia, dlatego NIE NALEŻY ICH KALKULOWAĆ W CENIE OFERTY i stanowić będą zakres zamówienia podobnego polegającego na powtórzeniu robót budowlanych w rozumieniu art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp.
4. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Przedmiot umowy musi być wykonany zgodnie z normami i przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym m. in. ze szczególnym uwzględnieniem: zarządzenia nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji ,zmienionego zarządzeniami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r i nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. oraz załącznikami do tego zarządzenia: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwane dalej „Standardami dostępności”, stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia.
Dostępność przedmiotu umowy dla osób niepełnosprawnych należy zapewnić we wszystkich miejscach poprzez rezygnację z użycia progów wszelkiego rodzaju oraz stopni schodowych. Dostęp do ławek ma być zapewniony - bezpośrednio z powierzchni ścieżek bez konieczności pokonywania wystających obrzeży.
5. Klauzule społeczne
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy – stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia tj. w PFU odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. PFU wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 26.2.6 SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt 3) ustawy Pzp
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu jedyną ofertę złożył Wykonawca Q-REKBUD Sp. z o.o. z ceną: 397 290,00 zł brutto.
Dalej, tak jak podano przed otwarciem oferty za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania, Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 201 517,00 zł brutto.
Wobec powyższego Zamawiający uznał, iż cena oferty złożonej w przedmiotowym postępowaniu znacząco przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. nie mieści się w limicie przez niego ustalonym. Równocześnie Zamawiający wskazuje, iż kwoty tej nie jest w stanie zwiększyć.
Tym samym zmaterializowała się przesłanka unieważnienia postępowania, o której mowa powyżej.
| 2023-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |