„Utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Taczanów w 2023 r.

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00505128
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00505128/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-22 15:03
Lokalizacja
Pleszew, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fceba7c0-6818-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6170003325
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Obudowa drogowa

Wykonawcy

1 przyznane

RRW POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWACzaplinek, PL · lot 0
491 600,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00505128 z dnia 2023-11-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Taczanów w 2023 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Taczanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250518944

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Taczanów Drugi 43

1.5.2.) Miejscowość: Pleszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: taczanow@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.taczanow.poznan.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fceba7c0-6818-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Taczanów w 2023 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fceba7c0-6818-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00505128

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00087439/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Taczanów.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.8.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót polegających na utrzymaniu dróg leśnych w Nadleśnictwie Taczanów na terenie Leśnictwa Biskupice.

Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja nawierzchni z kruszywa łamanego na drodze leśnej o numerach 130, 126, 123 – dojazd pożarowy nr 25 w technologii rewitalizacji nawierzchni tłuczniowej wraz z mechaniczną ścinką poboczy, odmulaniem rowów odwdniajacych i doziarnieniem kruszywem.
Drogi, na których zostanie wykonany zabieg utrzymaniowy jest wykonana z kruszywa o gr. min 16 cm. Nawierzchnia powinna być oczyszczona z humusu i darniny – jeśli wymagane.
Rewitalizacja nawierzchni z kruszywa Technologia rewitalizacji polega na wykonaniu mieszania kruszywa na głębokość do15 cm bez uszkodzenia poszczególnych ziaren kruszywa niwelując w ten sposób nierówności nawierzchni. W celu zapewnienia wystarczającej, niezbędnej homogenizacji mieszanki, uniknięcia wtórnego rozsortowania kruszywa, prace wykonywane są przy użyciu specjalistycznej maszyny mieszającej, wyposażonej w wirujący bęben z utwardzonymi zębami. Następnie powierzchnia warstwy jest wyprofilowana do właściwych spadków (możliwość przywrócenia spadków poprzecznych drogi) poprzez minimalną ilość przejść równiarki. Ostatnim etapem prac jest zagęszczenie tak uzyskanej mieszanki. Prawidłowe przeprowadzenie procesu mieszania, profilowania i zagęszczania pozwala na osiągnięcie nawierzchni o jednorodnej teksturze, co z kolei czyni ją znacznie bardziej odporną na czynniki pogodowe i obciążenie ruchem. Prawidłowo wykonane prace pozwalają, w długoterminowej perspektywie, obniżyć koszty utrzymania takiej nawierzchni poprzez zmniejszenie, w stosunku do powszechnie stosowanego punktowego uzupełniania i wyrównywania nawierzchni, częstotliwości zabiegów utrzymaniowych.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), na który składają się:

(1) Program Funkcjonalno-Użytkowy;
(2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót;
(3) Przedmiar robot

Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest teren Nadleśnictwa Taczanów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928000-8 - Obudowa drogowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 491600,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 500009,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 491600,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RRW Polska SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362429926

7.3.3) Ulica: ul. Pawła Wasznika, 5

7.3.4) Miejscowość: Czaplinek

7.3.5) Kod pocztowy: 78-550

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 491600,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

2023-11-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane