Wykonanie badań laboratoryjnych przy robotach drogowych i mostowych na drogach wojewódzkich województwa lubuskiego w latach 2025-2027
Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00109057
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00109057/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-18 11:34
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8becf77e-c209-4d4d-8752-01c3ef370bed
- Identyfikator
- 9730590332
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi laboratoryjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00109057 z dnia 2025-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie badań laboratoryjnych przy robotach drogowych i mostowych
na drogach wojewódzkich województwa lubuskiego w latach 2025-2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006092820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 32
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-042
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48683280300
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdw@zdw.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8becf77e-c209-4d4d-8752-01c3ef370bed1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie badań laboratoryjnych przy robotach drogowych i mostowychna drogach wojewódzkich województwa lubuskiego w latach 2025-2027
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8becf77e-c209-4d4d-8752-01c3ef370bed
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00109057
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051833/32/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.14 Wykonanie badań laboratoryjnych przy robotach drogowych i mostowych na drogach wojewódzkich województwa lubuskiego w latach 2025-2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665963
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.2910.134.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 732661,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest obsługa laboratoryjna dróg wojewódzkich (nowobudowanych, remontowanych,
przebudowywanych i istniejących) województwa lubuskiego administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej
Górze.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Rozdziale III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71900000-7 - Usługi laboratoryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty.
Oferta nr 1 tj.: Konsorcjum: Lider: EKO-TECHLAB POLSKA Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 1, 66-300 Międzyrzecz, pozostali Wykonawcy: GreenLab Polska Grzegorz Sysoń, ul. Piaskowa 2, 66-010 Nowogród Bobrzański .
Oferta ta została odrzucona na mocy art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Prawo zamówień publicznych, cyt.: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą”.
Zamawiający na mocy art. 307 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zwrócił się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą w przedmiotowym postępowaniu o 30 dni, tj. do dnia 10.03.2025 r. Jednocześnie Wykonawcy zostali poinformowani, że przedłużenie terminu związania ofertą, dopuszczalne jest tylko wraz
z przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą-zgodnie z art. 307 ust. 4 ustawy Pzp,
Pisemną zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą wraz z prawidłowo złożonym wadium na przedłużony okres związania ofertą, Wykonawcy powinni byli złożyć w terminie do dnia 07.02.2025 r.
Wykonawca Konsorcjum: Lider: EKO-TECHLAB POLSKA Sp. z o.o., Partner: GreenLab Polska Grzegorz Sysoń w wymaganym terminie nie udzielił pisemnej odpowiedzi, a tym samym nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 226 ust 1 pkt 12 ustawy prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy wykonawca nie złoży pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, oferta wykonawcy podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym, oferta ww. Wykonawcy została odrzucona na mocy art. jak wyżej.
Oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę LABORATORIUM BUDOWLANE Sp. z o.o., ul. Drzonków-Cisowa 7, 66-004 Zielona Góra, została odrzucona na mocy art. 226 ust. 1 pkt 2) c) ustawy Prawo zamówień publicznych, cyt.: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału
w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń;
Zamawiający na mocy art. 128 ust. 1 ustawy pzp wezwał ww. Wykonawcę do złożenia w terminie do dnia 21.01.2025 r.:
1) załącznika nr 1 – OŚWIADCZENIE o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez podmiot udostępniający zasoby tj. odpowiednio przez Pana Henryka Mazura.
2) załącznika nr 2 – ZOBOWIĄZANIE DO UDOSTĘPNIENIA ZASOBÓW, dla podmiotu udostępniającego zasoby tj. Laboratorium Budowlane „ZINSTAL” Henryk Mazur- cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez podmiot udostępniający zasoby, tj. odpowiednio
przez Pana Henryka Mazura, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.
W odpowiedzi na wezwanie, Wykonawca przedłożył:
- ZOBOWIĄZANIE DO UDOSTĘPNIENIA ZASOBÓW, jako dwa pliki o następujących nazwach:
2025-01-21-ZDW-wezwanie_do_uzupelnienia-odp_LB-zal_nr_1.pdf
2025-01-21-ZDW-wezwanie_do_uzupelnienia-odp_LB-zal_nr_2.pdf
dla podmiotu udostępniającego zasoby tj. Laboratorium Budowlane „ZINSTAL” Henryk Mazur cyfrowe odwzorowanie dokumentu podpisem zaufanym przez podmiot udostępniający zasoby, tj. przez Pana Henryka Mazura
oraz
Z względu na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do treści ogłoszenia w niniejszej pozycji tj. sekcji V pkt 5.2.1) ciąg dalszy w sekcji IX Informacje dodatkowe.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzupełnienie do sekcji V, pkt 5.2.1) Przyczyna unieważnienia postępowania:- pismo z dnia 21.01.2025 r. w którym to oświadcza, że załącza m.in. OŚWIADCZENIE o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym przez Pana Henryka Mazura, jednak wyżej wymienione oświadczenie nie zostało złożone przez Wykonawcę.
W związku z powyższym, skoro Wykonawca nie złożył w wymaganym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby, oferta wykonawcy-LABORATORIUM BUDOWLANE Sp. z o.o, została odrzucona na mocy art. jak wyżej.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 128 ust 1 ustawy PZP :
1. Jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub są one niekompletne lub zawierają błędy, zamawiający wzywa wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że:
1) wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferta wykonawcy podlegają odrzuceniu bez względu na ich złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub
2) zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Jeżeli wykonawca nie złoży w wyznaczonym terminie wymaganych dokumentów lub oświadczeń, lub złożone podmiotowe środki dowodowe będą w dalszym ciągu niekompletne, lub wykonawca nie naprawił stwierdzonych przez zamawiającego błędów tych dokumentów jego
wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferta podlega odrzuceniu.
Wezwanie do uzupełnienia dokumentów lub oświadczeń może być dokonywane tylko raz w stosunku do tego samego braku lub tego samego błędu dotyczącego określonego oświadczenia lub dokumentu. Wezwanie powinno przy tym precyzyjnie wskazywać powód wezwania, tj. konkretne braki lub uchybienia, jakich dopuścił się wykonawca, zakres koniecznych do przedłożenia oświadczeń lub dokumentów, a także określać termin, w jakim
powinny być one uzupełnione.
W związku z tym, że w wyżej wymienionym postępowaniu wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu, postępowanie zostało unieważnione na mocy art. jak wyżej.
| 2025-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |