„Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji w ramach umowy kompleksowej dla przepompowni „Północna – Zielona”, [...]
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00109278
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00109278/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-18 12:20
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f4a4bcc2-0bff-4d3d-a519-6cc7281c1be9
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00109278 z dnia 2025-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji w ramach umowy kompleksowej dla przepompowni „Północna – Zielona”, [...]
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kbocian@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji w ramach umowy kompleksowej dla przepompowni „Północna – Zielona”, [...]2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4a4bcc2-0bff-4d3d-a519-6cc7281c1be9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00109278
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zakupiona energia elektryczna będzie dostarczana do przepompowni „Północna - Zielona”w Bytomiu sieciami lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), którym jest TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie. Z uwagi na fakt, że układ pomiarowo-rozliczeniowy energii elektrycznej zabudowany w punkcie poboru energii elektrycznej na ww. przepompowni, wykorzystywany do rozliczenia zużycia energii elektrycznej nie spełnia podstawowych wymagań określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) TAURON Dystrybucja S.A. - naturalnego monopolisty w tym rejonie, jak również nie spełnia zasad TPA (dostępu stron trzecich do sieci), nie ma możliwości zakupu energii elektrycznej na wolnym rynku w ramach przetargu nieograniczonego i oddzielenia usług świadczenia dystrybucji energii, a tym samym zawarcia odrębnych umów. Zamówienie na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 1a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-KCL-0039/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 155902,51 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji w ramach umowy kompleksowej dla przepompowni „Północna – Zielona”
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146337,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 146337,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Sprzedaż GZE Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312241337
7.3.3) Ulica: Barlickiego 2
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 146337,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |