Przebudowa drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00510723
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00510723/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-23 14:23
Lokalizacja
Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-80f8bc2e-7d59-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
8681603932
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszegoRoboty w zakresie nawierzchni drógWznoszenie barier drogowychInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00510723 z dnia 2023-11-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Limanowska 11

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48146128206

1.5.8.) Numer faksu: +48146108481

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-80f8bc2e-7d59-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


budowa dróg kołowych i mostów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80f8bc2e-7d59-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00510723

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026959/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00480651

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 137623,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie:
1) budowy wyniesionego przejścia dla pieszych w km 4+626;
2) budowy asymetrycznego oświetlenia przejścia dla pieszych – tj. budowa sieci elektroenergetycznej wraz z 2 lampami oświetlenia przejścia dla pieszych;
3) oznakowania pionowego i poziomego.
3. Przedmiotowe zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pn.: ,,Przebudowa drogi powiatowej 1428K wraz z przejściem dla pieszych w km od 4+612 do km 4+640 w miejscowości Krzeczów, Powiat Bocheński”.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Jeżeli w dokumentacji projektowej, STWiORB lub przedmiarze robót wskazane byłyby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta (jeśli dotyczy), ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 23 listopada 2023 r. do godz. 08:00 do Zamawiającego wpłynęły dwie oferty:
- R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski Zawada 86, 32-700 Bochnia;
- ELDREAM Sp. z o. o. ul. Bukowska 70, 32-050 Skawina.
Oferty w/w wykonawców podlegają odrzuceniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na postawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Wobec powyższego ziściły się przesłanki powodujące unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, określone w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
2023-11-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane