Przebudowa drogi gminnej 007433F w miejscowości Bożanów, gmina Żagań
GMINA ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00512162
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00512162/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-24 10:10
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7eb1f78-7c8c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9241001069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00512162 z dnia 2023-11-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej 007433F w miejscowości Bożanów, gmina Żagań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7eb1f78-7c8c-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej 007433F w miejscowości Bożanów, gmina Żagań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7eb1f78-7c8c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00512162
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033945/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi gminnej 007433F w miejscowości Bożnów, gmina Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00477664
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.17.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 007433F w miejscowości Bożnów (ograniczona do nawierzchni i podbudowy), wraz z dwoma zjazdami na drogę powiatową nr 1066F (dz. nr 754). Zadaniem tej drogi jest obsługa zabudowy jednorodzinnej w części miejscowości Bożnów. Odcinek planowany do przebudowy posiada łączną długość 611,51m, na którą składają się odcinki: odcinek AB o długości 534,86m, odcinek CD o długości 53,82m i odcinek EF o długości 22,83m. Odcinek AB i CD rozpoczynają się od krawędzi drogi powiatowej nr 1066F, następnie biegną pasem działek gminnych. Przebudowa dotyczy nawierzchni jezdni i zjazdów na posesje. Przy odcinku AB ustawione są trzy lampy drogowe fotowoltaiczne (solarne) - w ramach przebudowy przewiduje się uzupełnienie oświetlenia o kolejne punkty świetlne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale III SWZ oraz w załączonej dokumentacji projektowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający wyznaczył termin na składanie ofert na dzień 21.11.2023 na godzinę 10:00, otwarcie ofert miało nastąpić tego samego dnia o godziny 10:15. Przed upływem terminu składania ofert tj. od dnia 20 listopada 2023 r. na platformie https://ezamowienia.gov.pl/pl/ , która jest stroną prowadzonego postępowania doszło do awarii systemu. Zamawiający jak i Wykonawcy nie mieli możliwości bezawaryjnego i płynnego dostępu do portalu. Wykonawcy chcący wziąć udział w postępowaniu informowali Zamawiającego, że mają problemy ze składaniem ofert, ponieważ portal jest niedostępny.W związku z art. 221 ust 2 ustawy pzp. otwarcie nastąpiło dnia 22.11.2023r. po usunięciu awarii systemu informatycznemu. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło 8 ofert, po rozszyfrowaniu ofert okazało się, że 6 ofert zawiera puste foldery, jednak z raportu otwarcia ofert generowanego z platformy https://ezamowienia.gov.pl/pl/ widnieje informacja, że Wykonawcy załączyli wymagane załączniki, których pojemność wynosi 0 B.
W związku z powyższym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, która polegała na niemożliwości poprawnego złożenia ofert przez zainteresowanych Wykonawców. W orzecznictwie podnosi się, że uniemożliwienie wykonawcy złożenia oferty nie musi być okolicznością zależną od zamawiającego albo działaniem celowym, może wynikać właśnie z powodów technicznych, np. awarii platformy, błędów oprogramowania, zbyt dużej liczby uczestników korzystających z platformy elektronicznej, istotny jest tu efekt w postaci braku możliwości złożenia oferty (por. wyrok z dnia 2 sierpnia 2019 r., KIO 268/19). Ponadto w wyniku uniemożliwienia złożenia oferty narusza się zasady naczelne ustawy Pzp dotyczące konieczności zapewnienia równego traktowania i zachowania uczciwej konkurencji. Nie można skutecznie twierdzić, że wynik postępowania będzie prawidłowy, skoro jest ono obarczone najpoważniejszą wadą jaka może wystąpić w postępowaniu - naruszenia zasad generalnych w postaci równego dostępu wykonawców do zamówienia.
| 2023-11-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |