Dokończenie prac pokryciowych oraz elewacyjnych w obrębie dachu w ramach wykonawstwa zastępczego zadania „Modernizacja i rozbudowa Piskiego Domu Kultury”
Piski Dom Kultury
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00109820
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00109820/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-18 14:14
- Lokalizacja
- Pisz, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f338a63-8222-47df-857b-dbba8451f3c4
- Identyfikator
- 8491027371
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00109820 z dnia 2025-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dokończenie prac pokryciowych oraz elewacyjnych w obrębie dachu w ramach wykonawstwa zastępczego zadania „Modernizacja i rozbudowa Piskiego Domu Kultury”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Piski Dom Kultury
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000687445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ignacego Daszyńskiego 16
1.5.2.) Miejscowość: Pisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 87 423 26 75
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pdkpisz@op.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pdk.pisz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokończenie prac pokryciowych oraz elewacyjnych w obrębie dachu w ramach wykonawstwa zastępczego zadania „Modernizacja i rozbudowa Piskiego Domu Kultury”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f338a63-8222-47df-857b-dbba8451f3c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00109820
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p., można udzielić zamówienia z wolnej ręki w sytuacji wyjątkowej powodującej konieczność wykonania natychmiastowego zamówienia. Z opinii technicznej uzyskanej przez PDK od rzeczoznawców wynika, iż zachodzi potrzeba pilnego dokończenia prac dekarskich w budynku Piskiego Domu Kultury w celu zabezpieczenia wykonanych prac w środku. Wykonanie zabezpieczenia dachu ma umożliwić skuteczną ochronę budynku przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych (woda opadowa, śnieg). Nie ma możliwości zachowania terminów przewidzianych dla jakiegokolwiek innego trybu udzielenia zamówienia, przewidzianego w ustawie Pzp z uwagi na natychmiastową potrzebę realizacji zamówienia. Okoliczność, która wystąpiła nie jest zawinieniem Zamawiającego. Sytuacja nastąpiła przez zejście z budowy poprzedniego Wykonawcy inwestycji pozostawiając dach nie zabezpieczony.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: L. Dz. 66/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania pn.: Dokończenie prac pokryciowych oraz elewacyjnych w obrębie dachu w ramach wykonawstwa zastępczego zadania „Modernizacja i rozbudowa Piskiego Domu Kultury”.
Zakres prac niezbędnych prac dekarskich do dokończenia pokrycia dachu:
1) Uzupełnienie brakującej membrany dachowej (folii paroprzepuszczalnej),
2) Uzupełnienie brakujących łat i kontrłat drewnianych pod pokrycia dachówką,
3) Ułożenie brakującej dachówki,
4) Dokończenie wszystkich gzymsów wraz z ich oblachowaniem,
5) Dokończenie montażu obróbek blacharskich,
6) Wyprostowanie pogiętych i zdeformowanych obróbek wraz z miejscowym uszczelnieniem,
7) Dokończenie przejść wentylacyjnych przez dach wraz z ich okuciem blachą i wykonaniem izolacji uszczelniającej,
8) Uzupełnienie brakującej instalacji odgromowej,
9) Montaż kabli grzewczych w rynnach wraz z siatką zabezpieczającą,
10) Uzupełnienie brakującego orynnowania.
11) Innych czynności zapisanych w przedmiarze robót dotyczących zabezpieczenia dachu.
Szczegółowe informacje zostały zawarte w Opinii technicznej, przedmiarze robót i inwentaryzacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PREMIUM-DACH Tomasz Kulas
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2910192575
7.3.4) Miejscowość: Czerwone 272
7.3.5) Kod pocztowy: 18-500
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 469080,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |