Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku oraz projekt, druk i dostawa kalendarza na 2026 rok.
Gmina Miasta Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00110090
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00110090/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-18 15:48
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3096574b-909b-480f-bc4e-ed3bad76ee41
- Identyfikator
- 5862312326
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00110090 z dnia 2025-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku oraz projekt, druk i dostawa kalendarza na 2026 rok.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675557
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-382
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wkomsp@gdynia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.um.gdynia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/umgdynia/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku oraz projekt, druk i dostawa kalendarza na 2026 rok.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3096574b-909b-480f-bc4e-ed3bad76ee41
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00110090
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033431/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.10 Druk i kolportaż "Ratusza"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665198
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EZP 71/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 392530,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku4.5.3.) Główny kod CPV: 79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy
4.5.5.) Wartość części: 350950,60 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Projekt, druk i dostawa kalendarza na 2026 rok4.5.3.) Główny kod CPV: 79822500-7 - Usługi projektów graficznych
4.5.5.) Wartość części: 41580,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku oceny złożonych ofert, dokonanej na podstawie warunków zapisanych w SWZ, postanawia się o odrzuceniu oferty złożonej przez firmę: Drukarnia Bałtycka Sp. z o.o., ul. Wosia Budzysza 7, 80-612 Gdańsk. Oferta złożona przez Wykonawcę nie odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Wykonawca Drukarnia Bałtycka Sp. z o.o., w złożonej ofercie załączył Formularz Cenowy (załącznik 3a do SWZ do części 1, pkt 12.15.3. SWZ). Nie podał w nim jednak wymaganych danych:
1. „Cena Jednostkowa brutto (łącznie z VAT)”
2. oraz „Cena łączna brutto (cena jedn. brutto x ilość egz. X ilość wydań)”
dla żadnej z pozycji formularza (wariantów przedmiotu zamówienia).
Brak wyceny wszystkich pozycji w ofercie stanowi o niezgodności treści oferty z warunkami zamówienia, co skutkuje koniecznością odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Oferta złożona przez firmę Drukarnia Bałtycka Sp. z o.o. jest jedyną ofertą złożoną dla części 1 postępowania: Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku. Na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy PZP Zamawiający unieważnia część 1 postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ wszystkie złożone oferty dla części 1 postępowania podlegają odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, unieważnia postępowanie z uwagi na wystąpienie istotnej zmiany okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć
Podstawą tej decyzji jest konieczność dokonania zmiany zakresu zamówienia, polegającej na dostosowaniu wielkości zamówienia dla poszczególnych części:
• Część 1, Druk i dostawa biuletynu Ratusz – Informacje Rady i Prezydenta Miasta Gdyni w 2025 roku: zmiana nakładu z 26 000 egzemplarzy na 20 000 egzemplarzy,
• Część 2, Projekt, druk i dostawa kalendarza na 2026 rok: zmiana nakładu
z 40 000 egzemplarzy na 30 000 egzemplarzy.
Decyzja o zmniejszeniu nakładu wynika ze spadku popytu na prasę drukowaną oraz rosnącej popularności pozyskiwania informacji w formie online.
Zmiana nakładu może istotnie wpłynąć na cenę jednostkową wydruku
oraz potencjalnie zmienić krąg wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty, co mogłoby skutkować innymi warunkami konkurencyjności postępowania. W związku z tym Zamawiający uznaje, że postępowanie w obecnym kształcie nie może prowadzić do zawarcia ważnej i skutecznej umowy, co uzasadnia jego unieważnienie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2025-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |