Część nr 1 – Remont drogi w miejscowości Kije Część nr 2 – Zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 przy ul. Szkolnej w miejscowości Siemkowice

GMINA SIEMKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00517518
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00517518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-28 09:22
Lokalizacja
Siemkowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6fe2918f-74c6-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
5080015198
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00517518 z dnia 2023-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Część nr 1 – Remont drogi w miejscowości Kije
Część nr 2 – Zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 przy ul. Szkolnej w miejscowości Siemkowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIEMKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Siemkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-354

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminasiemkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminasiemkowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminasiemkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Część nr 1 – Remont drogi w miejscowości Kije
Część nr 2 – Zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 przy ul. Szkolnej w miejscowości Siemkowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fe2918f-74c6-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00517518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00040815/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Remont drogi w miejscowości Kije

1.1.7 Zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 przy ul. Szkolnej w miejscowości Siemkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00466920

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRŚ.271.1.8.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 476315,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – Remont drogi w miejscowości Kije obejmuje remont drogi w istniejącym pasie drogowym, którego właścicielem jest Gmina Siemkowice na działkach o nr ewid. 2, 26 w miejscowości Kije obręb Kije.

Część nr 1 obejmuje następujące rodzaje robót:
a) Roboty przygotowawcze;
b) Podbudowy
c) Nawierzchnie w tym warstwa ścieralna z betonu asfaltowego grubości 3 cm oraz wiążąca 3 cm.

W projekcie dla Części nr 1 założono następujące parametry techniczne projektowanej ulicy:
- klasa drogi – D
- jezdnia jednopasowa dwukierunkowa o szerokości 4,0 m
- przekrój jezdni daszkowy dwustronny 2%
- szerokość poboczy – 0,75 m
- spadek poboczy 6-8%
- długość przebudowywanego odcinka wynosi 414 metrów.
- nawierzchnia jezdni bitumicznej 1 680,84 m2
- nawierzchnia poboczy tłuczniowych – 621 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 328995,63 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – Zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 przy ul. Szkolnej w miejscowości Siemkowice
Zamawiający w ramach tej części przewiduje zagospodarowanie działki nr ewid. 1377 obręb 0019.
Z uwagi na parametry geometryczne inwestycji i funkcję jaką ma spełniać, zagospodarowaniem terenu objęta będzie również część działki 1349/3 i działki 1349/1. Projektuje się wysepkę w kształcie owalu (wydłużonego) posiadającą oś symetrii z dwoma wielkościami łuków zewnętrznych o promieniu 4,0 i 6,0 m. Wewnątrz wysepki zaplanowano chodnik szerokości 4,0m w celu bezpiecznej komunikacji pieszych z chodnika znajdującego się przy jezdni jednokierunkowej na chodnik znajdujący się przy jezdni dwukierunkowej. Zaprojektowano również po obwodzie wysepki zewnętrzną wysepkę, zewnętrzną opaskę (pierścień najazdowy) z kostki kamiennej szerokości 1,5 m celem umożliwienia najazdu na nią pojazdów wielkogabarytowych.

Część nr 2 obejmuje następujące rodzaje robót:
a) Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze;
b) Roboty ziemne;
c) Podbudowy;
d) Nawierzchnie z kostki, kostki betonowej wibroprasowanej, kostki granitowej ciętej płomieniowanej
e) Odtworzenie warstw konstrukcyjnych i nawierzchni drogi
f) Urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W projekcie dla Części nr 2 założono następujące parametry techniczne:
- Długość 34,90 m.
- Całkowita powierzchnia wysepki – 377,95 m2
- Nawierzchnia opaski najazdowej z kostki kamiennej ciętej płomieniowanej – 116,25 m2
- Nawierzchnia chodnika z kostki betonowej gr. 8 cm – 37,76 m2
- Teren zielony – 224,40 m2 (według odrębnego opracowania)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 147319,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena ofert złożonych w postępowaniu w części nr 1 i części nr 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tym samym unieważnia powyższe postępowanie.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena ofert złożonych w postępowaniu w części nr 1 i części nr 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tym samym unieważnia powyższe postępowanie.

2023-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane