Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
GMINA SUCHA BESKIDZKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00110808
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00110808/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-19 10:16
- Lokalizacja
- Sucha Beskidzka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1036d78f-587d-478d-afdb-64f1297020c1
- Identyfikator
- 5521567404
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00110808 z dnia 2025-02-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUCHA BESKIDZKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181920
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 19
1.5.2.) Miejscowość: Sucha Beskidzka
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-200
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: +48338749500
1.5.8.) Numer faksu: +48338749532
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sucha-beskidzka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sucha-beskidzka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1036d78f-587d-478d-afdb-64f1297020c11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1036d78f-587d-478d-afdb-64f1297020c1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00110808
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053086/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00053293
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7382687,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty związane z zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudową kanalizacji sanitarnej. Zamówienie obejmuje realizację następujących zadań:
1) Zadanie 1: Wymiana filtrów membranowych i armatury oraz zwiększenie wydajności systemu uzdatniania wody poprzez montaż dodatkowych elementów systemu Pall;
2) Zadanie 2: Wykonanie dodatkowych dwóch zbiorników wyrównawczych zwiększających rezerwuar wody pitnej dla mieszkańców, firm i instytucji, w tym Szpitala Rejonowego;
3) Zadanie 3: Rozbudowa infrastruktury systemu wodociągowego przy ul. Błądzonka w Suchej Beskidzkiej oraz sieci kanalizacyjnej górnej części ulicy Podksięże.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- wymianę systemu montowania i posadowienia modułów mikrofiltracyjnych oraz wymianę urządzeń i układu dozowania środków chemicznych,
- dostawę i montaż modułów mikrofiltracyjnych UNA 620A – 60 szt.,
- opracowanie nowego oprogramowania w oparciu o istniejącą strukturę systemu uzdatniania wody oraz montaż szafy sterowniczej wraz z nowym systemem sterowania,
- budowę dwóch zbiorników wyrównawczych wody pitnej o poj. 1 000 m3 wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
- budowę odcinka sieci wodociągowej o 750 m (od zbiorników w stronę przepompowni wody) wraz z dwoma zbiornikami wody o poj. 50 m3,
- budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 1 300 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęły 4 oferty. Oferta z najniższą ceną (11 900 000,00 zł) przewyższa kwotę (8 000 000,00 zł), którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym należy uznać, że stan faktyczny wypełnia przesłankę unieważnienia postępowania określoną w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w edycji 8.| 2025-02-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |