Budowa oświetlenia ulicy Ciernie dla numerów 39a-39g i 40a-40c
GMINA ŚWIEBODZICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00522435
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00522435/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-29 14:42
- Lokalizacja
- Świebodzice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-488be201-14bf-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8842365249
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00522435 z dnia 2023-11-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicy Ciernie dla numerów 39a-39g i 40a-40c
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIEBODZICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718337
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Świebodzice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-160
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 666-95-17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: swiebodzice@swiebodzice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiebodzice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/swiebodzice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia ulicy Ciernie dla numerów 39a-39g i 40a-40c2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-488be201-14bf-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00522435
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00076090/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa oświetlenia ul. Ciernie dla numerów 39a-39g i 40a-40c
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00277601
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RS.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 152000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zgodnie z rozdziałem 2.1 SWZ, a w szczególności: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Miejski w Świebodzicach, ul. Rynek 1, 58-160 Świebodzicedane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego tj. Postępowania nr RS.271.4.2023 pod nazwą „Budowa oświetlenia ulicy Ciernie dla numerów 39a-39g i 40a-40c, odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art.18 oraz art. 74 ustawy PZP
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Najniższa złożona oferta przewyższała kwotę jaką Gmina Świebodzice zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zadania o kwotę 9.333,80 zł.Wobec powyższego zostały wykonane czynności zmierzające do podwyższenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zadania, w skutek czego w dniu 29 sierpnia 2023 r. w trakcie LXXXII Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, Rada Miejska w Świebodzicach podjęła uchwałę nr LXXXII/428/2023 na podstawie, której zmieniono budżet Gminy Świebodzice między innymi w ten sposób, że zwiększono planowane wydatki na zadanie o kwotę 15.000,00 zł.
Powołana uchwała została podjęta 29 sierpnia 2023 r. Zgodnie z warunkami SWZ umowa miała być zawarta na 6 miesięcy od daty podpisania (uwzględniając dodatkowo treść art. 308 ust. 2 PZP ). Oznacza to, że termin realizacji umowy przypadał na rok 2024.
W dniu 24 października 2023 r. w trakcie LXXXIV Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach Rada Miejsca w Świebodzicach nie wyraziła zgodny na uwzględnienie wydatków na przedmiotową inwestycję w WPF na rok 2024.
Przedmiotowa uchwała na dzień sporządzenia niniejszego pisma jest badana pod kątem ważności przez Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu Zespołu Zamiejscowego w Wałbrzychu. Wynik właściwego postępowania nie ma jednak znaczenia dla decyzji o umorzeniu postępowania z następujących względów.
Budżet Gminy Świebodzice na rok 2023 nie uwzględnia w WPF wydatków na realizację zamówienia objętego niniejszym postępowaniem.
Zgodnie z postanowieniami SWZ płatność wynagrodzenia następuje po zrealizowaniu przez Wykonawcę całości przedmiotu umowy. Aby móc wydatkować zaplanowane i wystarczające w bieżącym roku na ten cel środki, przedmiot zamówienia wykonany musiałby zostać jeszcze w 2023 r., co jest obiektywnie niemożliwe.
W zakresie nieuregulowanym PZP nakazuje zgodnie z art. 8 ust. 1 oraz 465 ust. 8 stosować przepisy ustawy Kodeks cywilny (tj. Dz.U. z 2023 r. poz.1610 ze zm., dalej KC).
Zgodnie z art. 454 ust. 1 PZP tylko istotna zmiana wymaga przeprowadzenia nowego postępowania. Skrócenie terminu realizacji nie jest traktowane w doktrynie i orzecznictwie jako istotna zmiana. Teoretycznie więc zgodnie z art. 3531 KC za zgodną wolą obu stron możliwe byłoby w zakończenie niniejszego postępowania zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Analizując jednak stan faktyczny obiektywnie nie jest możliwe wykonanie przedmiotu zamówienia do końca roku 2023, chociażby ze względu na to, że projekt wymaga poczynienia uzgodnień z Tauron Dystrybucja SA, a następnie konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Z tych względów należy zastosować także art. 387 ust. 1 KC, zgodnie z którym umowa o świadczenie niemożliwe jest nieważna.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199333,8 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 338250 PLN
| 2023-11-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |