Realizacja usług promocji Gminy Miasta Sopotu przez Miejski Klub Sportowy „Ogniwo” Sopot podczas gry w ekstralidze rugby oraz innych rozgrywkach w 2025 roku.
GMINA MIASTA SOPOTU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00110883
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00110883/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-19 10:31
- Lokalizacja
- Sopot, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-52f5a0f9-8072-4295-b7db-7e86925adadb
- Identyfikator
- 5851411941
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00110883 z dnia 2025-02-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja usług promocji Gminy Miasta Sopotu przez Miejski Klub Sportowy „Ogniwo” Sopot podczas gry w ekstralidze rugby oraz innych rozgrywkach w 2025 roku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27
1.5.2.) Miejscowość: Sopot
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.sopot.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sopot.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-52f5a0f9-8072-4295-b7db-7e86925adadb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja usług promocji Gminy Miasta Sopotu przez Miejski Klub Sportowy „Ogniwo” Sopot podczas gry w ekstralidze rugby oraz innych rozgrywkach w 2025 roku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52f5a0f9-8072-4295-b7db-7e86925adadb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00110883
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00030371/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Realizacja usług promocji Gminy Miasta Sopotu przez Miejski Klub Sportowy „Ogniwo” Sopot podczas gry w ekstralidze rugby oraz innych rozgrywkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00077548
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 w związku z art. 214 ust. 1, pkt 1, lit. a uPzp, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki w przypadku, gdy „usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze”. Zgodnie z ugruntowanym poglądem wyrażonym w orzecznictwie oraz doktrynie, skorzystanie z możliwości udzielenia zamówienia z powołaniem się na przesłankę określoną pod lit. a jest dopuszczalne wtedy, gdy istnieje tylko jeden wykonawca zdolny do realizacji zamówienia.
Zastosowanie trybu z wolnej ręki (na podstawie art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1, pkt 1, lit. a) w celu udzielenia zamówienia uzasadnione jest tym, że zamówienie dotyczy szczególnego rodzaju usług marketingowych, które mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, tj. Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Ogniwo” Sopot, ul. Jana z Kolna 18, Sopot 81-741.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.K.2025.PG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Celem udzielenia zamówienia dla Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo” Sopot jest promocja Gminy Miasta Sopot przez drużynę rugbistów „Ogniwa” Sopot, podczas gry w ekstralidze rugby oraz innych rozgrywkach, jak również innych działań wykonywanych przez klub na rzecz Miasta.
Udzielenia zamówienia Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Ogniwo” Sopot służyć będzie pozyskaniu uznania, sympatii opinii publicznej mieszkańców Trójmiasta, osób przyjezdnych, a przede wszystkim mieszkańców Sopotu, szczególnie w miejscach rozgrywania meczy rugby oraz lokalizacji imprez sportowych. Działania te stanowią realizację celów działalności sponsoringowej.
Należy zaznaczyć, że w Sopocie nie ma żadnego innego klubu rugby, który może świadczyć usługi promocyjne na rzecz Miasta. Usługi te świadczone przez drużynę rugbistów „Ogniwa” Sopot pozwolą na konsekwentne budowanie pozytywnego wizerunku Miasta Sopotu na arenach krajowych oraz międzynarodowych. Mistrzowska przeszłość i osiągnięcia oraz zakładana przyszłość drużyny Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo” Sopot stanowi filar, wokół którego budowana będzie komunikacja odbiorców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 92621000-0 - Usługi promocji wydarzeń sportowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Klub Sportowy "Ogniwo"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851210912
7.3.3) Ulica: ul. Jana z Kolna 18
7.3.4) Miejscowość: Sopot
7.3.5) Kod pocztowy: 81-141
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 320000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-02-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |