„Przebudowa drogi powiatowej - ul. Grzybowej w Białej Podlaskiej, odcinek od ul. Sobolowej do ul. Łowieckiej (od km 0+436.80 do km 0+841.00) polegająca na modernizacji nawierzchni jezdni”
GMINA MIEJSKA BIAŁA PODLASKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00525132
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00525132/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-30 14:35
- Lokalizacja
- Biała Podlaska, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17a3ef3e-7e10-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5372335662
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00525132 z dnia 2023-11-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej - ul. Grzybowej w Białej Podlaskiej, odcinek od ul. Sobolowej do ul. Łowieckiej (od km 0+436.80 do km 0+841.00) polegająca na modernizacji nawierzchni jezdni”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA BIAŁA PODLASKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Biała Podlaska
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-500
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 833416865
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bialapodlaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialapodlaska.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bialapodlaska.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej - ul. Grzybowej w Białej Podlaskiej, odcinek od ul. Sobolowej do ul. Łowieckiej (od km 0+436.80 do km 0+841.00) polegająca na modernizacji nawierzchni jezdni”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17a3ef3e-7e10-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00525132
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00483815
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.50.2023.JW2
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1084790,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej – ul. Grzybowej w Białej Podlaskiej od ul. Sobolowej do ul. Łowieckiej (od km 0+436.80 do km 0+841.00) polegająca na wykonanie nakładki bitumicznej, przebrukowaniu nawierzchni drogi dla pieszych w celu regulacji pochylenia poprzecznego i podłużnego ciągu pieszego oraz wykonaniu odwodnienia nawierzchni jezdni ul. Grzybowej poprzez rozbudowę kanalizacji deszczowej.
2. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233221-4 Malowanie nawierzchni
45233290-8 Instalowanie znaków drogowych
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja techniczna;
2) przedmiary robót; (UWAGA: Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu przewiduje ryczałtową formę wynagrodzenia. Przy ryczałtowej formie wynagrodzenia, dołączony
do dokumentacji projektowej przedmiar pełni jedynie funkcję pomocniczą i orientacyjną,
a wykonawca zobowiązany jest do realizacji całokształtu prac wynikających z dokumentów zamówienia oraz dokumentacji projektowej za zaoferowaną w ofercie cenę ryczałtową wyliczoną na podstawie kalkulacji własnej).
4. Zakres zamówienia :
roboty pomiarowe (opracowanie profilu podłużnego zapewniającego prawidłowe odwodnienie, wytyczenie w terenie, pomiary dodatkowe),
opracowanie i zabezpieczenie robót zgodnie z projektem organizacji ruchu na czas prowadzenia robót sporządzonym we własnym zakresie i uzgodnionym z Zamawiającym,
roboty rozbiórkowe i przygotowawcze – frezowanie nawierzchni jezdni ul. Grzybowej, rozebranie krawężników betonowych wraz z ławami, rozebranie nawierzchni drogi dla pieszych z betonowej kostki brukowej, peronu przystanku autobusowego z płyt betonowych, podbudowy pod niniejszymi nawierzchniami oraz rozebranie istniejącego odwodnienia liniowego wraz z wpustami/studzienkami rewizyjnymi,
rozbudowa kanalizacji deszczowej - budowa nowego kanału deszczowego wraz z nowymi studniami rewizyjnymi i wpustami ulicznymi,
wykonanie podbudowy pod tarczą skrzyżowania ulicy Grzybowej, Ceglanej i Jodłowej i rozebranym odwodnieniem liniowym – podbudowa pomocnicza z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C3/4 (min. 6,0 MPa) o grub. 20 cm oraz podbudowy zasadnicza z mieszanki kruszyw o frakcji 0-31,5 mm niezwiązanej C90/3, o grub. 20 cm,
posadowienie betonowych krawężników 15x30 cm, najazdowych krawężników betonowych 15x22 cm oraz obrzeży betonowych 8x30 cm,
oczyszczenie sfrezowanej nawierzchni jezdni ul. Grzybowej oraz ułożenie siatki przeciwspękaniowej do nawierzchni dróg,
wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 11 W o grub. 3 cm oraz warstwy z betonu asfaltowego AC 11 S o grub. 4 cm wraz z oczyszczeniem i skropieniem międzywarstwowym emulsją asfaltową,
ponowne przebrukowanie nawierzchni istniejącego chodnika z betonowej koski brukowej o grub. 6 cm (kolor szary), zjazdów do posesji z betonowej kostki brukowej o grub. 8 cm (kolor grafitowy) oraz nawierzchni ostrzegawczych z integracyjnej betonowej kostki brukowej ze ściętymi stożkami dotykowymi o grub. 8 cm (kolor żółty),
wykonanie peronu przystanku autobusowego z betonowej kostki brukowej o grub. 6 cm (kolor szary) oraz pasa ostrzegawczego z integracyjnej betonowej kostki brukowej ze ściętymi stożkami dotykowymi o grub. 8 cm (kolor żółty),
regulacja pionowa wpustów ulicznych, włazów kanałowych, zaworów wodociągowych i gazowych oraz hydrantów,
wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
odtworzenie pierwotnego stanu terenów zielonych wzdłuż prowadzonych prac,
wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
5. W ramach wykonania przedmiotu umowy Wykonawca w szczególności:
1) wykona roboty budowlane zgodnie z załączoną dokumentacją projektową;
2) wykona dokumentację powykonawczą kompletną z punktu widzenia zawiadomienia o zakończeniu budowy;
3) opracuje i uzgodni z Zamawiającym projekt czasowej organizacji ruchu;
4) dokona rozbiórek wszystkich elementów kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu;
5) przeniesie na Zamawiającego majątkowe prawa autorskie do dokumentacji powykonawczej;
6) zawrze umowę ubezpieczeniową z tytułu odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem przedmiotu umowy na warunkach określonych w Umowie;
7) udzieli gwarancji na roboty budowlane na warunkach określonych w Umowie;
8) udzieli gwarancji na infrastrukturę towarzyszącą na warunkach określonych przez producenta;
9) zasili plac budowy w niezbędne przyłącza (elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, inne) własnym staraniem i na własny koszt;
10) zagwarantuje wykonanie wszystkich robót budowlanych w sposób zapewniający możliwie najmniejsze uciążliwości dla sąsiadujących ulic;
11) wykona niezbędne badania laboratoryjne poszczególnych etapów realizacji robót;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej ofertySEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2289890,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2292544,76 PLN
| 2023-11-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |