Modernizacja elektrolizy membranowej w strefie basenu krytego w OKR ATOL przy ul. Brzozowej 7 w Oleśnicy
Gmina Miasto Oleśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00526385
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00526385/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-01 10:15
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f407e9c7-69aa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9111783004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00526385 z dnia 2023-12-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja elektrolizy membranowej w strefie basenu krytego w OKR ATOL przy ul. Brzozowej 7 w Oleśnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Oleśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek-Ratusz
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@um.olesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8322421.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja elektrolizy membranowej w strefie basenu krytego w OKR ATOL przy ul. Brzozowej 7 w Oleśnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f407e9c7-69aa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00526385
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00065306/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja budynków i obiektów użytkowanych przez OKR ATOL
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00444047
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP/12/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Modernizacja elektrolizy membranowej w strefie basenu krytego w
OKR ATOL przy ul. Brzozowej 7 w Oleśnicy”.
1. Zakres prac objętych postępowaniem:
1) demontaż istniejącej elektrolizy wraz ze zmiękczaczem i szafą sterująco zasilającą oraz utylizacja powstałych odpadów,
oraz montaż w ich miejsce nowych urządzeń
2) dostawa i montaż zmiękczacza wody o następujących parametrach:
a) minimalna wydajność zmiękczacza Q=150 dm3/h,
b) maksymalna twardość wody zmiękczonej poniżej 0,036 mval/dm3 w całej objętości jonowymiennej, przy twardości wody
surowej 12,24 mval/dm3,
c) minimalna objętość jonowymienna zmiękczacza 2,0 m3,
d) wyposażony w czujnik twardości resztkowej wody zmiękczonej, skomunikowany z elektrolizą i wyłączający ją po
przekroczeniu dopuszczalnej twardości,
e) wyposażony w głowicę sterującą z wyświetlaczem cyfrowym, skomunikowaną z elektrolizą i wyłączającą ją na czas
regeneracji,
f) przystosowany do regeneracji objętościowej natychmiastowej, po wyczerpaniu objętości jonowymiennej,
g) przystosowany o regeneracji roztworem soli NaCl,
h) przystosowany do zasilania 230V 50Hz, max 16A.
3) dostawa i montaż elektrolizy membranowej wraz z szafą sterująco zasilającą spełniającej następujące wymagania:
a) minimalna wydajność produkcji chloru 2500 g/h,
b) minimalne stężenie podchlorynu sodu w produkcie 33 g NaOCl/dm3,
c) maksymalna dzienna produkcja chloru 50 kg Cl/d,
d) zużycie wody ok. 150 dm3/h o ciśnieniu od 3 do 5 bar i twardości <0,036 mval/dm3,
e) zużycie soli ok. 4,2 kg/h, o parametrach: zawartość NaCl 99,90%, suma Ca
i Mg maks. 50 ppm, SO4<400 ppm, Br<75 ppm, Mn<1 ppm, Fe<2 ppm, składniki nierozpuszczalne <0,1 %,
f) przepływ solanki min. 38 dm3/h,
g) urządzenie o maksymalnej mocy elektrycznej 20 kW, przystosowane do zasilania 400V 50Hz, o maksymalnym poborze
prądu 3x30 A,
h) rama urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej zgodnej z X5CrNiMo17-12-2 wg PN-EN 10088-1:2014,
i) maksymalne wymiary elektrolizy 2200 x 960 x 1600 mm (wys x szer x gł),
z możliwością przyłączenia do wyrzutni wodoru DN 110,
j) maksymalne wymiary szafy zasilającej 1300 x 800 x 400 mm (wys x szer x gł),
k) Wykonawca wykona podłączenia elektrolizy do istniejących instalacji:
odprowadzenie produktu PCV-U D25
zasilanie wody zmiękczonej PCV-U D16
doprowadzenie solanki PCV-U D25
odprowadzenie zubożonej solanki PCV-U D16
l) szafa zasilająca montowana w sąsiednim pomieszczeniu, w odległości max 5m od elektrolizy,
m) panel sterujący wyposażony w min. 7’’ wyświetlacz dotykowy,
n) układ sterowania umożliwiający podczas pracy stałą kontrolę parametrów, których przekroczenie, nastawionych wartości
granicznych, spowoduje wyłączenie urządzenia wraz z wyświetleniem komunikatu o rodzaju błędu,
a ponowne załączenie możliwe będzie po ręcznym potwierdzeniu usunięcia usterki przyciskiem „RESET” następującychparametrów:
twardość wody zmiękczonej,
napięcie cel,
strumień powietrza rozrzedzającego wodór,
temperatura w szafie zasilającej,
wartość pH solanki powracającej do zbiornika soli,
koncentracja chloru gazowego w powietrzu,
o) urządzenie wyposażone w zdalny nadzór zapewniony przez producenta
i realizowany poprzez Internet.
2. Przedmiot zamówienia musi być realizowany przez Wykonawcę posiadającego uprawnienia do montażu oferowanego
systemu elektrolizy od producenta tegoż systemu.
Zamawiający dołożył wszelkich starań aby opis przedmiotu zamówienia był zgodny z ustawą. W przypadku określenia w
dokumentacji nazwy, marki itp. wskazań, należy traktować je jako rozwiązania przykładowe, wzorcowe, a Zamawiający
dopuszcza rozwiązania równoważne.
Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody
niedokonania podziału: Niniejsze zamówienie jest całością robót przewidzianych do realizacji w bieżącym roku budżetowym.
W ocenie zamawiającego podzielenie zamówienia na części groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i
zwiększonymi kosztami wykonania inwestycji oraz potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących
poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania którejś z podzielonych część zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
art. 255 pkt. 2 ustawy, bowiem wszystkie (dwie) oferty złożone w postępowaniu podlegały odrzuceniu| 2023-12-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |