Budowa wew. inst. gazu, centr. ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, budowa inst. odprowadzającej spaliny w cz. wspólnych budynku i lokalach mieszkalnych w Środzie Śląskiej Pl. Wolności 77
Gmina Środa Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00527072
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00527072/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-01 12:13
- Lokalizacja
- Środa Śląska, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cbb732db-7321-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9131500156
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00527072 z dnia 2023-12-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wew. inst. gazu, centr. ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, budowa inst. odprowadzającej spaliny w cz. wspólnych budynku i lokalach mieszkalnych w Środzie Śląskiej Pl. Wolności 77
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://srodaslaska.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wew. inst. gazu, centr. ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, budowa inst. odprowadzającej spaliny w cz. wspólnych budynku i lokalach mieszkalnych w Środzie Śląskiej Pl. Wolności 772.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbb732db-7321-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00527072
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00462162
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-43/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dotyczy budowy instalacji gazu od przyłącza gazowego zakończonego kurkiem głównym, umiejscowionym w chodniku, do podejść pod 5 szt. gazomierzy, które zlokalizowane są w klatce schodowej budynku. Budowy systemowych kominów wentylacyjnych oraz kominów spalinowo – powietrznych z lokali mieszkalnych nr 1, 2, 3, 4, 5. Kominy należy wyprowadzić ponad ceramiczny lub dach papowy (w zależności od usytuowania lokalu w budynku w którym zaprojektowano przewód wentylacyjny).4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 83711,26 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dotyczy budowy wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz kanalizacji (odprowadzenie kondensatu z kotłów) w lokalach nr 1, 4, 5.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 52058,35 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części nr I tj. kwotę 90.408,16 złotych brutto. Zamawiający informuje, że cena najkorzystniejszej niepodlegającej odrzuceniu oferty (99.399,60 zł) przekracza środki przeznaczone na ten cel tj. o kwotę 8.991,44 zł (10%). Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 90,408,16 zł. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż nie przewiduje on zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na to zadanie.
Uzasadnienie prawne:
Do przedstawionego powyżej stanu faktycznego znajduje zastosowanie przesłanka, o której mowa w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99399,60 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2023-12-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |