Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Michałowice

Gmina Michałowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00529978
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00529978/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-12-04 13:05
Lokalizacja
Michałowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-49f9d9a4-7d3a-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5130060109
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00529978 z dnia 2023-12-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Michałowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Michałowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555714

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Józefa Piłsudskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Michałowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-091

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 388 57 40

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@michalowice.malopolska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowoce.malopolska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49f9d9a4-7d3a-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Michałowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49f9d9a4-7d3a-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00529978

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00089920/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Michałowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00479357

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.21.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie gminy Michałowice”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących zadań:
1) Budowa napowietrznej linii oświetlenie ulicznego wraz z zabudową stanowisk słupowych wzdłuż drogi gminnej ul. Królewska w Górnej Wsi, gm. Michałowice,
2) Budowa napowietrznej linii oświetlenie ulicznego wraz z zabudową stanowisk słupowych wzdłuż drogi gminnej ul. Błoniówka w m. Pielgrzymowice, gm. Michałowice,
3) Budowa napowietrznej linii oświetlenie ulicznego wraz z zabudową stanowisk słupowych wzdłuż drogi gminnej ul. Załucek w m. Sieborowice, gm. Michałowice,
4) Dowieszenie lampy i wymiana sterowników oświetlenia ulicznego.
3. Zakres prac w szczególności obejmuje:
1) Budowa linii napowietrznych oświetlenia ulicznego z przewodów izolowanych,
2) Budowa linii kablowych oświetlenia ulicznego z przewodów izolowanych,
3) Zawieszenie na wyznaczonych stanowiskach słupowych opraw oświetlenia ulicznego o źródle światła wykonanego w technologii led,
4) Montaż słupów oświetlenia ulicznego,
5) Montaż ograniczników przepięć,
6) Wykonanie uziemienia ograniczników przepięć,
7) Wymianę sterowników.
4. Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z:
1) dokumentacjami projektowymi zatwierdzonymi pozwoleniami na budowę:
a) projekt budowlany i wykonawczy budowy linii napowietrzno - kablowej oświetlenie drogowego ul. Królewska m. Górna Wieś – (zał. Nr 8.1 do SWZ);
b) projekt budowlany i wykonawczy budowy instalacji napowietrznej oświetlenia drogowego
ul. Błoniówka m. Pielgrzymowice – (zał. Nr 8.2 do SWZ);
c) projekt budowlany i wykonawczy budowy instalacji napowietrznej oświetlenia drogowego
ul. Załucek m. Sieborowice – (zał. Nr 8.3 do SWZ);
d) dowieszenie lampy i wymiana sterowników oświetlenia ulicznego – (zał. Nr 8.4 do SWZ).
2) Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – (zał. Nr 9 do SWZ);.
3) Przedmiarem prac – (zał. Nr 10.1 – 10.4 do SWZ);
4) wszelkimi uzgodnieniami, opiniami, decyzjami administracyjnymi,
5) niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
5. Wyżej wymienione dokumenty mają być traktowane jako wzajemnie uzupełniające się.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w Rozdziale XXI Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wskazał opis kryteriów oceny ofert, którymi zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
W ust. 1 pkt 2) zamawiający wyszczególnił jako drugie kryterium Gwarancja (G) o wadze 40% na wykonany przedmiot zamówienia. Zamawiający wskazał jednocześnie, że wymagany minimalny okres gwarancji, to co najmniej 24 miesiące, a maksymalny okres gwarancji 60 miesięcy.
Z kolei w załączniku nr 1 do SWZ „Formularz ofertowy” w ust. 3 w tabeli, zamawiający zawarł zapis o treści: „Okres gwarancji na cały przedmiot zamówienia (wymagany minimalny okres gwarancji 12 miesięcy, maksymalny okres gwarancji 24 miesięcy)”.
Postanowienia jakie zamawiający wskazał w SWZ oraz w załączniku nr 1 do SWZ w zakresie okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia były niejednolite.
Niejednolitość zapisów SWZ i załącznika nr 1 do SWZ w zakresie gwarancji spowodowała wprowadzenie w błąd Wykonawców składających oferty, w zakresie długości minimalnego i maksymalnego okresu gwarancji, a w związku z tym brak jest możliwości porównania złożonych ofert.
W związku z powyższym postępowanie pn.: „Budowa odcinków linii oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Michałowice” obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia na obecnym etapie postępowania.
2023-12-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane