Remont drogi gminnej, ulicy Stefana Żeromskiego w Darłowie

Gmina Miasto Darłowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00532769
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00532769/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-12-05 13:25
Lokalizacja
Darłowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4b2d2a80-770f-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
4990527500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

COLAS Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąPalędzie, PL · lot 0
898 753,3 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00532769 z dnia 2023-12-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej, ulicy Stefana Żeromskiego w Darłowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9

1.5.2.) Miejscowość: Darłowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 943551248

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/darlowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej, ulicy Stefana Żeromskiego w Darłowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b2d2a80-770f-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00532769

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043469/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont drogi gminnej, ulicy Stefana Żeromskiego w Darłowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00468398

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.33.2023 / EI.7013.8.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 593902,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej, ulicy Stefana Żeromskiego w Darłowie. Długość remontowanego odcinka ul. Żeromskiego wynosi około 750 m. Prace będą polegały na usunięciu górnej warstwy konstrukcyjnej asfaltu o grubości około 5 cm poprzez jej sfrezowanie i ułożenie nowej warstwy ścieralnej asfaltowej SMA 8 o grubości 5 cm – zgodnie z rys nr 2 oraz Szczegółową Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych D – 05.03.13A Nawierzchnia z mieszanki mastyksowo – grysowej (SMA) wg WT-1 I WT-2 z 2010 r.

Aby zapewnić odpowiednią trwałość i nośność nawierzchni pod projektowaną warstwą ułożona zostanie odcinkowo siatka z włókien szklanych i węglowych o wytrzymałości na rozciąganie wzdłuż i wszerz 100/200 kN/m, której zadaniem jest przenoszenie naprężeń rozciągających – zgodnie ze Szczegółową Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych D - 05.03.26 ZABEZPIECZENIE NAWIERZCHNI BITUMICZNEJ PRZED SPĘKANIAMI SIATKĄ ZBROJENIOWĄ WYKONANĄ Z WŁÓKIEN SZKLANYCH I WĘGLOWYCH WSTĘPNIE PRZESĄCZANĄ ASFALTEM została przedstawiona na projekcie zagospodarowania terenu (rys. nr 1.1 – 1.2).Wszystkie istniejące wpusty uliczne, studzienki kanalizacyjne oraz zawory należy wyregulować przed ułożeniem warstwy asfaltowej (regulacja włazów kanałowych 5 szt., kratek ściekowych 13 szt., zaworów wodociągowych i gazowych 10 szt.).

Pozostałe elementy drogi pozostają bez zmian, projekt nie przewiduje wymiany krawężników. Po wykonaniu prac budowlanych należy odtworzyć istniejące oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej wg rysunków 1.1 - 1.3 - istniejąca organizacja ruchu. Oznakowanie poziome gładkie wykonać z mas termoplastycznych do natrysku o grubości 1,0 ÷ 1,5 mm.

Kolejność wykonywanych robót:
- frezowanie nawierzchni – 5 706 m2, wraz z utylizacją wg przepisów szczegółowych w tym zakresie,
- regulacja włazów kanałowych 5 szt., kratek ściekowych 13 szt., zaworów wodociągowych i gazowych 10 szt.),
- ułożenie siatki – 3 586,8 m2,
- ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 8 – 5 706 m2,
- odtworzenie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej – 174,14 m2,
- montaż progów zwalniających podrzutowych wcześniej zdemontowanych 2 szt.

Uwaga !!! Zamawiający nie narzuca wykonawcy sposobu organizacji robót budowlanych. Zadaniem Wykonawcy jest jednak opracowanie tymczasowej organizacji ruch i jej zatwierdzenie zgodnie z przepisami szczegółowym w tym zakresie. Z chwilą zatwierdzenia tymczasowej organizacji ruchu Wykonawca uprawniony będzie do rozpoczęcia robót budowlanych.

Zamawiający zaleca Wykonawcy takie zaplanowanie robót by w najmniejszym możliwym zakresie wpływało ono na przepustowość remontowanego odcinka oraz uwzględniało codzienne potrzeb komunikacyjne mieszkańców miasta oraz turystów.

Szczególną uwagę Wykonawca winien zwrócić na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w trakcie realizacji robót budowlanych.

Do oferty Wykonawca składa wypełnioną tabelę elementów rozliczeniowych. Tabela elementów rozliczeniowych stanowi załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 898753,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1353000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 898753,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COLAS Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 631014321

7.3.3) Ulica: Nowa 49

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.5) Kod pocztowy: 62-070

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Podwykonawcom powierzone zostanie wykonanie
wszystkich części zamówienia, z wyłączeniem wykonania nawierzchni
bitumicznych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 898753,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 167 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane