Modernizacja pomieszczeń lakierni w budynku zajęć praktycznych Zespołu Szkół Technicznych, ul. Grunwaldzka 18 w Białymstoku
Miasto Białystok
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00533492
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00533492/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-05 15:30
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ab22da82-6cc1-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00533492 z dnia 2023-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczeń lakierni w budynku zajęć praktycznych Zespołu Szkół Technicznych, ul. Grunwaldzka 18 w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Słonimska 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: din@um.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja pomieszczeń lakierni w budynku zajęć praktycznych Zespołu Szkół Technicznych, ul. Grunwaldzka 18 w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab22da82-6cc1-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00533492
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00457254
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DIN-III.271.27.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 136713,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pomieszczeń lakierni w budynku zajęć praktycznych Zespołu Szkół Technicznych, ul. Grunwaldzka 18 w Białymstoku.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac w celu zapewnienia wymaganego przepisami prawa poziomu bezpieczeństwa pożarowego w pomieszczeniach lakierni CKP ZST i dostosowania do standardów ATEX, poprzez:
1) wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych opracowaną przez Pracownię Projektową i Realizacji Projektu „AJAKA” inż. Janusz Karski, ul. Gen. Władysława Andersa 38 lok. 308, 15-113 Białystok (zał. nr 7 do SWZ), polegających na:
a) zamontowaniu systemu detekcji gazów, w tym montażu centrali systemu detekcji gazów, detektorów gazów i sygnalizatora optyczno – akustycznego,
b) wymianie opraw oświetleniowych na oprawy w wykonaniu Ex,
c) wymianie czujek sygnalizacji pożaru na czujki w wykonaniu Ex,
d) wymianie instalacji elektrycznej,
e) wymianie okablowania SSP,
2) dostosowanie oświetlenia ścianki lakierniczej do standardu ATEX,
3) dostosowanie wentylacji ścianki lakierniczej do standardu ATEX (wymiana silnika),
4) wyniesienie panelu sterowania ścianką poza strefę zagrożenia wybuchem,
5) montaż progu drzwiowego aluminiowego z uszczelką, szczelnie zamocowaną uniemożliwiającą wydostanie się rozlanych cieczy poza pomieszczenie,
6) wykonanie robót naprawczych po zakończeniu prac, mających na celu przywrócenie pomieszczeń do stanu pierwotnego,
7) sporządzenie niezbędnych opracowań i dokumentów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 08 lipca 2010 r. w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfery wybuchowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 138 poz. 931).
3. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze stanowiskiem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie pomieszczeń objętych strefami zagrożenia wybuchem w budynku Zespołu Szkół Technicznych, znak: MZ.5261.18.2022.KW z dnia 05.04.2022 r. (zał. nr 8 do SWZ).
4. Wykonawca powinien zgłosić w trakcie postępowania wszelkie uwagi i zastrzeżenia do dokumentacji i wystąpić do Zamawiającego o rozstrzygnięcie.
5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5 - letniej gwarancji na wykonane roboty (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ).
6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót i odpowiada wszelkie szkody wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim.
7. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do uporządkowania terenu.
UWAGI:
1) Zamawiający informuje, iż podczas przebudowy i rozbudowy bazy kształcenia branży drzewnej Zespołu Szkół Technicznych, Wykonawca AKCESS Starosta i Wspólnicy Sp. j. wykonał przebudowę pomieszczeń lakierni. Prace objęte są 7-letnią gwarancją. W związku z niniejszym Wykonawca przejmie prawa i obowiązki z gwarancji i rękojmi udzielonej przez AKCESS Starosta i Wspólnicy Sp. j. w części określonej w SWZ i zmianami podjętymi w trakcie realizacji robót budowlanych.
2) Roboty budowlane będą prowadzone w czynnym obiekcie.
3) Wytwórcą i posiadaczem odpadów w postaci złomu (stal/żelazo) powstałych w trakcie realizacji robót jest Miasto Białystok, w imieniu którego działa Urząd Miejski w Białymstoku.
4) Po wymianie silnika ścianki lakierniczej, wymaga się uzyskania pełnej dokumentacji dopuszczającej urządzenie do pracy na terenie Polski i Wspólnoty Europejskiej –DTR oraz deklaracji zgodności EEC, CE.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2023-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |