Dostawa masy asfaltowej na zimno i kationowej emulsji asfaltowej

Powiat Nowotomyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00112306
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00112306/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-20 06:59
Lokalizacja
Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-804c3569-464e-416b-a2e9-c10a61a4d30b
Identyfikator
7881917876
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Materiały do naprawiania nawierzchni drogowychMateriały do konserwacji nawierzchni drogowych

Wykonawcy

2 przyznane

COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPalędzie, PL · lot 0
146 400,75 PLN
SAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOława, PL · lot 1
84 132 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00112306 z dnia 2025-02-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa masy asfaltowej na zimno i kationowej emulsji asfaltowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700

1.5.8.) Numer faksu: +48614423589

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1054316

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa masy asfaltowej na zimno i kationowej emulsji asfaltowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-804c3569-464e-416b-a2e9-c10a61a4d30b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112306

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053802/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa masy na zimno i emulsji asfaltowej (podział na części)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00072686

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa masy asfaltowej na zimno na potrzeby Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu
• szacunkowa ilość zakupu 225 Mg (w workach do 25 kg)
• jednorazowa dostawa od 5 do 24 Mg
• masa służyć będzie do całorocznych robót utrzymaniowych nawierzchni drogowych. Przeznaczona będzie głównie do remontów cząstkowych oraz usuwania skutków przekopów i deformacji nawierzchni drogowych, do uzupełnienia ubytków w nawierzchni, uzupełniania krawędzi nawierzchni parkingów i nawierzchni wokół studzienek ściekowych
• masa musi posiadać Aprobatę Techniczną IBDiM (lub atest zgodny z normami) oraz deklaracje zgodności.
2) Podana ilość zakupu jest szacunkowa. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej ilości towaru w zależności od potrzeb Zamawiającego.
3) Zamawiający zobowiązuje się do zakupu 70 % wartości przedmiotu zamówienia, zakup pozostałych 30 % uzależniony będzie od własnego zapotrzebowania, co nie może stanowić podstawy do roszczeń ze strony Wykonawcy z tytułu niezrealizowanej części umowy.
4) Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy transportem własnym, na swój koszt i ryzyko, na podstawie częściowych zamówień dokonanych przez Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu poprzez osobę uprawnioną do kontaktu. Wykonawca zobowiązany jest również do rozładunku dostarczonego towaru, w miejsce wyznaczone przez upoważnionych pracowników Zamawiającego.
5) Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego, o terminie planowanej dostawy telefonicznie lub e-mailem, z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
6) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Obwodu drogowego w Opalenicy ul. Bukowa 24. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę towaru i zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu.
7) Sukcesywne dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w godzinach pomiędzy 8:00 – 14:00, w dni robocze tj. poniedziałek – piątek, w terminie maksymalnie 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia częściowego (termin dostawi stanowi kryterium oceny ofert)
8) Dostarczony przez Wykonawcę towary muszą spełniać wymagania wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadać nienaruszone cechy pierwotnego opakowania fabrycznego, tj. posiadać zabezpieczenia zastosowane przez producenta..
9) Odbiór przedmiotu zamówienia następował będzie w siedzibie Zamawiającego po wcześniejszym sprawdzeniu jego ilości przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. Braki ilościowe/asortymentowe stwierdzone w dostawie Wykonawca uzupełni w terminie maksymalnie 3 dni roboczych.
10) W przypadku stwierdzonych wad jakościowych lub w przypadku dostarczenia przedmiotu zamówienia innego niż był zatwierdzony przez Zamawiającego bądź braku ilościowego towaru w oryginalnym opakowaniu, Wykonawca zobowiązuje się wymienić/dostarczyć w terminie 3 dni roboczych od daty stwierdzenia powyższych nieprawidłowości, na wyroby wolne od wad.
11) Wynagrodzenie Wykonawcy wynikać będzie z rzeczywiście zleconych i wykonanych dostaw i płatne będzie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze wystawianej każdorazowo po cząstkowej dostawie towaru bez zastrzeżeń.
Szczegółowy opis, warunki realizacji zawiera SWZ z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44113700-2 - Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych

4.5.5.) Wartość części: 169105,69 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kationowej emulsji asfaltowej na potrzeby Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu
• szacunkowa ilość zakupu 40 Mg
• jednorazowa dostawa 5 -7 Mg
• emulsja przeznaczona będzie do wykonywania remontów cząstkowych
i powierzchniowych utrwaleń na drogach powiatowych
• emulsja asfaltowa będąca przedmiotem zamówienia powinna każdorazowo odpowiadać wymaganiom określonym obowiązującymi przepisami, w szczególności Normie PN-EN 13808, klasie emulsji C65 B3 PU/RC (K1-65) oraz Aprobacie Technicznej wydanej przez uprawnioną instytucję
2) Podana ilość zakupu jest szacunkowa. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej ilości towaru w zależności od potrzeb Zamawiającego.
3) Zamawiający zobowiązuje się do zakupu 70 % wartości przedmiotu zamówienia, zakup pozostałych 30 % uzależniony będzie od własnego zapotrzebowania, co nie może stanowić podstawy do roszczeń ze strony Wykonawcy z tytułu niezrealizowanej części umowy.
4) Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy transportem własnym, na swój koszt i ryzyko, na podstawie częściowych zamówień dokonanych przez Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu poprzez osobę uprawnioną do kontaktu. Wykonawca zobowiązany jest również do rozładunku dostarczonego towaru, w miejsce wyznaczone przez upoważnionych pracowników Zamawiającego.
5) Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego, o terminie planowanej dostawy telefonicznie lub e-mailem, z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
6) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Obwodu drogowego w Opalenicy ul. Bukowa 24. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę towaru i zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu.
7) Sukcesywne dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w godzinach pomiędzy 8:00 – 14:00, w dni robocze tj. poniedziałek – piątek, w terminie maksymalnie 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia częściowego (termin dostawi stanowi kryterium oceny ofert)
8) Dostarczony przez Wykonawcę towary muszą spełniać wymagania wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadać nienaruszone cechy pierwotnego opakowania fabrycznego, tj. posiadać zabezpieczenia zastosowane przez producenta..
9) Odbiór przedmiotu zamówienia następował będzie w siedzibie Zamawiającego po wcześniejszym sprawdzeniu jego ilości przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. Braki ilościowe/asortymentowe stwierdzone w dostawie Wykonawca uzupełni w terminie maksymalnie 3 dni roboczych.
10) W przypadku stwierdzonych wad jakościowych lub w przypadku dostarczenia przedmiotu zamówienia innego niż był zatwierdzony przez Zamawiającego bądź braku ilościowego towaru w oryginalnym opakowaniu, Wykonawca zobowiązuje się wymienić/dostarczyć w terminie 3 dni roboczych od daty stwierdzenia powyższych nieprawidłowości, na wyroby wolne od wad.
11) Wynagrodzenie Wykonawcy wynikać będzie z rzeczywiście zleconych i wykonanych dostaw i płatne będzie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze wystawianej każdorazowo po cząstkowej dostawie towaru bez zastrzeżeń.
Szczegółowy opis, warunki realizacji zawiera SWZ z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44113900-4 - Materiały do konserwacji nawierzchni drogowych

4.5.5.) Wartość części: 101886,17 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146400,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 232470,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 146400,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COLAS Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 631014321

7.3.3) Ulica: Nowa 49

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.5) Kod pocztowy: 62-070

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

transport

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 146400,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 84132,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 89642,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 84132,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SAT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 530941152

7.3.3) Ulica: Opolska 9

7.3.4) Miejscowość: Oława

7.3.5) Kod pocztowy: 55-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 84132,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2025-02-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy