Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
GMINA ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00537627
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00537627/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-07 11:09
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ec839753-7a3b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9241001069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00537627 z dnia 2023-12-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ec839753-7a3b-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec839753-7a3b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00537627
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033945/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00475651
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.16.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa, przy istniejącej drodze asfaltowej, chodników wraz ze zjazdami i dojściami do furtek
z kostki brukowej betonowej w m. Stary Żagań.
Przedmiot zamierzenia budowlanego.
Przebudowa chodników o następujących parametrach:
- sumaryczna długość odcinka: 799,50m,
- szerokość nawierzchni chodnika: nie mniej niż 1,50m, szerokość uzależniona od warunków terenowych oraz lokalizacji
istniejącego zagospodarowania,
- wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej w kolorze szarym o gr. 8cm,
- wykonanie nawierzchni zjazdów do posesji z kostki brukowej betonowej
w kolorze czerwonym o gr. 8cm;
Następujące warstwy konstrukcyjne:
- podbudowę z kruszywa mineralnego gr. 20cm pod chodnikami,
- podbudowę z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 20cm pod zjazdami,
- spadek poprzeczny chodnika jednostronny 2% terenu zielonego,
- spadki zjazdów dopasowane do rzędnej posesji.
Na trasie przebudowy znajduje się istniejący krawężnik betonowy w dobrym stanie technicznym, który planowany jest do
pozostawienia.
Do obramowania chodników: obrzeża betonowe 8x30cm ustawiane na ławie betonowej z betonu klasy C12/15.
Wszystkie urządzenia obce w chodniku należy wyregulować, a ewentualne braki skrzynek, pokryw itp., uzupełnić w
porozumieniu z Zarządcą sieci.
Nowe nawierzchnie zjazdów i chodnika wykonać z kostki brukowej betonowej o gr. 8cm na podsypce cementowo-piaskowej.
Geometria poszczególnych elementów zgodnie z rysunkami PZT oraz przekrojami poprzecznymi.
W związku z istniejącą skarpą w obrębie planowanego chodnika od ulicy Starowiejskiej w Żaganiu ( L=275m) przewiduje się
wykonanie nasypu w ilości 0,5m3/mb. chodnika.
CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU:
A. Geometria zgodnie z rysunkami PZT oraz przekrojów poprzecznych;
B. Konstrukcja nawierzchni chodnika:
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- 20cm - podbudowa zasadnicza z kruszywa mineralnego stabilizowanego mechanicznie;
C. Konstrukcja nawierzchni chodnika od ul. Starowiejskiej (L=275m):
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- nasyp z gruntu mineralnego w ilości 0,5m3/mb chodnika;
D. Konstrukcja nawierzchni zjazdów:
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej czerwonej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- 20cm - podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 308599,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 322830,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 308599,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy WARSTA Stanisław Warchoł
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9240001883
7.3.3) Ulica: ul. Szkolna
7.3.4) Miejscowość: Wrzesiny
7.3.5) Kod pocztowy: 68-113
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 308599,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg| 2023-12-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |