„Zakup i dostawa 3000 ton kruszywa drogowego dla Gminy Kazimierza Wielka.”

GMINA KAZIMIERZA WIELKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00112378
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00112378/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-20 08:06
Lokalizacja
Kazimierza Wielka, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d045706-a75d-4e69-b2ff-c2ef53d89510
Identyfikator
6050013249
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kruszywo

Wykonawcy

1 przyznane

RYSZARD STANISZEWSKIKazimierza Wielka, PL · lot 0
207 009 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00112378 z dnia 2025-02-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa 3000 ton kruszywa drogowego dla Gminy Kazimierza Wielka.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAZIMIERZA WIELKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009780

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 12

1.5.2.) Miejscowość: Kazimierza Wielka

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-500

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 41 3521-937

1.5.8.) Numer faksu: 41 3521-956

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kazimierzawielka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kazimierzawielka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2d045706-a75d-4e69-b2ff-c2ef53d89510

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup i dostawa 3000 ton kruszywa drogowego dla Gminy Kazimierza Wielka.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d045706-a75d-4e69-b2ff-c2ef53d89510

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112378

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00050650/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 „Zakup i dostawa 3000 ton kruszywa drogowego dla Gminy Kazimierza Wielka.”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00064943

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: II.271.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 178200,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 3000 ton kruszywa drogowego dla Gminy Kazimierza Wielka.
3.2. Zakres zamówienia obejmuje zakup, transport oraz wyładunek w msc. Kazimierza Wielka ul. Budzyńska 2, 28-500 Kazimierza Wielka kruszywa łamanego drogowego w następujących ilościach oraz granulacji:
a) kruszywo łamane frakcji 0 - 31,5 mm w ilości 1500 ton
b) kruszywo łamane frakcji 31,5 - 63 mm w ilości 1500 ton
3.3. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości danych części kruszywa zamówienia według potrzeb, w cenach wynikających ze złożonej oferty.
3.4. Wykonawca może realizować dostawę wyłącznie samochodami samowyładowczymi.
3.5. Kruszywo naturalne musi spełniać parametry określone w normie PN-EN 13043:04 – Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu, normie PN-EN 13242 „Kruszywa do niezwiązanych i hydraulicznie związanych materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym”.
3.6. Wyklucza się: gruz, cegły, azbest, beton.
3.7. Zamawiający przewiduje dostawę zamówienia w częściach w miarę potrzeb Zamawiającego;
3.8. Zamawiający zastrzega, że termin może ulec skróceniu w zależności od potrzeb zamawiającego;
3.9. Dostawy winny być realizowane sukcesywnie, według potrzeb Zamawiającego, na zgłoszenie telefoniczne lub drogą mailową, w którym Zamawiający określać będzie termin, ilość i miejsce dostawy,
3.10. Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające wagę przywiezionego kruszywa do każdej dostawy oddzielnie (WZ);
3.11. Wszelkie materiały obce znajdujące się w kruszywie tj. elementy stalowe, elementy drewniane, elementy plastikowe, odpady remontowe (styropian, pianka, worki, folie) oraz inne materiały szkodliwe dla środowiska Wykonawca zobowiązuje się usunąć, uprzątnąć i zagospodarować na własny koszt przed lub po wysypaniu kruszywa w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3.12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do akceptacji każdej dostawy kruszywa. Wykonawca dla dostarczanego kruszywa musi posiadać odpowiednie certyfikaty, świadectwa lub deklaracje zgodności z normami lub dopuszczające do bezpiecznego stosowania w budownictwie dostarczonego kruszywa.
3.13. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani.
3.14. W przypadku wystąpienia w materiałach opisujących przedmiot zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza materiały i/lub rozwiązania równoważne opisanym pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w ofercie, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia roboty budowlane oraz użyte/dostarczone materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie jest wstanie przewidzieć dokładnych ilości zamawianego kruszywa, w trakcie trwania umowy ilości te mogą ulec zmianie (zmniejszenie lub zwiększenie)

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207009,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 339480,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207009,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Melioracyjno - Kanalizacyjne Ryszard Staniszewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 662-100-21-80

7.3.3) Ulica: Donatkowice 38

7.3.4) Miejscowość: Kazimierza Wielka

7.3.5) Kod pocztowy: 28-500

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207009,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2025-02-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy