Dostawa magazynu energii elektrycznej na potrzeby istniejącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50 kWp dla Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie.
Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00112608
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00112608/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-20 09:31
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-feaa3beb-230b-45c8-b18d-875f8f5f9286
- Identyfikator
- 5732450797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00112608 z dnia 2025-02-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa magazynu energii elektrycznej na potrzeby istniejącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50 kWp dla Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151536730
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 7A
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 3606135
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmach@matkadziecko.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.matkadziecko.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-feaa3beb-230b-45c8-b18d-875f8f5f92861.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Podmiot leczniczy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa magazynu energii elektrycznej na potrzeby istniejącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50 kWp dla Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-feaa3beb-230b-45c8-b18d-875f8f5f9286
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112608
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00012477/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa magazynu energii elektrycznej na potrzeby istniejącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50kWp dla Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Mlodzieżą w Częstochowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
10. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.06-Odnawialne źródła energii.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015229
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDZ.262.2.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 145842,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie prac projektowych oraz realizacja robót budowlanych na budynku Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie.
2. Stan istniejące:
Budynek zasilany w energie elektryczną za pośrednictwem sieci elektroenergetycznej TAURON oraz spalinowy agregat prądotwórczy. Ponadto przyłącze zasilane jest z instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,5 kWp (falownik Afore BNT050KTL).
Taryfa energii elektrycznej C21. Moc przyłączeniowa i umowna 52 kW. Średnioroczne zużycie energii około 59000 kWh (dane za 2023 rok). Energia czynna oddana do sieci 8939 kWh (dane za 2023 rok). Energia bierna pojemnościowa 17889 kvarh (dane za 2023 rok).
3. Opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje:
1) Sporządzenie projektów budowlanych w zakresie niezbędnym do uzyskania prawomocnej decyzji administracyjnej (zgłoszenia lub pozwolenia na budowę) z uzyskaniem wynikających z przepisów uzgodnień, opinii, pozwoleń – przy zadośćuczynieniu wymaganiom zawartym w ustawie z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454) oraz innych uzgodnień niezbędnych dla uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
2) Sporządzenie projektów technicznych/wykonawczych oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454). Projekt techniczny/wykonawczy powinien zawierać cały szczegółowy zakres zamówienia, w podziale na poszczególne zadania. Rozwiązania techniczne powinny być opracowane jednoznacznie i na tyle szczegółowo aby nie blokować prac oraz umożliwić właściwy nadzór nad ich wykonaniem.
3) Wszystkie proponowane rozwiązania należy przedstawić w fazie wstępnej projektu Zamawiającemu do akceptacji.
4) Dokumentację projektową należy opracować w wersji papierowej - 5 egz. oraz w wersji elektronicznej na nośniku CD, w szczególności zawierającej:
wykonanie koncepcji modernizowanych i projektowanych instalacji, który należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającemu,
szczegółowy opis techniczny przyjętych rozwiązań wraz z uzasadnieniem i niezbędnymi obliczeniami technicznymi oraz opis przyjętej technologii robót, załączniki formalno-prawne,
rysunki budowlane (rzuty, przekroje, szczegóły) w odpowiedniej skali,
dokumentację należy opracować zgodnie z aktualnymi przepisami Prawa Budowlanego i obowiązującymi warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i instalacje,
należy uzyskać wszystkie wymagane prawem budowlanym zgody i uzgodnienia,
wykonanie harmonogramu z uwzględnieniem szczegółowego planu prac instalacyjnych i rozruchu modernizowanego źródła ciepła i energii elektrycznej.
4.Roboty budowlane:
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje modernizację źródła energii elektrycznej dla Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą oraz montaż magazynu energii elektrycznej wraz z kompensatorem mocy biernej pojemnościowej. Układ dodatkowo zostanie wyposażony w system zarządzania energią.
Magazyn energii o pojemności min. 39,05 kWh zostanie zamontowany do istniejącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50 kWp. Projekt zakłada wymianę istniejącego falownika i montaż nowego falownika on-grid i falownika retrofitowego lub hybrydowego o mocy łącznej 45-49 kW. Minimalna moc falownika retrofitowego lub hybrydowego 10 kW. Układ dodatkowo zostanie wyposażony w system zarządzania energią EMS celem maksymalizacji autokonsumpcji.
Ponadto zakłada się montaż kompensatora mocy biernej pojemnościowej, naścienny typu SVG o pojemności kompensacji min. 15 kVar / max. 35 kVar z możliwością płynnej modulacji kompensacji. Konieczność zastosowania tego urządzenia podyktowana jest zwiększonym pojawieniem się energii biernej pojemnościowej, która negatywnie oddziałuje na parametry elektryczne wewnętrznej sieci energetycznej.
Energia elektryczna będzie wykorzystana w całości na potrzeby własne budynku. Moc planowanych instalacji OZE po rozbudowie, zgodnie z ustawą OZE, mieści się w definicji mikroinstalacji czyli instalację odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW, przyłączoną do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV lub o mocy osiągalnej cieplnej w skojarzeniu nie większej niż 120 kW.
Zmodernizowaną instalację OZE wyposażoną w magazyn energii wraz z falownikami i kompensator mocy biernej wyposażyć należy w system monitorowania ilości wyprodukowanej i pobranej energii elektrycznej (system informatyczny w języku polskim) oraz system zarządzania EMS.
Zakres robót obejmuje:
1) wykonanie poziomowania podłogi pomieszczenia technicznego lub wykonanie postumentu wg wytycznych producenta magazynu energii,
2) montaż magazynu energii elektrycznej,
3) wymiana istniejącego falownika i montaż nowego falownika on-grid i falownika retrofitowego lub hybrydowego o mocy łącznej 45-49 kW. Minimalna moc falownika retrofitowego lub hybrydowego 10 kW; podłączenie falowników z istniejącymi stringami DC i siecią AC,
4) wykonanie ochrony przed porażeniem prądem,
5) weryfikację istniejących rozdzielnic/pól elektrycznych, tak aby cała energia została zagospodarowana na potrzeby własne, zgodnie z wariantami montażu,
6) dostosowanie instalacji odbiorczej do zmodernizowanego systemu fotowoltaicznego (jeśli zajdzie taka potrzeba),
7) wykonanie monitoringu parametrów pracy, paneli i odbiorów energii, w tym EMS,
8) modernizacja rozdzielni głównej w zakresie podłączenia zmodernizowanej instalacji fotowoltaicznej,
9) montaż naściennego kompensatora mocy biernej pojemnościowej.
Montaż urządzeń elektrycznych, w tym:
magazyn energii elektrycznej,
bateria dławików do kompensacji biernej pojemnościowej,
falownik on-grid i falownik retrofitowy lub hybrydowy 3-fazowy,
system narządzania energią EMS,
podłączenie w/w urządzeń do istniejącego zasilania budynku.
W ramach wskazanego wariantu przedsięwzięcia modernizacyjnego należy zainstalować:
1) Falownik ongrid i falownik retrofitowy lub hybrydowy, 3 fazowy, o mocy łącznej 45-49 kW - 2 szt. (falowniki wyposażone w automatykę do wizualizacji i zarządzania wyprodukowaną energią wraz z układem do monitorowania autokonsumpcji) – 2 szt,
2) Skrzynki przyłączeniowe elektryczne + zabezpieczenia elektryczne AC/DC + p.poż.,
3) Roboty elektryczne i budowlane - 10 kW,
4) System magazynowania energii elektrycznej 1 szt. (2 moduły) o pojemności łącznej min. 39,05 kWh (48V) - 1 kpl,
5) System zarządzania / monitorowania typu EMS produkcji i magazynowania energii elektrycznej - 1 kpl,
6) Kompensator mocy biernej pojemnościowej, naścienny typu SVG - 1 szt.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący załącznik do SWZ - sporządzony przez ENERGIA OZE SP. Z O. O. ul. Częstochowska 7, 42-274 Konopiska.
6. Tam, gdzie w SWZ w tym w (PFU) został wskazany znak towarowy (marka), patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ w tym PFU.
(…)
Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
W przypadku zastosowania materiałów lub wyrobów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia
(…)
7. Wymagany okres gwarancji na wykonane prace projektowe liczony od daty podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego (bez uwag) wynosi 10 lat. Okres rękojmi na prace projektowe jest równy okresowy gwarancji.
8. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty instalacyjne, zastosowane materiały i pozostałe zainstalowane urządzenia liczony od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego zadania inwestycyjnego (bez uwag) – wynosi co najmniej:
1) Dostarczony i zamontowany magazyn - 7 lat,
2) Wykonane roboty instalacyjne oraz pozostałe zainstalowane urządzenia – 5 lat,
3) Dostarczone i zamontowane falowniki na okres 10 lat.
Wymagany termin rękojmi jest równy okresowi gwarancji.
9. Mając na uwadze wymagania zawarte w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące dostępności wszystkich użytkowników, a w szczególności osób niepełnosprawnych Zamawiający wymaga, tam gdzie wymaga tego przedmiot zamówienia, przeprowadzenia montażu w sposób zapewniający możliwość wykonywania czynności obsługowych dla osób niepełnosprawnych.
10. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.06-Odnawialne źródła energii.
11. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy – PPU.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31430000-9 - Akumulatory elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
31711154-0 - Baterie kondensatorów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 130250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 177297,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 130250,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PASSIVE INSTAL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5732924255
7.3.3) Ulica: ul. Cmentarna 9 lok. 11
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-202
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 130250,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-03-31| 2025-02-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |