Miejsce Integracji i Lokalnej Aktywności w msc. Kamianka.
Gmina Rzekuń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00541387
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00541387/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-08 13:50
- Lokalizacja
- Rzekuń, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-200f3bf1-69aa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7582141729
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00541387 z dnia 2023-12-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Miejsce Integracji i Lokalnej Aktywności w msc. Kamianka.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rzekuń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667959
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 33
1.5.2.) Miejscowość: Rzekuń
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-411
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@rzekun.net
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzekun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-200f3bf1-69aa-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Miejsce Integracji i Lokalnej Aktywności w msc. Kamianka.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-200f3bf1-69aa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00541387
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00098375/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zagospodarowanie terenu w miejscowości Kamianka, gmina Rzekuń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
operacje w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność“ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00443288
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FPZ.271.12.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Planowane przedsięwzięcie polega na rozbudowie i modernizacji istniejącej infrastruktury
z zachowaniem dotychczasowej funkcji terenu. Teren inwestycji obejmuje działki nr 645, 466 i 467/1.
Ogólny zakres inwestycji obejmuje:
1) Dostawę i montaż elementów małej architektury w postaci: ławek z bali drewnianych, tablicy informacyjnej i koszy na śmieci;
2) Nasadzenia zieleni niskiej, uporządkowanie terenu;
3) Utrzymanie i konserwacje istniejących ścieżek leśnych tj:
• poprawa drożności, przycięcie gałęzi, usunięcie przeszkód terenowych;
• naprawa nawierzchni, niwelacja stromych odcinków poprzez zastosowanie stopni tereno-wych
• tyczenie szlaków za pomocą naturalnych ograniczników (kamień, bale drewniane)
4) Wykonanie zejścia pieszego i podestów o konstrukcji z belek drewnianych wykończonych deską kompozytową;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3, w związku ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605
z późn. zm.) zwana dalej ustawą Pzp - postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 13 października 2023 r. Zamawiający wszczął postępowanie na roboty budowlane pn. Miejsce Integracji i Lokalnej Aktywności w msc. Kamianka. Zgodnie z treścią Rozdziału V pkt 3 lit k) „Szczegółowy zakres robót do wykonania oraz warunki ich realizacji zawiera załączony do SWZ: dokumentacja projektowa oraz wzór umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać na podstawie w/w dokumentów zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami. Wykonawca winien uwzględnić w wycenie wszystkie elementy zawarte w dokumentacji projektowej wraz
z załączoną koncepcją”, oraz art 103 ust 1. Pzp „Zamówienia na roboty budowlane opisuje się
za pomocą dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych” Zamawiający udostępnił powyższe dokumenty. Jednakże na etapie oceny
i badania ofert złożonych w dniu 30 października 2023 r. Zamawiający zauważył,
że upubliczniona dokumentacja do powyższego postępowania jest niekompletna. Jednym
z istotnych elementów dokumentacji projektowej stanowiącej opis przedmiotu zamówienia ww. zadania jest projekt zagospodarowania terenu, który w sposób szczegółowy i jednoznaczny określa ilość i lokalizację robót objętych zamówieniem. Niestety załącznik tez nie został opublikowany wraz z dokumentami zamówienia, a fakt ten zauważono już po otwarciu złożonych ofert. W związku z powyższym oferenci nie mogli uwzględnić w wycenie wszystkich elementów, które Zamawiający zamierzał zrealizować w ramach przedmiotu postępowania. W świetle zaistniałych okoliczności zamówienie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą co uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Niewątpliwie jest to uchybienie proceduralne, którego nie może być skorygowane w toku postępowania poprzez powtórzenie nieprawidłowej czynności. Oferenci złożyli niekompletne oferty w których nie zostały wycenione wszystkie prace jakie należałoby wykonać w ramach zawartej umowy. Czas ujawnienia się wady odgrywa tu kluczową rolę, gdyż na etapie badania
i oceny ofert Zamawiający nie ma możliwości skorygowania opisu przedmiotu zamówienia poprzez uzupełnienie brakującego Projektu zagospodarowania terenu.
| 2023-12-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |