Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.
Miasto Radomsko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00112853
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00112853/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-20 10:36
- Lokalizacja
- Radomsko, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-197b833c-8687-45e7-b760-cb26ad4f5f60
- Identyfikator
- 7722261587
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00112853 z dnia 2025-02-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Radomsko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 5
1.5.2.) Miejscowość: Radomsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@radomsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.radomsko.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-197b833c-8687-45e7-b760-cb26ad4f5f60
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112853
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040113/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.2.4 Zakup energii elektrycznej od dostawcy rezerwowego na 2m-ce 2025r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie znak: PZP.271.1.21.2024 pn.: „Zakup energii elektrycznej na 2025 rok” prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 w związku z art. 255 pkt 4 ustawy, ponieważ obarczone było niemożliwą do usunięcia wadą tj. brak było możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty co w konsekwencji uniemożliwiło zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zam. pub. W postępowaniu dwóch Wykonawców złożyło oferty o takich samych cenach, które uzyskały najwyższą ilość punktów w jedynym kryterium oceny ofert, tj. cena. Mimo wezwania do złożenia ofert dodatkowych żaden z Wykonawców w terminie do dnia 29 listopada 2024r. do godz. 9:00 nie złożył oferty dodatkowej. Umowa z dotychczasowym dostawcą energii elektrycznej wygasła 31 grudnia 2024r.
c. d. w SEKCJI IX INFORMACJE DODATKOWE
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.1.30.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 304520,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rezerwowa dostawa energii elektrycznej na okres 2 miesięcy 2025r. poczynając od 1 stycznia, tj. na czas wyłonienia dostawcy energii elektrycznej w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE OBRÓT S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8130268082
7.3.3) Ulica: 8-go Marca 6
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-959
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 374560,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d z pkt 3.1.1.) W związku z tym , dla zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej, od 1.01.2025r. została zawarta rezerwowa umowa sprzedaży energii elektrycznej z PGE OBRÓT S.A. -sprzedawcą rezerwowym, zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne. W związku z powyższym zastosowano art. 214 ust. 1 pkt 1 lit a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej ustawą Pzp: „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.” Przedmiotowe zamówienie może być świadczone zgodnie ze stanem faktycznym tylko przez PGE OBRÓT S.A. będącym sprzedawcą rezerwowym działającym w obszarze działania OSD PGE DYSTRYBUCJA S.A.UWAGA: Umowa rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej zostaje zawarta na czas do zawarcia umów sprzedaży z wybranym Wykonawcą.
UWAGA do pkt 4.3.) Wartość zamówienia: wskazana wartość stanowi szacunkową wartość zamówienia obliczoną, w oparciu o:
- zapotrzebowanie energii elektrycznej na 2 miesiące 2025r., tj. od 1.01 do 28.02 2025r., które wynosi: 439 424,00 kWh i
- 0,693 zł /kWh cena za dostawę energii elektrycznej ustalona na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023–2025
439 424,00 kWh x 0,6930 = 304 520,83 zł netto + 23% VAT= 374 560,62 zł brutto
UWAGA do pkt 8.2.) Szacowane wynagrodzenie - cena dla zawartej rezerwowej umowy sprzedaży energii elektrycznej wynosi 374 560,62 zł brutto. Ostateczna wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona na podstawie faktycznego zużycia
energii elektrycznej.
| 2025-02-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |