Dostawa energii cieplnej do budynków administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu.
Zarząd Budynków Mieszkalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00112916
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00112916/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-20 10:53
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a3f4199-e481-4ff5-87a4-98909ffddf1b
- Identyfikator
- 5490000701
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00112916 z dnia 2025-02-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do budynków administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Mieszkalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070025570
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bema 12
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 338424051
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zbm@zbm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.zbm.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Wynajem i zarzadzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii cieplnej do budynków administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a3f4199-e481-4ff5-87a4-98909ffddf1b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00112916
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00110686/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa energii cieplnej do budynków administrowanych przez ZBM w 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Obiekty Zamawiającego, do których ma być dostarczone ciepło, są podłączone
do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o., ul. Zaborska 144 w Oświęcimiu.
Jest to jedyny podmiot, który na dzień dzisiejszy występuje na lokalnym rynku ciepłowniczym, z punktu widzenia usytuowania obiektów Zamawiającego. Tym samym nie ma możliwości zlecenia realizacji zamówienia innemu wykonawcy. Ze względów obiektywnych, niezależnych od zamawiającego, PEC jest jedynym wykonawcą, który może zrealizować przedmiotowe świadczenie. Biorąc pod uwagę istniejący stan faktyczny oraz konieczność dalszego prawidłowego funkcjonowania obiektów Zamawiającego, należy uznać , że zostały spełnione przesłanki zastosowania trybu zamówienia
z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust.1 pkt 1 ustawy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.01.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 644000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa energii cieplnej do budynków administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 644000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 644000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 644000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5491705094
7.3.3) Ulica: Zaborska 144
7.3.4) Miejscowość: Oświęcim
7.3.5) Kod pocztowy: 32-600
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 644000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-02-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |