Zakup samochodu służbowego dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Grójcu
Powiat Grójecki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00113138
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00113138/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-20 11:47
- Lokalizacja
- Grójec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9f23c45b-1a9e-4e5a-9d64-1c15ac865583
- Identyfikator
- 7972052212
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Samochody osobowe
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00113138 z dnia 2025-02-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup samochodu służbowego dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Grójcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Grójecki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223149
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Józefa Piłsudskiego 59
1.5.2.) Miejscowość: Grójec
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-600
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski
1.5.7.) Numer telefonu: 48 665 11 00
1.5.8.) Numer faksu: 48 665 11 47
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@grojec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.grojec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://spgrojec.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup samochodu służbowego dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Grójcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f23c45b-1a9e-4e5a-9d64-1c15ac865583
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00113138
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00016322/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup samochodu służbowego dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Grójcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00098014
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZPiRP.272.13.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu służbowego dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Grójcu. Opis zamieszczony został w Załączniku nr 4 do SWZ pn. Minimalne wymagania techniczne i użytkowe samochodu osobowego 7-mio miejscowego (na potwierdzenie, że oferowany samochód spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria).
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Na podstawie art. 255 pkt 2 w zw. z art. 63 ust 2 pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający - Powiat Grójecki, działając w trybie art. 226 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 63 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) odrzucił złożoną przez ZIMNY AUTO Sp. z o. o. ofertę, ponieważ jest niezgodna z przepisami ustawy.
Wykonawca ZIMNY AUTO Sp. z o. o. w dniu 13 lutego br. złożył ofertę w przedmiotowym postępowaniu (dot. Załącznika nr 2 do SWZ - Formularz ofertowy, Załącznika nr 3 do SWZ - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, Załącznika nr 4 do SWZ - Minimalne wymagania techniczne i użytkowe samochodu osobowego 7-mio miejscowego, Załącznika nr 5 do SWZ - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej, Upoważnienia, z którego wynika prawo do podpisania oferty). Załączone dokumenty powinny być podpisane elektronicznie zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentacji zamówienia.
Stosownie do art. 63 ust. 2 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Z powyższej regulacji wynika, że Wykonawca może złożyć ofertę w formie elektronicznej wynikającej wprost z regulacji art. 78¹ k.c., który dla ważności czynności prawnej w tej formie wymaga podpisania oferty przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Alternatywnie Wykonawcy przysługuje uprawnienie do złożenia oferty w postaci elektronicznej podpisanej albo przy użyciu podpisu zaufanego uregulowanego w ustawie z 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. z 2020 r. poz. 346 ze zm.) albo podpisu osobistego, o którym mowa w ustawie z 6.08.2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. z 2020 r. poz. 332 ze zm.).
Przepis art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp zawiera normę, z której dyspozycji wynika obowiązek Zamawiającego odrzucenia oferty niezgodnej z przepisami ustawy. Jak wyżej wskazano z treści art. 63 ust. 2 Pzp wynika bezwzględny nakaz sporządzenia oferty pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Brak właściwego podpisu pod ofertą skutkuje nieważnością oferty z mocy prawa, a złożenie oferty w innej formie niż wynika to z ustawy, stanowi podstawę do jej odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp jako niezgodnej z przepisami ustawy.
Zgodnie z art. 255 pkt 2 pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta obarczona wadą wskazaną
w art. 226 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 63 ust. 2 ustawy.
W tym stanie rzeczy należało unieważnić postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199690,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199690,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2025-02-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |