ZP/CZD/148/24 Modernizacja i doposażenie infrastruktury w IPCZD– Dostosowanie budynków do aktual. wymogów w zakresie wymiany central SSP w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach Funduszu Medycznego
Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00113196
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00113196/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-20 12:01
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dfca08f5-7ea4-4435-97ca-9476370ffc26
- Identyfikator
- 9521143675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00113196 z dnia 2025-02-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZP/CZD/148/24 Modernizacja i doposażenie infrastruktury w IPCZD– Dostosowanie budynków do aktual. wymogów w zakresie wymiany central SSP w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach Funduszu Medycznego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000557961
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Dzieci Polskich 20
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 04-730
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ipczd.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czd.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ipczd.ezamawiajacy.pl/pn/ipczd/demand/176387/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZP/CZD/148/24 Modernizacja i doposażenie infrastruktury w IPCZD– Dostosowanie budynków do aktual. wymogów w zakresie wymiany central SSP w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach Funduszu Medycznego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dfca08f5-7ea4-4435-97ca-9476370ffc26
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00113196
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00564859
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/CZD/148/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1000000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem opracowania jest program funkcjonalno-użytkowy (w dalszej części zwany PFU) dla zadania p.n.:
„Modernizacja i doposażenie infrastruktury strategicznej w IPCZD-Dostosowanie budynków do aktualnych wymogów w zakresie modernizacji central SSP wraz z niezbędnymi instalacjami. Modernizacja centrali pożarowej SSP w Budynku E, wykonanie oraz podłączenie do instalacji SSP drzwi pożarowych w budynkach IPCZD realizowane w ramach Funduszu Medycznego w trybie „zaprojektuj i wybuduj””.
Materiał zawarty w niniejszym PFU jest wytyczną dla Wykonawcy do wykonania kompleksowej realizacji zadania w trybie „Zaprojektuj i Wybuduj”. Zawiera wszystkie niezbędne informacje do przygotowania oferty, a w późniejszym etapie (po podpisaniu umowy realizacyjnej) do zaprojektowania i wykonania zadania.
Zakres PFU obejmuje:
1. odłączenie w pierwotnych lokalizacjach drzwi przeciwpożarowych od istniejącej instalacji SSP oraz zasilania elektrycznego w ilości 18szt. w budynkach A, B, C, D, E, F, G, H na terenie Instytutu;
2. wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami dla okablowania SSP oraz instalacji elektrycznej dla wymienionych w nowych lokalizacjach drzwi przeciwpożarowych w ilości 28 szt. w budynkach A, B, C, D, E, F, G, H na terenie Instytutu;
3. wykonanie instalacji elektrycznej dla wymienionych w nowych lokalizacjach drzwi przeciwpożarowych wraz z podłączeniem ich do zasilania elektrycznego w ilości 28 szt. wraz z pracami towarzyszącymi, pomiarami oraz testami w budynkach A, B, C, D, E, F, G, H na terenie Instytutu;
4. wykonanie okablowania SSP dla wymienionych w nowych lokalizacjach drzwi przeciwpożarowych wraz z podłączeniem ich do istniejącej systemu sygnalizacji pożarowej (SSP) w ilości 28 szt. wraz z pracami towarzyszącymi, pomiarami oraz testami w budynkach A, B, C, D, E, F, G, H na terenie Instytutu;
5. podłączenie wymienionych w pierwotnych lokalizacjach drzwi przeciwpożarowych do istniejącej instalacji SSP oraz zasilania elektrycznego w ilości 18szt. wraz z pracami towarzyszącymi oraz testami w budynkach A, B, C, D, E, F, G, H na terenie Instytutu;
6. modernizacja istniejącej centrali SSP Schrack Integral IP B8 w wersji oprogramowania 8.4.11
polegająca na doposażeniu ich o 6szt. kart pętlowych, wykonaniu reinstalacji okablowania z centrali Honeywell do wspomnianych wyżej kart pętlowych wraz z sprawdzeniem i testami, w centralnej dyspozytorni, Budynek D,
7. deinstalacja czujek optycznych w ilości 529szt. oraz jonizacyjnych w ilości 460 szt. wraz z ich utylizacją w Budynku E; w przypadku utylizacji czujek jonizacyjnych wymagane jest zezwolenia Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki na obrót izotopowymi czujkami dymu oraz instalowanie, konserwację, magazynowanie i transport izotopowych czujek dymu,
8. instalacja nowych czujek dymu w ilości 1020szt. współpracujących z centralą systemu Schrack Integral IP B8 w wersji oprogramowania 8.4.11 wraz z sprawdzeniem i testami, w Budynku E,
9. wymiana ręcznych ostrzegaczy pożarowych w ilości 48szt. oraz modułów kontrolno-sterujących w ilości 25szt., współpracujących z centralą systemu Schrack Integral IP B8 w wersji oprogramowania 8.4.11 wraz z sprawdzeniem i testami, w Budynku E,
10. wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej klapy przeciwpożarowe kanałów wentylacyjnych,
11. wykonanie instalacji sterującej klapy przeciwpożarowe w przypadku pojawienia się sygnału o pożarze,
Zadanie ma być zrealizowane jako kompleksowe i kompletne, przekazane Zamawiającemu wraz z dokonaniem niezbędnych odbiorów umożliwiających użytkowanie bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego. Warunkiem do odbioru robót związanych z inwestycją, jest podpisanie protokołu odbioru prac po zatwierdzeniu poprawności wykonania zadania, potwierdzonego przez rzeczoznawcę ds. pożarowych ze strony Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1. do SWZ - PFU z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45262522-6 - Roboty murarskie
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe
51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1086090,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1754000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1086090,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lockintech Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5273116299
7.3.3) Ulica: ul. Aleja Jana Pawła II 27
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-867
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1086090,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2025-02-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |