Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”
Widzewskie TBS Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00548324
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00548324/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-13 08:47
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e6851f56-9988-11ee-ba3b-4e891c384685
- Identyfikator
- 7280008695
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00548324 z dnia 2023-12-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.3.) Oddział zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471691321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 150/152
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 92-230
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wtbs@wtbs.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wtbs.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6851f56-9988-11ee-ba3b-4e891c384685
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00548324
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W związku z zajściem okoliczności będących skutkiem zaniechań Wykonawcy wyłonionego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy z Wykonawcą ze skutkiem na dzień 21.11.2023 r. Wobec odstąpienia od Umowy przez Zamawiającego z wyłącznej winy Wykonawcy, Zamawiający wezwał Wykonawcę do protokolarnego przekazania placu budowy w dniu 5 grudnia 2023 rok Wykonawca nie przystąpił do prac zabezpieczających obejmujących dotychczas wykonane roboty, nie podjął żadnych czynności w tym kierunku, pozostawiając nie zabezpieczoną budowę Zamawiającemu. Okres zimowy nie pozwala na pozostawienie budowy w takim stanie. Dlatego Zamawiający korzysta z zamówienia z wolnej ręki na podstwie art, 214 ust.1 pkt5
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 06/DA/23/WR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi” polegających m.in. na:
- wymurowaniu ścian attyki wraz z wykonaniem żelbetowego wieńca i rdzeni;
- wyprowadzenie murowanych kominów ponad dach;
- przygotowanie pomieszczenia węzła do montażu urządzeń
będących częścią zadania inwestycyjnego pn.
„BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z GARAŻEM PODZIEMNYM ORAZ CZĘŚCIĄ USŁUGOWĄ W PARTERZE BUDYNKU, WIATĄ ŚMIETNIKOWĄ I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH (W TYM: BUDOWĄ PARKINGU) WRAZ PRZYŁĄCZAMI: WODNYM, KANALIZACYJNYM, CO., ENERGETYCZNYM ORAZ BUDOWA ZJAZDU PRZY ULICY PRZĘDZALNIANEJ 101/103 W ŁODZI”
4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) określa Załącznik nr 2 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca zaproszony do negocjacji nie przystąpiłw wyznaczonym terminie w ogóle do negocjacji, nie był zainteresowany wykonaniem przedmiotu zamówienia. W związku z tym nie doszło do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.| 2023-12-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |