Remont drogi Snopki - Wąglik

Gmina Pisz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00551055
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00551055/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-12-14 07:57
Lokalizacja
Pisz, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70ae6fab-8eec-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
Identyfikator
8491499696
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie arterii drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00551055 z dnia 2023-12-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi Snopki - Wąglik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pisz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gustawa Gizewiusza 5

1.5.2.) Miejscowość: Pisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874241226

1.5.8.) Numer faksu: 874241238

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@pisz.home.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pisz.pl/bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70ae6fab-8eec-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi Snopki - Wąglik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70ae6fab-8eec-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00551055

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037766/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.24 Remont drogi Snopki - Wąglik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00522842

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Org.271.38.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego drogi Snopki - Wąglik, a w szczególności:
1) wykonanie robót przygotowawczych;
2) wykonanie robót ziemnych;
3) regulacja pionowa studzienek;
4) wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni
na odc. A 0+000,00-0+483,87; odc. B 0+000,00-0+100,00; 0+670,00-1+316,56 z:
- warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S - 4 cm,
- warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
- warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC22P – 2 cm,
- frezowania istniejącej warstwy nawierzchni do gr. 4 cm.
na odc. B 0+100,00-0+670,00 z:
- warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S - 4 cm,
- warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
- warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC22P – 2 cm,
- siatki przeciwspękaniowej.
5) wykonanie konstrukcji zjazdów z:
- warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S - 4 cm,
- warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
- warstwy z mieszanki kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie – 10 cm;
6) wykonanie poboczy;
7) wykonanie oznakowania pionowego.
2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 5 do SWZ, przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 29 listopada 2023 r. Zamawiający – Gmina Pisz, wszczął postępowanie
o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy pn.: „Remont drogi Snopki - Wąglik”. Przedmiotowe zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 29 listopada 2023 r. pod
nr 2023/BZP 00522842/01. Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu określił termin składania ofert do dnia 14 grudnia 2023 r. do godz. 8:00.
Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie pismem z dnia 17 listopada 2023 r. o sygnaturze WIN-VI.805.2.15.2023 zwrócił się do Burmistrza Pisza o przedłożenie niezbędnych informacji w celu przygotowania umów o udzielenie dofinansowania na zadania „Remont drogi Snopki -Wąglik” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W dniu 7 grudnia 2023 r. została zawarta Umowa Nr 28/2023/B/6/34 o dofinansowanie zadania remontowego pn. ”Remont drogi Snopki-Wąglik” realizowanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim na dofinansowanie ww. zadanie. Termin realizacji zadania określono w umowie od 15 grudnia 2023 r.
do 14 grudnia 2024 r. Zamawiający po wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia w dniu 1 grudnia 2023 r. zwrócił się z prośbą do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu w Olsztynie o udzielenie informacji czy istnieje możliwość dofinansowania zadania pn.: „ Remont drogi Snopki-Wąglik”, w przypadku gdy umowa z Wykonawcą zawarta zostanie nie wcześniej niż w dniu 19 grudnia 2023 r. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie pismem z dnia 17 grudnia 2023 r. o sygnaturze WIN-VI.805.2.15.2023 w odpowiedzi na ww. pismo Burmistrza Pisza poinformował , w myśl z art. 28 ust. 8 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg (Dz. U. z 2023 r. poz. 1983) – umowa, o udzielenie dofinansowania zadania, którego przewidywany czas realizacji jest nie dłuższy niż 12 miesięcy, wygasa z mocy prawa, jeżeli wnioskodawca w terminie do dnia 15 grudnia roku, na który w planie finansowym Funduszu przeznaczono środki na dofinansowanie tego zadania, nie zawrze umowy na realizację zadania objętego wnioskiem o dofinansowanie”.

Do dnia upływu terminu składania ofert na przedmiotowe zamówienie wpłynęło więcej niż jedna oferta, okoliczność ta spowodowała, że dalsze prowadzenie postępowanie o udzielenie zamówienia jest nieuzasadnione, z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie będzie mógł dochować ustawowego terminu od przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W zaistniałej sytuacji z art. 308 ust. 2 ustawy Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem art. 577 ustawy, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo 10 dni jeżeli zostało przesłane w inny sposób.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający nie będzie w stanie zawrzeć umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranym Wykonawcom do dnia 15 grudnia 2023 r. co spowoduje, że Zamawiający nie otrzyma dofinansowania zawartej w dniu 7 grudnia 2023 r. umowy o dofinansowanie zadania remontowego pn. ”Remont drogi Snopki-Wąglik” realizowanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim gdyż umowa o dofinansowanie wygaśnie z mocy prawa do dniu 15 grudnia 2023 r.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

2023-12-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane