PRZEBUDOWA BUDYNKU INSTYTUTU METEREOLOGII I GOSPODARKI WODNEJ NA BUDYNEK SZKOŁY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU
Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00551691
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00551691/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-14 10:09
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-03f608d6-62f1-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8971853672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00551691 z dnia 2023-12-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA BUDYNKU INSTYTUTU METEREOLOGII I GOSPODARKI WODNEJ NA BUDYNEK SZKOŁY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369805479
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Młodych Techników, 58
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 53-645
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tzs.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tzs.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8263901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEBUDOWA BUDYNKU INSTYTUTU METEREOLOGII I GOSPODARKI WODNEJ NA BUDYNEK SZKOŁY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03f608d6-62f1-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00551691
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00425940/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 PRZEBUDOWA BUDYNKU INSTYTUTU METEREOLOGII I GOSPODARKI WODNEJ NA BUDYNEK SZKOŁY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00428893
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/2023/KB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEBUDOWA BUDYNKU INSTYTUTU METEREOLOGII I GOSPODARKI WODNEJ NA BUDYNEK SZKOŁY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 310 pkt 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.).Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający informuje, że realizację przedmiotowego postępowania zamierzał sfinansować ze środków przyznanych mu w ramach wydatków budżetowych Ministerstwa Infrastruktury na rok 2023 r zawartych w zatwierdzonym budżecie państwa. Przedmiotowe środki publiczne zgodnie z przeznaczeniem w ramach wydatków budżetowych oznaczonych symbolem część 69, dział 801 rozdział 80115 paragraf 4270 na rok 2023 r. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia postępowania w sytuacji, w której środki publiczne przeznaczone na jego realizację nie zostały mu przyznane. Zamawiający informuje, że w ramach przedmiotowego zadania nie będzie w stanie zrealizować wskazanych wydatków w wysokości przyznanych środków na wydatki budżetowe na rok 2023 r. tj. kwoty 3 000 000,00 złotych, a w związku z czym środki te nie zostaną mu przyznane w pełnej wysokości, w związku z powyższym Zamawiający nie otrzymał niezbędnych środków publicznych do sfinansowania realizacji zamówienia w wysokości obejmującej Etap I z roku 2023 r. oraz Etap II zaplanowany do realizacji w roku 2024 r.
Co więcej Zamawiający oświadcza, że w związku z niemożliwością wydania środków budżetowych w określonej wysokości w roku 2023 nie ma możliwości przeniesienia środków na rok 2024 r. bowiem środki przeznaczone na realizację zadania są to wydatki budżetu Państwa zgodnie z art. 181 ust. 1 Ustawy o finansach publicznych (Dz.U. 2023.1270 t.j.) i wygasają z upływem roku budżetowego. W związku z brakiem informacji o posiadanych środkach na rok 2024 r., z których Zamawiający mógłby pokryć realizację przedmiotowego zamówienia, należy uznać że środki nie zostały mu przyznane.
W związku z faktem, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacja zamówienia zostanie przesunięta na rok 2024 r., ( w całości) stąd Zamawiający nie mając gwarancji przyznania środków na rok 2024 r. w wysokości zgodnej z otrzymanymi ofertami nie może zaciągnąć zobowiązania, bowiem narazi się na odpowiedzialność z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
Uwzględniając powyższe oraz fakt, że pismem z dnia 11.12.2023 r. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało Zamawiającego o zmianie wysokości środków przekazanych w ramach § 4270, a przewidziane dla Zamawiającego środki zostały przekazane innym podmiotom Zamawiający zmuszony jest unieważnić przedmiotowe postępowanie.
Zgodnie z art. 310 pkt 1 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
| 2023-12-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |