Budowa drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1437L w m. Niebrzegów wraz z budową przejścia dla pieszych oraz budową peronu przystankowego na dł. 397 m

Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00554260
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00554260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-12-15 09:03
Lokalizacja
Puławy, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0176b793-7d5a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7162272436
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00554260 z dnia 2023-12-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1437L w m. Niebrzegów wraz z budową przejścia dla pieszych oraz budową peronu przystankowego na dł. 397 m

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029300

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Składowa 1a

1.5.2.) Miejscowość: Puławy

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzd.pulawy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzd.pulawy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

biuro@pzd.pulawy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie siecią dróg powiatowych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1437L w m. Niebrzegów wraz z budową przejścia dla pieszych oraz budową peronu przystankowego na dł. 397 m

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0176b793-7d5a-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00554260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025863/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa drogi dla pieszych w ciągu DP nr 1437L w m. Niebrzegów wraz z budową przejścia dla pieszych oraz budową peronu przystankowego na długości 397 m

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00484508

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 10/PZD/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 240869,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2. Zakres inwestycji dla przedmiotowego odcinka obejmuje m.in.:
 rozbiórkę istniejących elementów drogowych;
 wykonanie na odcinku od km 5+782 do km 6+132 lewostronnej drogi dla pieszych z kostki brukowej bet. o szerokości 2,2m (lokalnie w miejscu występowania przeszkody o szer. 1,7m) oddzielonej od jezdni krawężnikiem betonowym 20x30cm wraz z peronem przystankowym w km 6+037,40 o wym. 4x1,5m;
 wykonanie na odcinku od istn. peronu przystankowego (km 6+060) do skrzyżowania z drogą gminną nr 107478L (km 6+107) prawostronnej drogi dla pieszych z kostki brukowej bet. o szerokości 2,2m oddzielonej od jezdni krawężnikiem betonowym 20x30cm;
 wykonanie zjazdów z kostki brukowej bet. o grubości 8 cm;
 regulację wysokościową istn. kostki brukowej i nawierzchni z płyt ażurowych;
 wykonanie przejścia dla pieszych w km 6+101 o szerokości 4,0m ze strefami oczekiwania o dł. 2,5m i szer. 4,0m;
 wykonanie pasów ostrzegawczych dla niewidomych z płytek z kompozytu polimerowego W-3s (33x33x4cm) z wypustkami po obu stronach przejścia dla pieszych w km 6+101;
 ustawienie hybrydowych lamp ulicznych po obu stronach przejścia dla pieszych w km 6+101;
 wykonanie 2 szt. ścieków pochodnikowych z korytek betonowych 50x60x15cm ułomnych na sobie ;
 uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego.
4.3. Budowa przedmiotowej drogi dla pieszych związana jest z koniecznością uzu-pełnienia brakującego odcinka ciągu pieszego wzdłuż drogi powiatowej nr 1437L, w celu poprawy warunków bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz drogowego. 4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Dokumentacja projektowa;
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiar robót,
4) Stała organizacja ruchu.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5 1) oraz STWIORB.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ odrzucił ofertę Wykonawcy, która zawierała rażąco niską cenę, ale jednocześnie była to cena do akceptowania przez Zamawiającego. Kolejna wybrana jako najkorzystniejsza oferta zawiera kwotę, która znacznie przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego. W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione.
W obecnej sytuacji finansowej Zamawiającego kwota przeznaczona na to zamówienie nie może zostać zwiększona.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350293,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489540,00 PLN

2023-12-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane