Naprawa rezonansu magnetycznego dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00114383
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00114383/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-21 07:56
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35d69bf3-edfa-4cae-8757-33355730c0e9
- Identyfikator
- 8862385315
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00114383 z dnia 2025-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Naprawa rezonansu magnetycznego dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890047446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sokołowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-309
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.slomiana@zdrowie.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdrowie.walbrzych.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa rezonansu magnetycznego dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35d69bf3-edfa-4cae-8757-33355730c0e9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00114383
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W dniu 01.01.2025 ok. godziny 22:45 doszło do nagłego i nieprzewidzianego uszkodzenia Rezonansu Magnetycznego urządzenia marki MAGNETOM Altea nr urządzenia 1055453039, nr seryjny 190273, znajdującego się budynku E w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. W efekcie zdarzenia doszło do utraty pola elektromagnetycznego w aparacie spowodowanego awaryjnym wyrzutem helu co spowodowało konieczność ewakuacji pracowników, podjęcia czynności zabezpieczenia pomieszczeń oraz zapewnienia bezpieczeństwa personelu. Okoliczności powyższe wskazują, że doszło do zdarzenia niezależnego od zamawiającego, niemożliwego do przewidzenia oraz o charakterze nagłym.
Wobec powyższego zamawiający wskazuje przesłanki udzielenia zamówienia w trybie art. 214 ust.1 pkt 5 w związku z art. 305 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Zp/1/WR-TP/25
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 181000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W dniu 01.01.2025 ok. godziny 22:45 doszło do nagłego i nieprzewidzianego uszkodzenia Rezonansu Magnetycznego urządzenia marki MAGNETOM Altea nr urządzenia 1055453039, nr seryjny 190273, znajdującego się budynku E w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. W efekcie zdarzenia doszło do utraty pola elektromagnetycznego w aparacie spowodowanego awaryjnym wyrzutem helu co spowodowało konieczność ewakuacji pracowników, podjęcia czynności zabezpieczenia pomieszczeń oraz zapewnienia bezpieczeństwa personelu. Obecnie wystąpił brak możliwości wykonywania badań MR co powoduje konieczność wożenia do innych placówek. W ten sposób Zamawiający ponosi koszty, które są wielokrotnie wyższe niż w wypadku funkcjonowania urządzenia. Zamawiający w ramach działań zabezpieczających zlecił niezwłocznie ocenę stanu technicznego oraz przyczyn powstania zdarzenia. W dniu 02-01-2025 wyspecjalizowany serwis urządzenia potwierdził jego uszkodzenie z przyczyn niezależnych od producenta. Brak jest możliwości naprawy sprzętu w ramach gwarancji czy rękojmi. Brak jest także możliwości doraźnej naprawy. Jedyną technicznie możliwą naprawą jest wykonanie czynności polegających na uzupełnieniu poziomu helu, przywrócenie pola elektromagnetycznego wraz z jego pomiarem, kalibracją i zbadaniem jednorodności pola. Czynności te możliwe są do wykonania jedynie przez wyspecjalizowany serwis producenta a to przez Siemens Healthineers Sp. z o.o. ul. Żupnicza 11 w Warszawie co wynika ze stanowiska producenta w załączeniu ( raport serwisowy ze zgłoszenia ). Okoliczności powyższe wskazują, że doszło do zdarzenia niezależnego od zamawiającego, niemożliwego do przewidzenia oraz o charakterze nagłym. Koniecznym jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania urządzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości diagnostyki w placówce medycznej. Dziennie jest wykonywanych od 10 do 15 badań, co oznacza, że urządzenie musi być sprawne i funkcjonować przez całą dobę. Obecnie brak jest zatem możliwości przeprowadzenia postępowania przetargowego z uwagi na terminy jego przeprowadzenia i brak funkcjonowania urządzenia. Co więcej ze stanowiska serwisantów wynika, że pozostawienie urządzenia bez napełnienia przez okres około miesiąca doprowadzi do trwałego uszkodzenia urządzenia i braku możliwości jego naprawy. W związku z zaistniałą sytuacją konieczna jest pilna interwencja serwisu celem uzupełnienia poziomu helu, w przeciwnym razie dojdzie do trwałego uszkodzenia aparatu MR, wydłuży to proces jego ponownego uruchomienia do ponad miesiąca, a koszty będą wielokrotnie wyższe. W Szpitalu jest to jedyny aparat Rezonansu Magnetycznego, który wykonuje badania dla wszystkich oddziałów, w tym oddziałów zabiegowych takich jak Neurochirurgia i Neurologia Udarowa dla których obrazowanie rezonansem magnetycznym jest niezbędne by móc podjąć właściwe leczenie pacjentów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169709,26 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 169709,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169709,26 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Siemens Healthcare So. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1132885680
7.3.3) Ulica: Żupnicza 11
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-821
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169709,26 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
| 2025-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |