Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj” w podziale na części.

Gmina Gryfów Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00448411
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00448411/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-07 11:41
Lokalizacja
Gryfów Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb91eea4-2fb1-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
6161223228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaRoboty rozbiórkoweNaprawa dachówWznoszenie rusztowańDemontaż rusztowańIzolacja cieplnaUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaRoboty budowlane w zakresie budynkówTynkowanieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneEnergia słoneczna

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00448411 z dnia 2024-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj” w podziale na części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gryfów Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Gryfów Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-620

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gryfow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gryfow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb91eea4-2fb1-11ef-86d2-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj” w podziale na części.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb91eea4-2fb1-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00448411

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00061821/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00377745

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WT/KMBSP/5/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6821815,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I. Przebudowa i remont dachu hali sportowej w Gryfowie Śląskim. W ramach zadania należy wykonać:

1. Wymiana pokrycia dachowego z papy dachowej na membranę dachową EPDM. Wymiana warstwy
wełny i dopasowanie spadków w warstwie izolacji;
2. Naprawa wentylatorów dachowych wraz z podstawami dachowymi - demontaż istniejących
urządzeń, wymiana na nowe 4 szt., reszta urządzeń 8 szt. przeznaczone do likwidacji;
3. Montaż klamek z linkami na sali gimnastycznej w oknach uchylnych, na wysokości 1,5 m;
4. Remont i przebudowa instalacji odgromowej, wymiana mocowań;
5. Remont obróbki blacharskiej wykańczającej attyki z wykorzystaniem blachy tytanowo cynkowej;
6. Likwidacja istniejących wpustów dachowych;
7. Demontaż istniejących kanałów wentylacyjnych na dachu budynku sali gimnastycznej;
8. Wyczyszczenie ścian attyki, zastosowanie klinów z wełny mineralnej, wykonanie uszczelnienia
obwodowego z blachy stalowej ocynkowanej o gr. ok. 0,7 mm, wywinięcie membrany dachowej na
ścianę attyki, poprawny montaż instalacji odgromowej z uszczelnieniami;
9. Zastosowanie klinu z wełny mineralnej przy ścianie istniejącego budynku szkoły poza zakresem
opracowania. Montaż okien na wyższych listwach, zwiększenie spadku dachu od budynku szkoły,
wymiana okien w ilości 3 szt.;
10. Wykonanie zadaszenia części dachu z pokryciem z poliwęglanu na podkonstrukcji aluminiowej
mocowanej do ścian attykowych;
11. Demontaż centrali wentylacyjnej, możliwe przeniesienie na dach nad łącznikiem w wyznaczonym
miejscu na podstawie odrębnej dokumentacji projektowej;
12. Wymiana istniejących wpustów dachowych na nowe;
13. Likwidacja istniejącej drabiny - przeniesienie w wyznaczone miejsce na elewacji północnej;
14. Dostosowanie instalacji odgromowej do nowego układu dachu;
15. Zastosowanie progu na dachu o wysokości 10 cm;
16. Zastosowanie wpustów attykowych, przeprowadzenie rur w ścianie attykowej;
17. Odprowadzenie wód opadowych za pomocą rur spustowych śr. 10cm z zastosowaniem koszy
zlewowych;
18. Remont belek żelbetowych, oczyszczenie, warstwa mineralna naprawcza, ocieplenie, otynkowanie;
19. Ulokowanie nowej, stalowej drabiny ze szczeblami szerokimi na 50cm, z koszem od wysokości 300cm od poziomu gruntu prowadzącej na dach budynku mocowanej na stałe do elewacji budynku;
20. Likwidacja istniejącego pomostu i drabiny;
21. Osłona elewacyjna z blachy trapezowej, kolor zbliżony do RAL 3013, mocowanie do elewacji budynku .za pomocą podkonstrukcji aluminiowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.5.) Wartość części: 1400000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II. Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadania należy zaprojektować i wykonać kompleksową modernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim.

Parametry modernizowanego budynku:
1. Powierzchnia użytkowa 1 878,83 m2;
2. Kubatura netto 8 102,38 m3;
3. Kubatura brutto 11 947,79 m3;
4. Powierzchnia zabudowy 1 109,25 m2;
5. Wysokość budynku max 11,77 m.

Zakres robót do zaprojektowania i wykonania:
1. izolacja termiczna przegród zewnętrznych (ściany, ściany fundamentowe i dachy);
2. remont dachów z uwzględnieniem przygotowania podłoża pod montaż paneli fotowoltaicznych (UWAGA! konstrukcja dachu jest wykonana najprawdopodobniej w formie stropodachu wentylowanego z przykryciem z płyt panwiowych, należy uwzględnić w ofercie możliwość wystąpienia konieczności przebudowy dachu z wymianą jego przekrycia lub wykonaniem nowej konstrukcji nośnej dachu);
3. montaż stolarki okiennej w pomieszczeniu gospodarczym;
4. wymiana drzwi wejściowych;
5. demontaż krat w oknach pomieszczeń parteru i montaż rolet antywłamaniowych o klasie min. RC3;
6. wymiana źródła ciepła, w zależności od wyników oceny stanu technicznego instalacji, obudowa istniejących pionów wod-kan płytami gipsowo-kartonowymi;
7. ewentualny remont instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnej - w zależności od wyników inwentaryzacji i oceny stanu technicznego;
8. remont i dostosowanie do obowiązujących przepisów pomieszczenia, w którym zlokalizowane jest źródło ciepła;
9. montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków wraz z wszelkimi pracami budowlano-instalacyjnymi wynikające ze stanu technicznego dachów (montaż paneli PV powinien być przeprowadzony na maksymalnie możliwej powierzchni dachu szkoły i Sali gimnastycznej);
10. kompleksowy remont korytarzy i łazienek w zakresie okładzin, sufitów, podłóg, ścian oraz wymiany drzwi na korytarzu oraz instalacji występujących na korytarzu;
11. remont sali gimnastycznej i jej zaplecza w zakresie wymiany posadzki, wykończenia ścian wewnętrznych, wyposażenia oraz wykonania nowego systemu wentylacji mechanicznej, wraz z wykonaniem rampy/podjazdu dla wózków w pomieszczeniu magazynu Sali gimnastycznej;
12. montaż nowego orynnowania;
13. montaż instalacji odgromowej;
14. wymiany ogrodzenia od strony ul. Uczniowskiej oraz systemu ochrony antywłamaniowej i dozoru;
15. ewentualne nowe przyłącza wynikające ze zmiany źródła ciepła;
16. zmiana zagospodarowania terenu od strony boiska do siatkówki przy budynku z uwagi na znaczne zawilgocenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

09330000-1 - Energia słoneczna

4.5.5.) Wartość części: 5421815,45 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toczącym się postępowaniu złożono dwie oferty. Cena ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toczącym się postępowaniu złożono dwie oferty. Cena ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

2024-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane