Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Miasta Siemiatycze w 2025roku
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00114478
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00114478/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-21 08:33
- Lokalizacja
- Siemiatycze, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ab60fa2-3f5b-4a25-9f88-73738421c5dd
- Identyfikator
- 5441273066
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00114478 z dnia 2025-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Miasta Siemiatycze w 2025roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050581759
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 35A
1.5.2.) Miejscowość: Siemiatycze
1.5.3.) Kod pocztowy: 17-300
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mops@siematycze.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.mops.um.siemiatycze.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ab60fa2-3f5b-4a25-9f88-73738421c5dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Miasta Siemiatycze w 2025roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ab60fa2-3f5b-4a25-9f88-73738421c5dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00114478
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00105485/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Miasta Siemiatycze w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614748
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA.26.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 447000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, na terenie administracyjnych granic miasta Siemiatycze. Czas trwania zamówienia jest liczony od momentu podpisania umowy (z zastrzeżeniem realizacji zadania objętego przedmiotem zamówienia od dnia 1.01.2025 r. do 31.12.2025 r.). Specjalistyczne usługi opiekuńcze na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi są zadaniem zleconym gminie z zakresu administracji rządowej z zakresu pomocy społecznej, finansowanym w ramach środków dotacji budżetu państwa. Zadanie realizowane jest w oparciu o art. 18 ust. 1 pkt. 3 Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1283 z późn. zm.).
Zadanie polega na organizowaniu i świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w miejscu zamieszkania klienta na terenie administracyjnych granic miasta Siemiatycze, któremu MOPS w Siemiatyczach decyzją administracyjną przyznał pomoc w formie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, przez osoby posiadające wymagane kwalifikacje zawodowe. Zamawiający informuje, że MOPS jest jednostką organizacyjną miasta Siemiatycze, która wykonuje zadania z zakresu pomocy społecznej, w tym przyznaje pomoc w formie Usług oraz kontroluje realizację Usług.
Wykonawca jest zobowiązany do ścisłej współpracy w zakresie organizowania i świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi z właściwą jednostką organizacyjną Gminy Miasta Siemiatycze.
2. Zamawiający zleca wykonanie:
specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, rozumianych jako usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju niepełnosprawności, świadczonych przez osoby ze specjalnym przygotowaniem zawodowym.
3. Przewidywana liczba godzin w okresie obowiązywania umowy:
3 725 godzin.
4. Ze względu na specyficzny charakter przedmiotu zamówienia, jakim jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i wiążący się z tym brak możliwości dokładnego podania, na etapie niniejszego ogłoszenia przetargowego, ostatecznej liczby godzin Usług oraz liczby osób korzystających z usług, dopuszcza się możliwość zmniejszenia lub zwiększenia przez MOPS w Siemiatyczach liczby klientów oraz liczby godzin w zakresie świadczonych specjalistycznych usług. Podana w ogłoszeniu przetargowym przewidywana liczba godzin jest liczbą szacunkową. W sytuacji wpływu nowych wniosków, a także rezygnacji z korzystania ze specjalistycznych usług opiekuńczych, stan może się zmieniać. Rzeczywista liczba godzin zleconych do realizacji zależna będzie od faktycznego zapotrzebowania na tę formę pomocy. Okres, na jaki przyznawane będą Usługi, będzie zróżnicowany dla poszczególnych odbiorców Usług. Zamawiający działa w jak najlepszej wierze zrealizowania zadania w całości i informuje, że podane ilości godzin oraz osób korzystających ze specjalistycznych usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi nie są ostateczne.
5. Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi powinny być dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności. Rodzaje usług, o których mowa, określa § 2 Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005 r. Nr 189 poz. 1598 z późn. zm.), natomiast kwalifikacje osób świadczących te usługi określa § 3 ww. Rozporządzenia.
6. Do realizacji specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi Wykonawca zapewni kadrę posiadającą wymagane kwalifikacje, staż, przeszkolenie oraz doświadczenie, określone w Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005 r. Nr 189 poz. 1589 ze zm.).
7. Kwalifikacje osób świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi:
1) Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi są świadczone przez osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi.
2) Osoby świadczące specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi, muszą posiadać co najmniej trzymiesięczne doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi zdobyte w jednej z następujących jednostek: w jednej z następujących jednostek:
a) szpitalu psychiatrycznym;
b) jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi;
c) placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci
z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym;
d) ośrodku terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym;
e) zakładzie rehabilitacji;
f) innej jednostce niż wymienione powyżej, świadczącej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
3) W uzasadnionych przypadkach specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi mogą być świadczone przez osoby, które zdobywają lub podnoszą wymagane kwalifikacje zawodowe określone w § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych, posiadają co najmniej roczny staż pracy w jednostkach, o których mowa w § 3 ust. 2 ww. Rozporządzenia i mają zapewnioną możliwość konsultacji z osobami świadczącymi specjalistyczne usługi, posiadającymi wymagane kwalifikacje.
8. Osoby świadczące specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi muszą posiadać udokumentowane przeszkolenie i doświadczenie w zakresie umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań, kształtowania nawyków celowej aktywności, prowadzenia treningu zachowań społecznych.
9. Specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone będą w oparciu o decyzję administracyjną.
10. Podmiot realizujący usługi otrzyma każdorazowo od Zamawiającego pisemne zlecenie, w którym określone będzie:
a) miejsce realizacji usługi,
b) czas trwania usługi (termin i ilość godzin),
c) szczegółowy zakres czynności do wykonania.
11. Rozliczenie za świadczone usługi odbywać się będzie co miesiąc na podstawie przedłożonych kart pracy osób realizujących usługi, potwierdzonych podpisem przez podopiecznego lub innej osoby przez niego wskazanej.
12.Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować odpowiednią liczbę osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia – co najmniej 10 osób: (2 fizjoterapeutów, 1 psychologa, 4 pedagogów, 1 logopedy, 1 surdopedagoga i 1 neurologopedę) do realizacji następujących terapii: biofeedback, terapia ręki, integracja sensoryczna, psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna, fizjoterapia, muzykoterapia, trening umiejętności społecznych.
13.Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot Umowy z najwyższą starannością, według swojej najlepszej wiedzy i umiejętności wykorzystując w tym celu wszystkie posiadane możliwości i doświadczenie oraz do uczciwego, rzetelnego i zgodnego z prawem postępowania mającego na względzie ochronę interesów Zamawiającego oraz dobro odbiorców Usług.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Rozdział IV SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 447000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Terapii i Rozwoju Beata Arcimowicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 384235671
7.3.3) Ulica: ul. 11 Listopada 73
7.3.4) Miejscowość: Siemiatycze
7.3.5) Kod pocztowy: 17-300
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |