Utrzymanie porządku i czystości dróg, ulic i placów stanowiących własność Gminy Poddębice.

Gmina Poddębice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00560361
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00560361/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2023-12-19 10:37
Lokalizacja
Poddębice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20fc4fc5-9507-11ee-9ee7-e2087ac16d09
Identyfikator
8281355100
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązaneUsługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00560361 z dnia 2023-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie porządku i czystości dróg, ulic i placów stanowiących własność Gminy Poddębice.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Poddębice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934387

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łódzka 17/21

1.5.2.) Miejscowość: Poddębice

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 43 678 25 80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@poddebice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://poddebice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/860681

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie porządku i czystości dróg, ulic i placów stanowiących własność Gminy Poddębice.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20fc4fc5-9507-11ee-9ee7-e2087ac16d09

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00560361

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044432/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Utrzymanie porządku, czystości i terenów zielonych na terenie miasta i gm. Poddębice pielęgnacja grobów wojennych oraz miejsc pamięci

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00539133

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKM.271.21.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 691056,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Utrzymanie porządku i czystości dróg, ulic i placów, dekorowanie wyznaczonych terenów przez Zamawiającego, utrzymanie i konserwacja terenów w obrębie budownictwa mieszkaniowego, utrzymanie czystości i porządku w obrębie przystanków komunikacyjnych, utrzymanie i konserwacja terenów zielonych, utrzymanie i pielęgnacja grobów wojennych i miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Poddębice” które obejmuje:
1) Wykaz ulic i placów stanowiących własność Zamawiającego,
2) Wykaz dróg na terenie Gminy Poddębice stanowiących własność Zamawiającego,
3) Wykaz terenów do utrzymania i konserwacji stanowiących własność Gminy Poddębice położonych w obrębie budownictwa mieszkaniowego,
4) Wykaz przystanków komunikacyjnych na terenie gminy Poddębice,
5) Wykaz terenów do utrzymania i konserwacji terenów zielonych stanowiących własność Gminy Poddębice,
6) Wykaz grobów wojennych i miejsc pamięci narodowej na terenie gminy Poddębice.

W celu prawidłowego wykonania umowy, Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
- zapewnienia nieprzerwanej całodobowej łączności Zamawiającego z koordynatorem;
- zapewnienia wystarczającej liczby pracowników i koordynatora, zobowiązanego
do koordynowania pracy zgodnie z umową, przyjmowania zleceń, sporządzania raportów oraz wykonania wszelkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonywania umowy;
- wyposażenia pracowników we wszelkie narzędzia, sprzęt i urządzenia niezbędne
do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Utrzymanie porządku i czystości dróg, ulic i placów, dekorowanie wyznaczonych terenów przez Zamawiającego, utrzymanie i konserwacja terenów stanowiących własność Gminy Poddębice położonych w obrębie budownictwa mieszkaniowego, utrzymanie czystości i porządku w obrębie przystanków komunikacyjnych, utrzymanie i konserwacja terenów zielonych stanowiących własność Gminy Poddębice, utrzymanie i pielęgnacja grobów wojennych i miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Poddębice” z uwagi na to, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty wobec powyższego zachodzi konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.).
Zgodnie z powyższym, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie przetargowe.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1207872,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1948320,00 PLN

2023-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi