Rozbudowa drogi powiatowej nr 1898B na odcinku Mały Płock - Mściwuje
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00562537
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00562537/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-20 07:56
- Lokalizacja
- Kolno, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63ee7aa3-7c82-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 2910054005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00562537 z dnia 2023-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1898B na odcinku Mały Płock - Mściwuje
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450672596
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 48
1.5.2.) Miejscowość: Kolno
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-500
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 862782916
1.5.8.) Numer faksu: 862782916
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiatkolno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatkolno.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63ee7aa3-7c82-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1898B na odcinku Mały Płock - Mściwuje2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63ee7aa3-7c82-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00562537
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021708/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1898B na odcinku Mały Płock - Mściwuje
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00485464
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.14.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1898B Mały Płock – Mściwuje odc. II w km od 0+586,36 do km 4+451,64, a w szczególności:
1) Branża drogowa:
• roboty rozbiórkowe,
• wykonanie robót ziemnych,
• usunięcie drzew kolidujących z zakresem robót,
• wykonanie nowej konstrukcji jezdni,
• ustawienie krawężników betonowych,
• przebudowę/budowę zjazdów
• wykonanie oznakowania pionowego,
• wykonanie oznakowania poziomego,
• przebudowę/budowę rowów drogowych,
• umocnienie skarp i dna rowu,
• przebudowę i budowę przepustów pod zjazdami,
• budowę chodników,
• przedłużenie istn. przepustu pod koroną drogi,
• przebudowę przepustów pod koroną drogi,
• przebudowę skrzyżowań,
• inwentaryzacja powykonawcza.
- wyniesienie i stabilizacja całego odcinka drogi powiatowej – kompleksowa usługa wyniesienia i stabilizacji słupków granicznych oraz „świadków słupków granicznych” (należy uwzględnić obsługę geodezyjną, czynności formalno-prawne, prace terenowe oraz dostarczenie materiałów),
- ujęcie otworzenia zniszczonych punktów osnowy pomiarowej znajdującej się w granicach robót ziemnych,
- aktualizacja ewidencji gruntów (wykaz zmian gruntowych) w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Kolnie.
2) Branża elektryczna:
• budowa i rozbiórka sieci elektroenergetycznej
3) Branża sanitarna:
• budowę kanalizacji deszczowej,
• usunięcie kolizji z siecią wodociągową
4) Branża telekomunikacyjna:
• Przebudowa sieci ORANGE POLSKA SA
5) Branża mostowa:
• przepust w km 2+693,02:
- przewiduje się rozbiórkę istniejącego przepustu i w tym samym miejscu projektuje się przepust o przekroju kroplistym z karbowanych blach stalowych o świetle poziomym 3,17m, świetle pionowym 2,06m i długość po osi cieku 16,41m
• przepust w km 2+056,54:
- Przewiduje się rozbiórkę istniejącego przepustu i w tym miejscu projektuje się przepust o przekroju kroplistym z karbowanych blach stalowych o świetle poziomym 2,01m, świetle pionowym 1,59m i długość po osi cieku 13,82m
1.1. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie trwania okresu gwarancji do dwukrotnego uzupełnienia poboczy gruntowych z materiału przewidzianego w dokumentacji projektowej w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
1.2. Powstałe w trakcie prac odpady oraz nienadające się do ponownego użycia materiały budowlane Wykonawca robót jest zobowiązany zagospodarować we własnym zakresie i na własny koszt. Materiały nadające się do ponownego użycia (m.in.: materiały brukarskie), Wykonawca zobowiązany jest zdeponować w miejscu zlokalizowanym na terenie powiatu kolneńskiego, wskazanym przez Zamawiającego.
1.3. Wykonawca zobowiązany jest w okresie udzielonej gwarancji do corocznego odnowienia oznakowania poziomego w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
1.4. Drzewa z wycinki przechodzą na własność Zamawiającego. Należy je przewieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
1.5. Wykonawca dokona nasadzeń zastępczych drzew, wynikającego z pkt. IX ust. 9.1 – Decyzji nr 1/2023 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z dnia 31.03.2023 r. w ilości 56 szt. w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego na terenie powiatu kolneńskiego.
Wymagania Zamawiającego dotyczące nasadzeń:
- klon szczepiony pospolity, kulisty Globosum,
- sadzonki 2 letnie wys. 150-160 cm,
- sposób stabilizacji drzew – 2 paliki toczone,
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia dwuletniej pielęgnacji, zmierzającej do ich przyjęcia.
1.6. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszej SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
44132000-4 - Elementy przepustów
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 222 ust 4 ww. ustawy, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości: 6.500.000,00 zł bruttoNa dzień 01.12.2023 roku Zamawiający wyznaczył termin składania i otwarcia ofert w postepowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego. W niniejszym postępowaniu złożono oferty:
1. Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o., Poligonowa 32, 18-400 Łomża, cena brutto: 15.995.529,42 zł
2. STRABAG Sp. z o.o., Parzniewska 10, 05-800 Pruszków, cena brutto: 18.688.783,59 zł
3. BIK-PROJEKT Sp. z o.o., ul. Poligonowa 32, 18-400 Łomża, cena brutto: 15.493.910,66 zł
Złożone przez Wykonawców oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2023-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |