Przebudowa budynku Muzeum Doktora Roberta Kocha w Wolsztynie

GMINA WOLSZTYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00115236
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00115236/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-21 11:52
Lokalizacja
Wolsztyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-22dd5bad-df13-4bed-9ddc-6a3836cd0e93
Identyfikator
9231658141
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

AKKBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWolsztyn, PL · lot 0
1 263 493,32 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00115236 z dnia 2025-02-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku Muzeum Doktora Roberta Kocha w Wolsztynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLSZTYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 683474500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wolsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.wolsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-22dd5bad-df13-4bed-9ddc-6a3836cd0e93

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku Muzeum Doktora Roberta Kocha w Wolsztynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22dd5bad-df13-4bed-9ddc-6a3836cd0e93

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00115236

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00062759/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa budynku Muzeum Dr. Roberta Kocha w Wolsztynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524974

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1117306,85 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 863305,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pod nazwą: „Przebudowa budynku Muzeum Doktora Roberta Kocha w Wolsztynie” (Wolsztyn, ul. Doktora Kocha 12, dz. 114/1, 336/2).

Inwestycja polega na wykonaniu robót budowlanych w Muzeum Dr. Roberta Kocha w Wolsztynie obejmujących:
a) Zadanie nr 1:
- modernizację nawierzchni utwardzonych oraz renowację łukowych bram wjazdowych,
- renowację piwnic w zakresie ścian i stropów, renowację schodów do piwnicy,
- roboty na piętrze i parterze obiektu, w tym roboty branży budowlanej i instalacyjnej wraz z renowacją okien, okiennic, podłóg i schodów na piętro,
- renowację i wzmocnienie schodów na poddasze,
- wykonanie izolacji termicznej wraz z izolacją paroszczelną poddasza.
b) Zadanie nr 2:
- remont elewacji,
- renowację okien i okiennic,
- remont-przebudowę zaplecza sanitarnego,
- wykonanie instalacji c.o. i kotłowni gazowej,
- wykonanie instalacji elektrycznej w obiekcie.

Budynek, w którym mieści się Muzeum Dr. Roberta Kocha został zbudowany w latach 1842-46 w stylu neogotyku. Obszar inwestycji znajduje się w granicach historycznego założenia urbanistycznego i zespołu budowlanego miasta Wolsztyn, wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. 2201, na podstawie decyzji z 24.03.1976 r. Budynek Muzeum (dom Roberta Kocha) jest wpisany do rejestru zabytków pod nr rej. 1597/A z dnia 10.09.1974 r. oraz 303/WLKP/A z dnia 20.04.2006 r.

Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z dnia 08.08.2023 r. nr Edycja2RPOZ/2023/2310/PolskiLad.

PARAMETRY TECHNICZNE OBIEKTU WG PROJEKTU BUDOWLANEGO
POWIERZCHNIA ZABUDOWY – 219,55 m2,
KUBATURA BUDYNKU – 2326 m3,
LICZBA KONDYGNACJI – 3.
Dla przedmiotowej inwestycji uzyskano pozwolenie nr 539/A/2024 na prowadzenie prac budowlanych i prac konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków z dn. 12.08.2024 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1263493,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2639841,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1263493,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKKBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389320329

7.3.3) Ulica: Różana

7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 64-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- prace instalacyjne: Grześkowiak spółka jawna, Karpicko ul. Poznańska 14, 64-200 Wolsztyn;
- prace budowlane: PB KONTRAKT Spółka z o.o. sp. k., Wilkowice ul. Mórkowska 38, 64-115 Święciechowa

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1263493,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-07-21

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Data zakończenia realizacji zamówienia została określona na podstawie daty zawarcia umowy i wymaganego zapisami SWZ okresu realizacji robót - 150 dni.
2025-02-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane