RENOWACJA ROWÓW W CIĄGU DRÓG WOJEWÓDZKICH NA TERENIE DZIAŁANIA ZARZĄDU DRÓG WOJEWÓDZKICH W OPOLU - Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu z up. Województwa Opolskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00564072
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00564072/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-20 12:15
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-663131b8-6826-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7542557300
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00564072 z dnia 2023-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
RENOWACJA ROWÓW W CIĄGU DRÓG WOJEWÓDZKICH NA TERENIE DZIAŁANIA ZARZĄDU DRÓG WOJEWÓDZKICH W OPOLU - Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu z up. Województwa Opolskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000126528
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Oleska 127
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-231
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774591800
1.5.8.) Numer faksu: 774581352
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdw.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zdw.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl, zwanej dalej „platformą” lub poprzez adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_opole w tym dokumentacja dostępna do pobrania pod wskazanym adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/8299851.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
administracja samorządowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
RENOWACJA ROWÓW W CIĄGU DRÓG WOJEWÓDZKICH NA TERENIE DZIAŁANIA ZARZĄDU DRÓG WOJEWÓDZKICH W OPOLU - Z PODZIAŁEM NA ZADANIA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-663131b8-6826-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00564072
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021486/36/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.31 Renowacja rowów w ciągu dróg wojewódzkich na terenie działania Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu - z podziałem na zadania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00447850
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WP.3211.71.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 1 jest renowacja rowów w ciągu dróg wojewódzkich na terenie działania Zarządu Dróg Wojewódzkich Opolu - OT Głubczyce zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia.2. Przedmiot zamówienia na zadanie nr 1 (OT Głubczyce) obejmuje:
DW 410 Kobylice – Biadaczów – 1 200 m2
DW 416 Kietlice – Głubczyce Sady – 1 200 m2
DW 414 Ligota Prószkowska – Chrzelice – 3 000 m2
Łącznie = 5400 m2
Szczegółowa lokalizacja oraz zakres prac zostaną przekazane przez właściwy Oddział Terenowy w dniu podpisania umowy.
3. Opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje następujący zakres robót:
• Ręczne ścinanie i karczowanie krzaków, w tym:
1. Ręczny wyrąb drzew zagajnika, podszycia i krzaków z odrąbaniem gałęzi.
2. Odniesienie na odległość do 50 m drągowiny, gałęzi i krzaków z ułożeniem w stosy.
3. Wykarczowanie pniaków z odniesieniem poza granice roboty na odległość do 50 m i ułożenie w stosy.
• Wywóz wykarczowanych krzewów na składowisko Wykonawcy lub wysypisko i utylizacja,
• Plantowanie ręczne rowów,
• Uprzątnięcie terenu po przeprowadzonych robotach.
Roboty winny być realizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, obowiązującymi normami oraz warunkami określonymi w specyfikacjach technicznych.
Jakakolwiek różnica pomiędzy rzeczywistą ilością wykonanych robót, a podaną w ofercie, nie będzie podstawą do zmian cen jednostkowych.
Ceny jednostkowe dla poszczególnych asortymentów robót w trakcie realizowania zamówienia zostaną ustalone na okres ważności umowy i mogą podlegać zmianom na zasadach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.5.) Wartość części: 84183,91 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 2 jest renowacja rowów w ciągu dróg wojewódzkich na terenie działania Zarządu Dróg Wojewódzkich Opolu - OT Grodków zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia.2. Przedmiot zamówienia na zadanie nr 2 (OT Grodków) obejmuje:
DW 405 odc. Sowin-Włostowa (las) str. Prawa 13+714 – 14+164 – 675 m2
DW 407 odc. Kubice – Włodary obustronnie 5+543 – 6+743 - 2400 m2
DW 458 odc. Ptakowice – Kantorowice str. lewa 11+971 - 14+931 – 2325 m2
Łącznie 5400 m2
Szczegółowa lokalizacja oraz zakres prac zostaną przekazane przez właściwy Oddział Terenowy w dniu podpisania umowy.
3. Opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje następujący zakres robót:
• Ręczne ścinanie i karczowanie krzaków, w tym:
1. Ręczny wyrąb drzew zagajnika, podszycia i krzaków z odrąbaniem gałęzi.
2. Odniesienie na odległość do 50 m drągowiny, gałęzi i krzaków z ułożeniem w stosy.
3. Wykarczowanie pniaków z odniesieniem poza granice roboty na odległość do 50 m i ułożenie
w stosy.
• Wywóz wykarczowanych krzewów na składowisko Wykonawcy lub wysypisko i utylizacja,
• Plantowanie ręczne rowów,
• Uprzątnięcie terenu po przeprowadzonych robotach.
Roboty winny być realizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, obowiązującymi normami oraz warunkami określonymi w specyfikacjach technicznych.
Jakakolwiek różnica pomiędzy rzeczywistą ilością wykonanych robót, a podaną w ofercie, nie będzie podstawą do zmian cen jednostkowych.
Ceny jednostkowe dla poszczególnych asortymentów robót w trakcie realizowania zamówienia zostaną ustalone na okres ważności umowy i mogą podlegać zmianom na zasadach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.5.) Wartość części: 84183,91 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 3 jest renowacja rowów w ciągu dróg wojewódzkich na terenie działania Zarządu Dróg Wojewódzkich Opolu - OT Olesno zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia.2. Przedmiot zamówienia na zadanie nr 3 (OT Olesno) obejmuje:
DW 487 Roszkowice - Uszyce
Str. lewa km 7+550 – 7+800 (250 mb) x 3,0 = 750 m2
DW 487 Zdziechowice – Nowa Wieś
Str. prawa za mostem km 13+380 - 13+700 (320 mb) x 3,0 = 960 m2
Str. lewa za mostem km 13+380 - 13+700 (320 mb) x 3,0 = 960 m2
Str. prawa km 14+400 – 14+550 (150 mb) x 2,0 = 300 m2
Str. prawa km 15+100 - 15+270 (170 mb) x 2,0 = 340 m2
Str. lewa km 15+530 – 15+630 (100 mb) x 2,0 = 200 m2
Str. prawa km 15+770 – 15+870 (100 mb) x 2,0 = 200 m2
Str. lewa km 16+100 – 16+200 (100 mb) x 2,0 = 200 m2
Str. lewa km 16+520 – 16+570 (50 mb) x 3,0 = 150 m2
Str. prawa km 16+980 – 17+040 (60 mb) x 3,0 = 180 m2
Str. lewa km 16+980 – 17+180 (200 mb) x 2,0 = 400 m2
Str. prawa km 17+080 – 17+180 (100 mb) x 2,0 = 200 m2
DW 487 Jastrzygowice - Skrońsko
Str. prawa km 23+480 – 23+600 (120 mb) x 3,0 = 360 m2
DW 901 m. Bzinica Stara
Str. Lewa km 22+770 – 22+870 (100mb) x 2,0 = 200m2
Łącznie = 5400 m2
Szczegółowa lokalizacja oraz zakres prac zostaną przekazane przez właściwy Oddział Terenowy w dniu podpisania umowy.
3. Opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje następujący zakres robót:
• Ręczne ścinanie i karczowanie krzaków, w tym:
1. Ręczny wyrąb drzew zagajnika, podszycia i krzaków z odrąbaniem gałęzi.
2. Odniesienie na odległość do 50 m drągowiny, gałęzi i krzaków z ułożeniem w stosy.
3. Wykarczowanie pniaków z odniesieniem poza granice roboty na odległość do 50 m i ułożenie w stosy.
• Wywóz wykarczowanych krzewów na składowisko Wykonawcy lub wysypisko i utylizacja,
• Plantowanie ręczne rowów,
• Uprzątnięcie terenu po przeprowadzonych robotach.
Roboty winny być realizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, obowiązującymi normami oraz warunkami określonymi w specyfikacjach technicznych.
Jakakolwiek różnica pomiędzy rzeczywistą ilością wykonanych robót, a podaną w ofercie, nie będzie podstawą do zmian cen jednostkowych.
Ceny jednostkowe dla poszczególnych asortymentów robót w trakcie realizowania zamówienia zostaną ustalone na okres ważności umowy i mogą podlegać zmianom na zasadach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.5.) Wartość części: 84183,91 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z nagłą zmianą warunków atmosferycznych w postaci obfitych opadów śniegu i dużych spadków temperatur (nawet do minus 12 stopni C) uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na zadanie nr 1.
Tak nagłą zmianę warunków pogodowych zamawiający w momencie wszczynania postępowania nie mógł przewidzieć, gdyż na tamten moment prognozy długoterminowe nie przewidywały tak nagłej i niekorzystnej zmiany pogody.
Nie było możliwości, ze względu na złe warunki atmosferyczne, wykonywanie robót budowlanych w przedmiotowym postępowaniu w terminie określonym w swz z uwagi na bardzo dużą ilość śniegu zalegającego w przydrożnych rowach i bardzo niskiej temperaturze.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 91096,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 103429,22 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z nagłą zmianą warunków atmosferycznych w postaci obfitych opadów śniegu i dużych spadków temperatur (nawet do minus 12 stopni C) uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na zadanie nr 2.
Tak nagłą zmianę warunków pogodowych zamawiający w momencie wszczynania postępowania nie mógł przewidzieć, gdyż na tamten moment prognozy długoterminowe nie przewidywały tak nagłej i niekorzystnej zmiany pogody.
Nie było możliwości, ze względu na złe warunki atmosferyczne, wykonywanie robót budowlanych w przedmiotowym postępowaniu w terminie określonym w swz z uwagi na bardzo dużą ilość śniegu zalegającego w przydrożnych rowach i bardzo niskiej temperaturze.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 91096,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 123355,22 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z nagłą zmianą warunków atmosferycznych w postaci obfitych opadów śniegu i dużych spadków temperatur (nawet do minus 12 stopni C) uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na zadanie nr 3.
Tak nagłą zmianę warunków pogodowych zamawiający w momencie wszczynania postępowania nie mógł przewidzieć, gdyż na tamten moment prognozy długoterminowe nie przewidywały tak nagłej i niekorzystnej zmiany pogody.
Nie było możliwości, ze względu na złe warunki atmosferyczne, wykonywanie robót budowlanych w przedmiotowym postępowaniu w terminie określonym w swz z uwagi na bardzo dużą ilość śniegu zalegającego w przydrożnych rowach i bardzo niskiej temperaturze.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 75918,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 96787,22 PLN
| 2023-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |