Naprawy bieżące dróg gruntowych na terenie Gminy Dywity w 2025r.
Gmina Dywity
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00115483
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00115483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-21 12:37
- Lokalizacja
- Dywity, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b249e42b-eb38-4721-a71e-bb3fb0656c0a
- Identyfikator
- 7393851950
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi naprawcze i konserwacyjne
Wykonawcy
2 przyznane
KATARZYNA SONTOWSKASętal 66, PL · lot 0
230 000 PLNKATARZYNA SONTOWSKASętal 66, PL · lot 1
230 000 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00115483 z dnia 2025-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Naprawy bieżące dróg gruntowych na terenie Gminy Dywity w 2025r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dywity
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742971
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Olsztyńska, 32
1.5.2.) Miejscowość: Dywity
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-001
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@ugdywity.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.ugdywity.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_dywity1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawy bieżące dróg gruntowych na terenie Gminy Dywity w 2025r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b249e42b-eb38-4721-a71e-bb3fb0656c0a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00115483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032314/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Bieżące naprawy dróg gminnych 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00073939
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa dotycząca napraw bieżących nawierzchni dróg gruntowych naturalnych i ulepszonych na terenie gminy Dywity ok. 60 km długości, przy średniej szerokości 4÷6 m.Zamówienie podzielono na dwie części biorąc pod uwagę obszar Gminy tj. lokalizację dróg
Część 1 – lewa część – obejmuje obszar Gminy po lewej stronie w ciągu:
- drogi krajowej nr 51 od granicy gminy Olsztyn do miejscowości Dywity,
- drogi powiatowej nr 1430 N z m. Dywity do m. Różnowo,
- drogi gminnej relacji Różnowo – Dąbrówka Wielka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1442N.
- drogi gminnej nr 161007 N od skrzyżowania z droga powiatową 1442 N do granicy gminy Dywity.
2. Zamówienie polega na naprawie nawierzchni dróg gruntowych na terenie Gminy Dywity przy użyciu następującego sprzętu w zależności od wykonywanych prac, tj.
• koparko-ładowarki,
• koparki kołowej obrotowej,
• walca samojezdnego,
• samochodu ciężarowego.
Naprawy nawierzchni drogowych polegających na wykonaniu prac drogowych – prac ziemnych, tj.:
• wbudowanie dostarczonego materiału
• naprawa przepustów,
• kopanie rowów przydrożnych,
• plantowaniu i równaniu terenu,
• punktowe naprawy nawierzchni dróg,
• rozgarnięcie materiałów dostarczonych przez Zamawiającego,
• wykonywanie zadań przy awariach drogowych, np. po ulewnych opadach deszczu,
• wykonywanie zadań przy pracach planowanych takich jak załadunek/rozładunek materiałów sypkich i na paletach,
• wykonywanie robót ziemnych,
• odwóz urobku,
• zagęszczenie nawierzchni drogowych po wbudowaniu materiału.
3. Prace będą rozliczane za godzinę pracy koparko - ładowarki, koparki kołowej obrotowej, pracę walca samojezdnego, samochodu ciężarowego, a czas pracy rozpoczyna się od przyjazdu sprzętu na miejsce robót wskazane przez Zamawiającego.
4. Materiał do napraw zapewni Zamawiający.
5. Naprawy powinny być wykonane w odpowiednich warunkach atmosferycznych – pogodowych. W przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prawidłowe i terminowe wykonanie prac objętych zleceniem, może zostać przesunięty termin realizacji zlecenia przez Zamawiającego.
6. Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie i w częściach w miarę potrzeb Zamawiającego. Miejsce, zakres i termin robót na poszczególnych odcinkach dróg będzie każdorazowo i szczegółowo zlecane telefonicznie lub w terenie (potwierdzane na piśmie – za pomocą poczty elektronicznej) przez osobę wskazaną przez Zamawiającego.
7. Wykonawca podczas wykonywania zleconych prac przez Zamawiającego zobowiązany jest przestrzegać przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, a także właściwie oznakować i zabezpieczyć prace. Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia prawidłowej organizacji prac, które zminimalizują uciążliwości mieszkańcom oraz firmom, a także będzie zobowiązany do uporządkowania terenu po zakończeniu prac z uwzględnieniem wjazdów na posesje.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
4.5.5.) Wartość części: 186991,87 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa dotycząca napraw bieżących nawierzchni dróg gruntowych naturalnych i ulepszonych na terenie gminy Dywity ok. 60 km długości, przy średniej szerokości 4÷6 m.Zamówienie podzielono na dwie części biorąc pod uwagę obszar Gminy tj. lokalizację dróg
Część 2 – prawa część – obejmuje obszar Gminy po prawej stronie w ciągu:
- drogi krajowej nr 51 od granicy gminy Olsztyn do miejscowości Dywity,
- drogi powiatowej nr 1430 N z m. Dywity do m. Różnowo,
- drogi gminnej relacji Różnowo – Dąbrówka Wielka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1442N.
- drogi gminnej nr 161007 N od skrzyżowania z droga powiatową 1442 N do granicy gminy Dywity.
2. Zamówienie polega na naprawie nawierzchni dróg gruntowych na terenie Gminy Dywity przy użyciu następującego sprzętu w zależności od wykonywanych prac, tj.
• koparko-ładowarki,
• koparki kołowej obrotowej,
• walca samojezdnego,
• samochodu ciężarowego.
Naprawy nawierzchni drogowych polegających na wykonaniu prac drogowych – prac ziemnych, tj.:
• wbudowanie dostarczonego materiału
• naprawa przepustów,
• kopanie rowów przydrożnych,
• plantowaniu i równaniu terenu,
• punktowe naprawy nawierzchni dróg,
• rozgarnięcie materiałów dostarczonych przez Zamawiającego,
• wykonywanie zadań przy awariach drogowych, np. po ulewnych opadach deszczu,
• wykonywanie zadań przy pracach planowanych takich jak załadunek/rozładunek materiałów sypkich i na paletach,
• wykonywanie robót ziemnych,
• odwóz urobku,
• zagęszczenie nawierzchni drogowych po wbudowaniu materiału.
3. Prace będą rozliczane za godzinę pracy koparko - ładowarki, koparki kołowej obrotowej, pracę walca samojezdnego, samochodu ciężarowego, a czas pracy rozpoczyna się od przyjazdu sprzętu na miejsce robót wskazane przez Zamawiającego.
4. Materiał do napraw zapewni Zamawiający.
5. Naprawy powinny być wykonane w odpowiednich warunkach atmosferycznych – pogodowych. W przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prawidłowe i terminowe wykonanie prac objętych zleceniem, może zostać przesunięty termin realizacji zlecenia przez Zamawiającego.
6. Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie i w częściach w miarę potrzeb Zamawiającego. Miejsce, zakres i termin robót na poszczególnych odcinkach dróg będzie każdorazowo i szczegółowo zlecane telefonicznie lub w terenie (potwierdzane na piśmie – za pomocą poczty elektronicznej) przez osobę wskazaną przez Zamawiającego.
7. Wykonawca podczas wykonywania zleconych prac przez Zamawiającego zobowiązany jest przestrzegać przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, a także właściwie oznakować i zabezpieczyć prace. Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia prawidłowej organizacji prac, które zminimalizują uciążliwości mieszkańcom oraz firmom, a także będzie zobowiązany do uporządkowania terenu po zakończeniu prac z uwzględnieniem wjazdów na posesje.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
4.5.5.) Wartość części: 186991,87 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 225,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 225,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 225,09 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SONTRANS Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 511368492
7.3.4) Miejscowość: Sętal
7.3.5) Kod pocztowy: 11-001
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 230000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 225,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 225,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 225,09 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 511368492
7.3.4) Miejscowość: Sętal
7.3.5) Kod pocztowy: 11-001
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 230000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Część nr 1 i nr 2 - ceny jednostkowe oferty:1. cena pracy 1 godziny koparko-ładowarki – 255,84
2. cena pracy 1 godziny koparki kołowej – 221,40
3. cena pracy 1 godziny walca drogowego samojezdnego – 202,95
4. cena pracy 1 godziny samochodu ciężarowego – 220,17
| 2025-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |