Mechaniczne oczyszczanie pasów drogowych miasta Zamość w 2025 roku

ZARZĄD DRÓG GRODZKICH W ZAMOŚCIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00116053
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00116053/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-21 14:28
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e646d0bd-c28b-4d82-849b-05dfce89182b
Identyfikator
9222294774
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi transportu odpadów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00116053 z dnia 2025-02-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Mechaniczne oczyszczanie pasów drogowych miasta Zamość w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG GRODZKICH W ZAMOŚCIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 86

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdg.zamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zdg.zamosc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e646d0bd-c28b-4d82-849b-05dfce89182b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Utrzymanie dróg

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Mechaniczne oczyszczanie pasów drogowych miasta Zamość w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e646d0bd-c28b-4d82-849b-05dfce89182b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00116053

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00052934/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Mechaniczne oczyszczanie pasów drogowych miasta Zamość w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00104182

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

SPÓŁKA ZUK SP. Z O.O. PONAD 90% ZADAŃ WYKONUJE DLA ZAMAWIAJĄCEGO, BRAK UDZIAŁU KAPITAŁU
PRYWATNEGO W SPÓŁCE ZAMAWIAJĄCY SPRAWUJE NAD SPÓŁKĄ PEŁNĄ KONTROLĘ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPZ.272.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Mechaniczne oczyszczanie ulic wraz z opaskami pasów drogowych miasta.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy PZP w dniu 10.02.2025r. wezwał osobę przystępującą do negocjacji w imieniu Zakładu Usług Komunalnych Spółka z o.o w Zamościu do złożenia dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Analiza dokumentów statutowych Zakładu Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Zamościu miała na celu weryfikację tego, czy przedmiotowy warunek udziału w postępowaniu jest rzeczywiście spełniony i potwierdza ustawowe przesłanki zastosowania trybu z wolnej ręki jak również weryfikacje podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia.
Zgodnie z art. 267 pzp zamawiający zamieszcza ogłoszenie o spełnianiu przez wykonawcę okoliczności dotyczących zamówień in-house. Ponadto wymóg publikowania w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszeń dotyczących spełniania warunków zamówień in-house nakłada na zamawiającego § 2 pkt 8 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 23 grudnia 2020 r. (DzU z 2020 r., poz. 2439). Zakres informacji zawartych w ogłoszeniu o spełnianiu warunków zamówień in-house określa załącznik nr 8 do tego rozporządzenia. Podanie przez zamawiającego informacji zgodnych z wyżej powołanymi przepisami ma istotne znaczenie dla oceny poprawności prawnej czynności zamawiającego polegającej na prawidłowym ustaleniu możliwości zastosowania niekonkurencyjnego trybu udzielenia zamówienia publicznego. Legalność zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie przepisu art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp, podlega kontroli w zakresie określonym tym przepisem, umożliwiając innym wykonawcom ocenę zasadności zastosowania tego trybu, albowiem ma to niebagatelne znaczenie dla zachowania zasad równego traktowania, uczciwej konkurencji czy też jawności postępowania. Na etapie ogłoszenia żądany dokument nie zostały udostępniony/opublikowany.
Zamawiający działając na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy PZP zaprosił w dniu 14.02.2025 do złożenia propozycji cenowej oraz negocjacji wykonawcę Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Zamościu.
W związku z tym, że zaproszony Wykonawca nie złożył dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzających brak podstaw do wykluczenia, o których mowa w zaproszeniu oraz nie przystąpił do negocjacji Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
2025-02-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi