"Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2023” – zamówienie z wolnej ręki
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00569149
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00569149/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-22 08:30
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20d9f1e2-8871-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00569149 z dnia 2023-12-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2023” – zamówienie z wolnej ręki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2023” – zamówienie z wolnej ręki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20d9f1e2-8871-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00569149
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00505265
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w postępowaniu nr DNP.260.32.2023.TP2.RB oraz w Rozdziale XXX SWZ przewidział możliwość udzielenia zamówień podobnych przewidzianych w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp w dniu 03.11.2023 roku zawarta została umowa z Wykonawcą tj. Przedsiębiorstwem Instalacyjno Budowlanym AQUAMER”, przedmiotem której jest bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2023. W wyniku zawarcia przedmiotowej umowy wystąpiły oszczędności środków publicznych, które mogą być przeznaczone na sfinansowanie bieżącego utrzymania nawierzchni chodników w większym zakresie, niż pierwotnie było planowane. Nawierzchnia chodników będąca przedmiotem utrzymania jest w złym stanie technicznym.
Zakres robót przewidzianych do wykonania polegać będzie na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowego i będą one zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.44.2023.WR.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w 2023 roku.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące rodzaje robót:
1) remont cząstkowy nawierzchni chodnika z: kostki kamiennej 5x7cm, tzw. mozaiki lub kostki kamiennej nieregularnej do 9x11cm, lub kostki betonowej grub. od 6cm do 8cm, lub płyt betonowych od 30x30cm do 50x50cm) – materiał w 90% z odzysku
2) rozebranie obrzeży betonowych od 6 x 20cm do 8 x 30cm oraz ułożenie nowych obrzeży 8 x 30cm
3) rozebranie krawężników (kamiennego od 12x20cm do 20x35cm lub betonowego 15x30cm) oraz ułożenie nowego krawężnika betonowego 15x30cm na ławie betonowej
z oporem. Wykonanie przy nowobudowanym lub regulowanym krawężniku opaski
z betonu asfaltowego o szerokości 20cm. i grubości 10cm.
4) wykonanie chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej szarej grubości 8cm (w tym kostka integracyjna 5m2 na 100m2) + rozbiórka nawierzchni bitumicznej + koryto na głębokość 30cm + podbudowa 25cm + regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz teletechnicznych i włazów kanałowych.
5) wykonanie chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej szarej grubości 8cm. (w tym kostka integracyjna 5m2 na 100m2) + rozbiórka płyt betonowych 50x50x7cm + koryto na głębokość 29cm + podbudowa 25cm + regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz teletechnicznych i włazów kanałowych.
6) wykonanie chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej szarej grubości 8cm. (w tym kostka integracyjna 5m2 na 100m2) + rozbiórka płyt betonowych 35x35x5cm + koryto na głębokość 31cm + podbudowa 25cm + regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz teletechnicznych i włazów kanałowych.
7) wykonanie chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej szarej grubości 8cm. (w tym kostka integracyjna 5m2 na 100m2) + rozbiórka kostki kamiennej nieregularnej
o wymiarze od. 9x11cm do 14x16cm + rozbiórka kostki betonowej 6-8cm + koryto na głębokość 25cm + podbudowa 25cm + regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz teletechnicznych i włazów kanałowych.
8) ułożenie nawierzchni z płyt betonowych ażurowych grubości 10 cm. + koryto na głębokość 35cm + warstwa odcinająca 5cm + podbudowa 30cm + regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz teletechnicznych i włazów kanałowych.
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
1) Założeniach do kalkulacji robót,
2) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB),
3) Przedmiarze Robót,
4) Wzorze rozliczenia zlecenia,
5) Projektowanych postanowieniach umownych,
stanowiących odpowiednie załączniki do niniejszych informacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane AQUAMER Robert Merkel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6261913926
7.3.3) Ulica: ul. Planeta 60
7.3.4) Miejscowość: Bytom
7.3.5) Kod pocztowy: 41-936
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199996,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-12-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-12-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |