Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka – etap II
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00569153
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00569153/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-22 08:31
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c55ff82e-5d03-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00569153 z dnia 2023-12-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.kondracka@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r17771,Wykonanie-przeslony-przeciwfiltracyjnej-na-prawym-przyczolku-zapory-Porabka-etap.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka – etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c55ff82e-5d03-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00569153
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00415175
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2710.137.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2601539,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka – etap II.
Teren realizacji prac położony jest w obrębie prawego przyczółka zapory czołowej zbiornika wodnego Porąbka na rzece Sole w miejscowości Międzybrodzie Bialskie, w powiecie żywieckim w województwie śląskim.
Celem prac remontowych jest wykonanie uszczelnienia gruntów prawobrzeżnego przyczółka zapory Porąbka dla ograniczenia nadmiernej filtracji w zasięgu korpusu zapory.
Zakres robót obejmuje następujące prace wyszczególnione w dokumentacji technicznej i kosztorysie ofertowym
a) Drugi odcinek zostanie wykonany z poziomu korony zapory, od końcowego odcinka sekcji
nr 17 zapory, na długości 17,6 m do podstawy zbocza doliny. Przewiduje się wykonanie 34 otworów o śr. 100 mm, pionowych długości średnio 32 m skierowanych ku dołowi.
b) Realizacja prac poprzez wykonanie dwóch rzędów otworów zasadniczych i rzędu otworów doszczelniających i kontrolnych.
c) Rozstaw rzędów - 0,6 m, rozstaw otworów w poszczególnych rzędach - 1,2 m.
d) Całkowita dł. otworów w drugim odcinku wynosi 1088 m w podłożu
e) Osadzenie rur konduktorowych 34 szt.
f) Prowadzenie prac iniekcyjnych do uzyskania szczelności strefy
tj. wodochłonności q < 0,03 l/min x mb x 0,01 MPa.
g) Materiałem do wytwarzania zaczynów iniekcyjnych będzie cement portlandzki marki CEM - I 42,5R z dodatkami w ilości do 5% masy cementu.
h) Rodzaj dodatków zaproponowanych przez wykonawcę musi uzyskać akceptacje Inwestora i Projektanta.
i) Prowadzenie bieżącej analizy zjawisk wiertniczo-iniekcyjnych z możliwością korygowania technologii stosownie do przebiegu prac.
j) Badanie wodochłonności gruntu, iniekcja zaczynu cementowego i przerwa na stwardnienie zaczynu
k) Zwiercenie korka cementowego, wiercenie kolejnej strefy, iniekcja zaczynu w strefie i przerwa na stwardnienie zaczynu
l) Nadzór i wykonanie dokumentacji geologicznej.
Dokumentacja bieżąca wykonywana w trakcie pracy lub niezwłocznie po jej zakończeniu obejmie karty cementacji, karty badań chłonności, plany, przekroje, zestawienia tabelaryczne wyników konieczne do analizy i oceny wyników prac iniekcyjnych. Dokumentacja powykonawcza powinna zawierać zbiorcze zestawienie i opracowanie wyników prac wykonane na podstawie dokumentacji bieżącej
m) Wykonanie dokumentacji powykonawczej 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej edytowalnej oraz 1 egz. w wersji PDF. Dokumentacja winna zostać przedłożona Zamawiającemu w dniu odbioru końcowego robót.
Szczegółowy zakres prac i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania w tym
w szczególności opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, kosztorys ofertowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ, wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ., dokumentacja techniczna (projekt wykonawczy, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, mapy poglądowe) stanowiąca Załącznik nr 14 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Zamówienie pn. Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka podzielone zostało na 3 etapy realizacji. W 2022 r. zrealizowany został etap I zamówienia, który prowadzony był w oparciu o zgłoszenie robót zgodnie z art. 30 ust. 2 ustawy Prawo budowlane
(Dz. U z 2022 r. poz. 1557 z późn. zm.). Po zgłoszeniu wykonywania robót przystąpiono do realizacji umowy. Podkreślenia wymaga fakt, iż organ I instancji nie wniósł wówczas sprzeciwu, wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
Wobec konieczności przeprowadzenia II etapu robót Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zmówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji na zadanie pn. Wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej na prawym przyczółku zapory Porąbka – etap II - znak sprawy KR.ROZ.2710.137.2023.
W wymaganym terminie tj. do dnia 12 października 2023 r. do godz. 10:00 złożono jedną ofertę na realizację zamówienia przez Wykonawcę Soley Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 33, 32-083 Balice.
W dniu 18 października 2023 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej tj. oferty złożonej przez w/w Wykonawcę.
Zgodnie z zapisami ustawy Prawo budowlane Zarząd Zlewni w Żywcu w dniu 27 października 2023 r., dokonał zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych na podstawie art. 30 ust. 2 oraz art. 29 ust. 3 pkt 2 ustawy Prawo budowlane (Dz. U z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.).
W dniu 6 listopada 2023 r., jeszcze przed zawarciem umowy na wykonanie robót budowlanych z Wykonawcą Soley Sp. z o. o., do Zarządu Zlewni w Żywcu wpłynął sprzeciw Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach znak pisma: IFXV.7843.1.13.2023, wobec zgłaszanych robót w zakresie etapów II i III. Podkreślić należy, że zakres prac dla wszystkich etapów jest zbliżony (technologia prac jest tożsama, różni się jedynie długością odcinka i ilością otworów), a lokalizacja prac nie uległa zmianie (cały zakres prac został wskazany w zgłoszeniu pierwszego etapu). Prace przewidziane do realizacji
w ramach etapu II w żadnym stopniu nie wpłyną na konieczność zmiany pozwolenia wodnoprawnego wydanego dla Zapory Porąbka oraz instrukcji eksploatacji obiektu.
W związku z powyższym, Zamawiający kierując się doświadczeniem w ramach postępowania przetargowego w zakresie Części I, nie przewidział wystąpienia zaistniałej okoliczności.
Zamawiający skorzystał więc z prawa do złożenia odwołania od Decyzji wydanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. W dniu 9 listopada 2023 r., Zamawiający złożył odwołanie znak pisma: KR.ZPH.5.512.12.2023.PN od wydanej decyzji do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie.
Ostateczne rozstrzygnięcie sporu może mieć bezpośredni wpływ na opis przedmiotu zamówienia.
Na tym etapie przedstawione w dokumentacji SWZ zakresy prac, terminy oraz oferta sporządzona przez Wykonawcę stają się nieaktualne, wobec czego kontynuowanie postępowania o zamówienie publiczne w tym kształcie jest nieuzasadnione ekonomicznie i technicznie.
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia,
jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3191850,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3191850,00 PLN
| 2023-12-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |