,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanów i Siodłkowice do drogi krajowej DK34” w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”
GMINA DOBROMIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00569990
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00569990/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-22 10:52
- Lokalizacja
- Dobromierz, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b0ed562-853a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8842365479
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00569990 z dnia 2023-12-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanów i Siodłkowice do drogi krajowej DK34” w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBROMIERZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718343
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 24
1.5.2.) Miejscowość: Dobromierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-170
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@dobromierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dobromierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/dobromierz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanów i Siodłkowice do drogi krajowej DK34” w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b0ed562-853a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00569990
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00048046/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanów i Siodłkowice do drogi krajowej DK34” w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00500220
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowi: ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanów i Siodłkowice do drogi krajowej DK34” w ramach projektu PROW pn. „Rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie Gminy Dobromierz”
Zakres realizacji: od miejsca zakończenia poprzedniego etapu budowy (studzienka 4.80 do granicy drogi powiatowej nr 2919D z drogą krajową DK34). Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Szymanowie i Siodłkowicach.
Odcinek drogi powiatowej nr 2919D, w której będzie umieszczona sieć kanalizacji sanitarnej (486,7 mb) do budynków mieszkalnych (należy wykonać wszystkie odcinki sieci zlokalizowane w drodze powiatowej, również odcinki boczne - od studzienki 4.80 do granicy działki drogi powiatowej nr 2919D z drogą krajową DK34) należy po robotach odtworzyć do warstwy wiążącej w terminie maksymalnie do 31.03.2024 r. Warstwa ścieralna zostanie wykonana przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego w ramach remontu odcinka drogi Szymanów – Siodłkowice – do drogi krajowej nr 34 (zgodnie z decyzją nr 77/2023 z dnia 14 września 2023 r.).
Pozostały zakres prac nieobejmujący drogi powiatowej należy wykonać w ciągu 13 miesięcy od daty podpisania umowy.
Zadanie kończy się przed drogą krajową DK34.
Etap nr 1 – zakres drogi powiatowej
Ks4 – 4.80 – 4.93
Ks4-17A
DP-26, Ks4/9
DP-27, Ks4-18
DP-28, Ks4-19
DP-29, Ks4-20
DP-30, Ks4-21
DP-31, Ks4/10 – 4.88 – 4.192
DP-32 – 4.93 – 4.94
4.93 – 4.202SR – R9.11
Ks8 – DK34 – Ps7
Ks8/2, Ks8/2-1
RT11 – Ps7 – R11.1
Zasilanie pompowni Ps7
RT10 – Pz4 – R10.1
Zasilanie pompowni Pz4
Etap nr 2 – zakres gminny
Ks4/10 - 4.192 – 4.200 – T2 – T3
Ks4/10-1, Ks4/10-2, Ks4/10-3, Ks4/10-4
RT9 – R9.11 – Ps6
Zasilanie pompowni Ps6
Ks7-1, Ks7-2, Ks7-3
Ks7 – 7.2 – 7.3
Ks7 – 7.8 – 7.7
Ks7 – 7.7 do granicy działki
Ks4 – 4.94 – 4.120SR
Ks4-22A – 4.96 – 4.205’’
Ks4-23, Ks4-24 – 4.209SR – 4.108, Ks4-25, Ks4-26 – 4.110 – do DK34
Ks4-27, Ks4-28, Ks4-29, Ks4-30, Ks4-31, Ks4-32, Ks4-33, Ks4-34,
RT10 – R10.1 – 4.206SR
RT11 – R11.1 – 4.209SR
4.209SR – 4.86p
RT12 – 4.120SR – R12.5 – Ps8
Zasilanie pompowni Ps8
Ks9 – Ps8 – 9.2
9.2 – 10.1
Ks10/1, Ks10/1-1, Ks10/1-2
Ks10 – 10.1 – 10.2
Ks9 – 10.1 – 9.10
Ks9-1, Ks9-2, Ks9-3, Ks9-4, Ks9-5, Ks9-6
Zakres robót obejmuje ponadto geodezyjną inwentaryzację powykonawczą dla prac zrealizowanych w ramach przedmiotu zamówienia, przy czym:
1) Wykonawca dostarczy mapę zasadniczą z naniesionymi zmianami, zatwierdzoną przez Powiatowe Biuro Geodezji i Katastru w Świdnicy, w skali 1:500, w wersji: - papierowej - 1 egz. ; - elektronicznej - 1 egz. (cała sekcja o następujących parametrach: skan w rozdzielczości min. 300 DPI, kolor 2 bity (czarno - białe), cała sekcja mapy, przycięta do ramki, zapis w postaci pliku TIFF na płycie CD)
3) treść mapy nie może zostać przysłonięta przez inne elementy umieszczone na mapie np. pieczątki, linie określające obszar opracowania, metryki, zamalowania itp.
3.1 Zakres robót obejmuje również inne prace niezbędne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym:
1) wykonanie, uzgodnienie oraz zatwierdzenie projektów tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych, oznakowanie placu budowy,
2) wykonanie badań archeologicznych, w tym: uzyskanie decyzji – pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych, przeprowadzenie badań archeologicznych, złożenie sprawozdania z badań do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
3) organizację zaplecza budowy ( miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
4) bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów oraz i ich unieszkodliwienie o ile będzie to konieczne,
5) uporządkowanie i doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu sąsiadującego z placem budowy po zakończeniu wszystkich robót objętych zamówieniem,
6) niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach wynikłych w trakcie prowadzenia robót,
7) inne czynności wynikające ze specyfiki danych robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4868770,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6134898,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4868770,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych "EKO-WOD" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8841006531
7.3.3) Ulica: ul. Towarowa 12-14
7.3.4) Miejscowość: Świdnica
7.3.5) Kod pocztowy: 58-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4868770,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
| 2023-12-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |