„Wymiana pokrycia dachu w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej.”

Gmina Puszcza Mariańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00116612
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00116612/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-24 08:44
Lokalizacja
Puszcza Mariańska, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efe6a01b-7582-4996-a1b2-95f025bd39a7
Identyfikator
8361514865
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00116612 z dnia 2025-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana pokrycia dachu w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Puszcza Mariańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148390

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Papczyńskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Puszcza Mariańska

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-330

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@puszcza-marianska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.puszcza-marianska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/puszcza_marianska/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wymiana pokrycia dachu w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efe6a01b-7582-4996-a1b2-95f025bd39a7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00116612

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00050007/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Wymiana pokrycia dachu budynku szkoły w miejscowości Puszcza Mariańska.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00068070

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Z.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Wymiana pokrycia dachu w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej” .
2. Zakres rzeczowy i finansowy przedmiotu zamówienia obejmuje między innymi wykonanie nw. wymienionych prac budowlanych:
1) roboty rozbiórkowe pokrycia dachowego wraz z systemem rynien i rur spustowych,
2) rozebranie obróbek blacharskich murów ogniowych, okapów, kołnierzy, gzymsów, itp.
3) rozebranie profili elewacyjnych o powierzchni powyżej 0,50 m2 na ścianach lukarn,
4) montaż nowego pokrycia dachu z blachy tytanowo-cynkowej wraz z montażem nowego systemu rynien i rur spustowych, obróbek blacharskich, rynien dachowych i spustowych,
5) wymiana na nowe zniszczonego deskowania,
6) uzupełnienie deskowania połaci dachowej, w zakresie co najmniej 20% powierzchni,
6) uzupełnienie tynków zewnętrznych nakrapianych,
7) wymiana na nowe desek okapowych lukarn,
8) montaż profili elewacyjnych,
7) wymiana na nowe zniszczonego deskowania w zakresie co najmniej 20% powierzchni,
7) uzupełnienie tynków zewnętrznych nakrapianych na ścianach płaskich, loggiach i balkonach;
8) wymiana na nowe desek okapowych lukarn,
9) montaż profili elewacyjnych,
10) wykonanie projektu organizacji robót, obejmującego sposób i planowane terminy prowadzenia prac budowlanych uwzględniający funkcjonowanie szkoły i zapewniający bezpieczeństwo uczniów, personelu szkoły oraz osób trzecich,
11) opracowanie dokumentacji powykonawczej w ilości 1 egz. dla Zamawiającego która będzie zawierała wszystkie zmiany wprowadzone w czasie realizacji przedmiotu zamówienia,
12) Zapewnienie przed rozpoczęciem robót nadzoru przyrodniczego specjalisty posiadają-cego wiedzę z zakresu chiropterologii i prowadzenie nadzoru przez powyższego specjali-stę w sposób ciągły w trakcie prowadzenia robót do czasu ich zakończenia, zgodnie z wy-maganiami określonymi w Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w War-szawie oraz Ekspertyzą stanowiącymi Załącznik nr 15 do SWZ.
13) Zagospodarowanie odpadów budowlanych powstałych przy budowie, przebudowie i likwidacji obiektów wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów (decyzji), potwierdzających możliwość ich odpowiedniego zagospodarowania,
14) Doprowadzenie terenu budowy i terenów przyległych naruszonych podczas prowadzenia robót budowlanych do stanu nie gorszego niż z przed realizacji robót;
15) Opracowanie sprawozdania z zakresu wykorzystania decyzji RDOŚ w Warszawie w tym opra-cowanie sprawozdania z pełnienia nadzoru chiropterologicznego w trakcie realizacji przedmio-tu zamówienia w ilości 2 egz. w wersji papierowej dla Zamawiającego.
16) inne czynności nie wymienione wyżej, a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia opisanego w ust. 1.
3. Zdemontowane przez Wykonawcę pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe oraz zdemontowane deskowanie dachu są własnością Zamawiającego.
Wykonawca jest obowiązany do ich składowania we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie budowy na przygotowanych przez Zamawiającego środkach transportu. Wykonawca jest zobowiązany poinformować Zamawiającego na co najmniej 3 dni przez rozpoczęciem prac demontażowych o ich rozpoczęciu co pozwoli Zamawiającemu na przygotowanie środków transportu.
4. Roboty budowlane będą się odbywać na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej. Praca w ww. placówkach odbywa się w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00. Prace powinny być zatem prowadzone w sposób jak najmniej zakłócający funkcjonowa-nie istniejących obiektów, terenów zabaw dla dzieci i w sposób zapewniający bezpieczeństwo uczęszczających do placówek dzieci, pracującego w nim personelu oraz osób trzecich. Należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe zabezpieczenie wejść do budynku, przyległych do bu-dynku chodników, dojazdów i parkingów.
5. Szczegółowy zakres robót stanowiący przedmiot zamówienia w tym warunki i wymagania dotyczące wykonywania robót oraz prowadzenia nadzoru przyrodniczego przez specjalistę posiadającego wiedzę z zakresu chiropterologii oraz jakości materiałów, urządzeń, zostały określone w:
1) Projekcie architektoniczno-budowalny m stanowiącym Załącznik nr 12 do SWZ,
2) SST stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ,
3) Przedmiar robót stanowiącym Załącznik nr 14 do SWZ,
4) Decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie wraz z Ekspertyzą ornitologiczną i chiropterologiczną opisującą występowanie ptaków i nietoperzy w obiekcie budowlanym objętym przedmiotem zamówienia stanowiącymi Załącznik nr 15 do SWZ
6. Kolejność obowiązywania dokumentów przy realizacji zakresu robót w ramach przedmiotu zamówienia przedstawia się następująco:
1) Decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie wraz z Ekspertyzą ornitologiczną i chiropterologiczną,
2) Projekt architektoniczno-budowlany,
3) SST,
4) Przedmiar Robót.
Powyższe oznacza, że w przypadku wątpliwości Wykonawca zobowiązany będzie wykonać wszystkie prace wynikające z ww. dokumentów z uwzględnieniem warunków realizacji określonych w Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie wraz Ekspertyzie ornitologicznej i chiropterologicznej i zakresu wynikającego z Projektu architektoniczno-budowlanego i SST.
W przypadku rozbieżności między Projektem architektoniczno-budowlanym i SST a przedmiarami robót należy zawsze uznać, że dany przedmiar może być obarczony błędem i powinno się go doprowadzić do zgodności z ww. dokumentami.
Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa z wynagrodzeniem ryczałtowym w znaczeniu i ze skutkami opisanymi w art. 632 Kodeksu Cywilnego. Z uwag na formę wynagrodzenia ryczałtowego przedmiary nie są dokumentem podstawowym do wyceny oferty.
Przedmiary należy traktować jako dokumenty pomocnicze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 450 000,00 zł brutto.
W postępowaniu pn.: „Wymiana pokrycia dachu w budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej”, wpłynęły 4 oferty, które przewyższają kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Wobec powyższego, Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2025-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane