Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. nr 1- Budowa Zastawki na Strudze Gołubskiej
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00574065
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00574065/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-28 07:51
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-00e51009-61c4-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00574065 z dnia 2023-12-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. nr 1- Budowa Zastawki na Strudze Gołubskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-gd@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.wody.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. nr 1- Budowa Zastawki na Strudze Gołubskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00e51009-61c4-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00574065
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Środowisko, Działanie 11.1. Ograniczenie zagrożeń naturalnych, dofinansowanego z WFOŚ i GW w Gdańsku.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00427804
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GD.ROZ.2710.50.2023.ZP.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 179720,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zamówienia pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. nr 1 – Budowa Zastawki na Strudze Gołubskiej”
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1 do SWZ zawierający:
- Zatwierdzony Projekt Budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę,
- Projekt Wykonawczy,
- Operat wodnoprawny z decyzją pozwolenia wodnoprawnego,
- Dokumentacja Geotechniczna,
- Karta Informacyjna Przedsięwzięcia wraz z decyzją o Środowiskowych Uwarunkowaniach,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- Przedmiar Robót,
- Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia,
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 23.10.2023 roku do godz. 10:00, w ww. postępowaniu wpłynęło 7 ofert.Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 221 056,59 złotych brutto.
Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 23.10.2023 roku, przed terminem otwarcia ofert.
Zamawiający w wyniku badania i oceny ofert w dniu 14.11.2023 roku dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej. Oferta firmy INTOP LTD Sp. z o.o, Stefana Żeromskiego 32, 81-369 Gdynia jako oferta najkorzystniejsza uzyskała 100 punktów.
Zgodnie z punktem 4.16 SWZ zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn.: „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Środowisko, Działanie 11.1. Ograniczenie zagrożeń naturalnych, dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Zamawiający w punkcie 4.17 Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu zawarł informację, że „Stosownie do art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane”.
W związku z tym, że rezultatem rzeczowym uprawniającym Zamawiającego do finansowania wydatków ze środków dotacji była realizacja przedmiotowego zadania oraz czterech zadań będących przedmiotem odrębnych postępowań, tj.: „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. Nr 5 – Budowa zastawki na rzece Trzebiocha” oraz postępowania pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej z podziałem na 3 części”, Zamawiający zobowiązany był wykazać, iż zrealizuje wszystkie inwestycje będące przedmiotem ww. postępowań.
Ze względu na unieważnienie, na podstawie art. 255 ust 3 ustawy Pzp, dwóch pozostałych postępowań, Zamawiający utracił możliwość uzyskania dofinansowania na podstawie umowy dotacji nr RPPM.11.01.00-22-0020/16-00 z dnia 23.05.2019 roku zawartej z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę Urządzeń małej retencji wodnej”.
W celu uniknięcia dodatkowych sankcji finansowych wynikających z rozwiązania przez ww. instytucję umowy, Zamawiający złożył w dniu 05.12.2023 roku wniosek o rozwiązanie umowy o dofinansowanie, co skutkuje jej rozwiązaniem.
Należy dodać, że termin realizacji projektu upływa w dniu 31.12.2023 roku a zatem wszczęcie kolejnego postępowania na realizację inwestycji w ramach projektu było już niemożliwe.
Uwzględniając powyższe oraz z uwagi brak możliwości sfinansowania inwestycji ze środków własnych Zmawiający na mocy art. 310 ustawy Pzp unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 185776,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 296650,07 PLN
| 2023-12-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |