Termomodernizacja budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Piastów 14 w Nowej Rudzie wraz z robotami towarzyszącymi (...)

WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA PRZY UL. PIASTÓW NR 14 W NOWEJ RUDZIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00117078
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00117078/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-24 11:00
Lokalizacja
Nowa Ruda, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-64c2cf55-631c-492b-a6d8-50ae4e3ea9f5
Identyfikator
8851571089
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyKotły grzewcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00117078 z dnia 2025-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Piastów 14 w Nowej Rudzie wraz z robotami towarzyszącymi (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA PRZY UL. PIASTÓW NR 14 W NOWEJ RUDZIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891533953

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piastów 14

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Ruda

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wm.piastow14@interia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: noworudzkitbs.pl.tl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/noworudzkitbs

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Wspólnota Mieszkaniowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozwana

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Piastów 14 w Nowej Rudzie wraz z robotami towarzyszącymi (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64c2cf55-631c-492b-a6d8-50ae4e3ea9f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

3) Projekt współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00027659

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NTBS/ZP-02/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Piastów 14 w Nowej Rudzie wraz z robotami towarzyszącymi w ramach projektu "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Gminie Miejskiej Nowa Ruda"

2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:.
• docieplenie przegród budynku (tynk ciepłochronny),
• wymiana stolarki okiennej,
• wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej i wejściowej,
• wymiana pokrycia dachu,
• modernizacja instalacji ogrzewania – montaż kotłów gazowych,
• prace towarzyszące,
Uwagi ogólne:
1) Wykonawca powinien we własnym zakresie przyjąć podstawy wyceny, tak aby zakres prac zawarty w wycenie – zapewniał wykonanie przedmiotu zamówienia w sposób określony w SWZ i OPZ i STWiOR (stanowiące załączniki do specyfikacji).
2) Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy). W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów. Ponadto w przypadku, gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt - zgodnie z zapisami art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, oraz przewidzieć właściwe działania kompensujące np. instalacja budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy. Zakres i sposób wykonania kompensacji winni ustalić specjaliści wykonujący przegląd budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt.
3) Projekt współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.
4) Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, które należy wykonać i sposobem ich wykonania.
5) Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia zakończy się po upływie min. 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego. W przypadku, gdy zamontowane materiały i/lub urządzenia wymagają cyklicznych przeglądów gwarancyjnych Wykonawca wykona je bezpłatnie w ramach udzielonej gwarancji. Gwarancja obejmuje również bezpłatną wymianę wraz z montażem elementów eksploatacyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

44621200-1 - Kotły grzewcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
Oferta najkorzystniejsza przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.

UZASADNIENIE PRAWNE
Podstawą prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jest art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, który stanowi: zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (…).
2025-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane