Remonty i bieżąca konserwacja dróg gruntowych w Gminie Września

Gmina Września

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00117158
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00117158/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-24 11:25
Lokalizacja
Września, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4965a8b2-3b78-4701-b660-bd5716157633
Identyfikator
7891001386
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

RYSZARD BIANEKŚroda Wlkp., PL · lot 0
366 786 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00117158 z dnia 2025-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty i bieżąca konserwacja dróg gruntowych w Gminie Września

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Września

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Września

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@wrzesnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wrzesnia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wrzesnia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty i bieżąca konserwacja dróg gruntowych w Gminie Września

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4965a8b2-3b78-4701-b660-bd5716157633

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117158

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00003567

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-271 / 1 / WIK-RK / 2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203378,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są remonty i bieżąca konserwacja dróg gruntowych w Gminie Września. Zamówienie będzie realizowane na podstawie zleceń określających miejsc, zakres i termin wykonania.
2. Przedmiotem zamówienia jest: mechaniczne profilowanie i zagęszczanie dróg gruntowych, żużlowych i tłuczniowych w granicach administracyjnych Gminy Września wraz z zabezpieczeniem miejsca prowadzenia robót i właściwym jego oznakowaniem, powierzchniowe odwodnienie wskazanych przez Zamawiającego miejsc nawierzchni drogi polegające na zdjęciu nadmiaru ziemi, uformowaniu w poboczu drogi koryta umożliwiającego naturalny spływ wody opadowej z powierzchni jezdni do istniejącego rowu lub na przyległy teren wraz zabezpieczeniem miejsca prowadzenia robót i właściwym jego oznakowaniem. Zakres szacunkowo: równianie, zagęszczenie 108.000 mb przy średniej szerokości pasa drogi 4 m, dostawa i wbudowanie 2.000 ton kruszywa (tłuczeń, kruszony gruz betonowy (krawężniki, obrzeża, kostka betonowa, trylinka) frakcja 0/63 (85% frakcji 16/63).
Podane wyżej ilości są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Ilość robót do wykonania będzie uzależniona od stanu technicznego nawierzchni. Zakres robót do wykonania określać będzie Zamawiający. Odbiory zleconego zakresu robót odbywać się będą przy współudziale przedstawiciela Zamawiającego. Wartość robót będzie wyceniania na podstawie rzeczywistego obmiaru robót potwierdzonych przez Zamawiającego, według stawek wyłonionych w drodze postępowania. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów, sprzętu i transportu niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia. Ewentualne wyłączenia ruchu drogowego należy prowadzić zgodnie z procedurą wynikającą obowiązujących w tym zakresie przepisów. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo dla ruchu pieszego i drogowego podczas prowadzenia robót, oznakuje i zabezpieczy teren prowadzonych robót, gwarantując bezpieczeństwo osobom korzystającym z tego terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366786,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 384006,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366786,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FERD Firma Robót Inżynieryjnych i Drogowych Ryszard Bianek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 786-100-38-19

7.3.3) Ulica: ul. Szarych Szeregów 25

7.3.4) Miejscowość: Środa Wlkp.

7.3.5) Kod pocztowy: 63-000

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366786,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane